Reklama

Powiatowy zjazd OSP. Prezes nie ustąpił miejsca, bo...

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z kilkumiesięcznym opóźnieniem wynikającym z obostrzeń covidowych odbył się V Zjazd Zarządu Oddziału Powiatowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostyniu. Tym razem uroczystości odbyły się na terenie klasztoru ks. Filipinów na Świętej Górze w Głogówku. W tamtejszej sali konferencyjnej spotkało się kilkudziesięciu druhów z całego powiatu.

Reklama

W sobotę 15 stycznia na terenie klasztoru oo. Filipinów na Świętej Górze spotkali się strażacy – ochotnicy z terenu powiatu gostyńskiego, aby przeprowadzić V zjazd zarządu oddziału powiatowego.

- Z propozycją zorganizowania zjazdu akurat tam wystąpił pół roku temu nasz kapelan, ks. Michał Kulig, na co z radością przystałem – wyjaśnia dh Andrzej Małecki, prezes zarządu oddziału powiatowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostyniu. - Miejsce było wspaniałe, bezpieczne, idealne także ze względu zachowania rygorów sanitarnych - dodał.

Medale, odznaczenia i sprawozdania

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu strażackiego przystąpiono do odznaczania 15 strażaków medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa Powiatu Gostyńskiego”. Również 2 druhów zostało wyróżnionych najwyższym odznaczeniem strażackim województwa wielkopolskiego „Semper Vigilant” (zawsze czuwający): dh Ireneusz Małecki z OSP Pępowo i dh Ryszard Busz z OSP Borek Wlkp. Podziękowano też 6 członkom odchodzącym ze stanowisk w zarządzie powiatowym i komisji rewizyjnej. Po przedstawieniu sprawozdań z ponad 5 lat działalności zarządu powiatowego, zarządów gminnych i miejsko-gminnych głosowano nad nowym składem zarządu.

Zmiany w zarządzie nie dotyczą prezesa

Plotki o planowanej rezygnacji prezesa okazały się, na szczęście, bezpodstawne.

- Gdyby był ktoś lepszy, ustąpiłbym miejsca. Wiem jednak, że potrzeba jeszcze dużo czasu i pracy, by udoskonalić współpracę, nie tylko pomiędzy naszymi gminnymi zarządami, ale i z Państwową Strażą Pożarną - podkreślił dh A. Małecki. - Jest nas ponad 2,5 tys. strażaków na terenie powiatu i zarządzanie nimi to odpowiedzialna funkcja, którą z pełną powagą zamierzam kontynuować.

W jego opinii, ważnym zadaniem na kolejne 5 lat będzie współpraca z młodzieżą, nabór do młodzieżowych drużyn pożarniczych.

- Takim wzorcowym OSP jest chociażby Smogorzewo zarządzane przez dh Krzysztofa Olejniczaka, czy gminny oddział OSP Piaski w całości - dodał prezes.

W zarządzie powiatowym powołano na nową kadencję czwartego wiceprezesa, dh. Grzegorza Wabińskiego z zarządu gminnego oddziału OSP Pępowo oraz skarbnika.

- Powołaliśmy również Agnieszkę Nowacką- Zbiorczyk do naszego zarządu, by prowadziła nie tylko naszą kronikę, ale i odświeżoną stronę internetową. Doceniając jej sukcesy w konkursie kronik na szczeblu wojewódzkim, jestem pewien, że poradzi sobie doskonale w nowej funkcji – zapewniał dh A. Małecki.

Pełna wymiana pokoleniowa dokonała się jedynie w zarządzie gminnym w Piaskach, z nowym prezesem na czele, dh. Mikołajem Wojtyczką. W zarządzie miejsko-gminnym w Gostyniu prezesem został dotychczasowy wiceprezes zarządu powiatowego, dh Andrzej Dorsz. W Krobi ze względów zdrowotnych odszedł dotychczasowy prezes i zastąpił go dh Bogdan Pawlak z OSP Domachowo. 

Na spotkanie przybył także starosta powiatu gostyńskiego, Robert Marcinkowski oraz dh Grzegorz Marszałek, wiceprezes zarządu oddziału wojewódzkiego OSP RP w Poznaniu. 

 

Za Zasługi dla Pożarnictwa Powiatu Gostyńskiego odznaczenia otrzymali:

Tadeusz Brylewski, Jan Marciniak, Krzysztof Olejniczak, Bronisław Wojtkowiak, Paweł Duda, Mariusz Klemczak, Andrzej Szymkowiak, Andrzej Dorsz, Czesław Nowacki, Waldemar Waleński, Ryszard Giera, Jerzy Wendzonka, Jan Kuliński, Paweł Kuliński, Grzegorz Marszałek.

Medal „Semper Vigilant” (zawsze czuwający):

dh Ireneusz Małecki z OSP Pępowo i dh Ryszard Busz z OSP Borek Wlkp. 

Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP:

  • prezes dh Andrzej Małecki
  • wiceprezes dh Grzegorz Wabiński
  • wiceprezes dh Grzegorz Marszałek
  • wiceprezes dh Andrzej Dorsz
  • wiceprezes dh Roman Danielczyk
  • sekretarz dh Ireneusz Małecki
  • skarbnik dh Andrzej Szymkowiak
  • kronikarz dha Agnieszka  Nowacka- Zbiorczyk
  • członkowie prezydium: Piotr Curyk, Mieczysław Dębowiak, Ryszard Giera, Bogdan Pawlak, Mikołaj Wojtyczka, st. bryg. Tomasz Banaszak, ks. Michał Kulig

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy