reklama

Narodowe Święto Niepodległości w Krobi 2024. Tegoroczną grę miejską poświęcono służbom

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Narodowe Święto Niepodległości w Krobi 2024. Tegoroczną grę miejską poświęcono służbom - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
25
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Kultura"Zjednoczeni w keczupie", "Pinkusie", "Spidermanki" czy "Niezłomni" - to tylko kilka z nazw drużyn, które wzięły udział w tegorocznej XII już edycji Krobskiej Gry Miejskiej zatytułowanej "Nie każdy bohater nosi pelerynę". - W tym roku chcieliśmy w ten sposób docenić nasze służby, które były bardzo zaangażowane w pomoc powodzianom - mówią organizatorzy zabawy ze Stowarzyszenia "Ziemia Krobska".
reklama

W poniedziałkowe popołudnie, 11 listopada 2024 roku w miejscu rozpoczęcia XII Krobskiej Gry Miejskiej, czyli Centrum Biblioteczno-Kulturalnym KROB_KULT zjawiło się 10 trzyosobowych drużyn: rodzin, grup przyjaciół, znajomych, którzy w trochę inny sposób postanowili uczcić Narodowe Święto Niepodległości.

Jak już wspomniano, tegoroczna edycja Krobskiej Gry Miejskiej poświęcona była działalności służb, inspekcji oraz organizacji, które na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo.

- Mówimy o policji, strażakach, służbach medycznych, ale także przykładowo bractwie kurkowym, które w szczególnych sytuacjach również jest gotowe nieść pomoc - tłumaczył Adam Sarbinowski ze Stowarzyszenia "Ziemia Krobska".

reklama

W ramach stworzonego scenariusza uczestnicy w różnych lokalizacjach na terenie Krobi, bezpośrednio lub pośrednio związanych z działalnością służb, m.in. w KROB_KULT, Krobskim Centrum Usług Społecznych, remizie Ochotniczeej Straży Pożarnej w Krobi, siedzibie Uniwersystetu Trzeciego Wieku w Krobi (mieściła się tam kiedyś stacja pogotowia ratunkowego) czy strzelnicy Bractwa Kurkowego w Krobi, mieli do wykonania siedem zadań.

- Myślę, że wszystkie były na swój sposób ciekawe. Było to przykładowo rozszyfrowanie wiadomości, którą Kazimierz Szymański wysłał do swoich rodziców w czasie. kiedy był więziony zaszyfrowany harcerskim kodem tzw. "gaderypoluki". Drużyny na pewno musiały się trochę natrudzić, bo nie było to łatwe zadanie. Myślę, że ciekawą konkurencją było także dotarcie do punktu na podstawie wyznaczonych współrzędnych, gdzie trzeba było zrobić zdjęcie, przesłać je do nas i napisać kogo ono dotyczy. W tym wypadku był to Franciszek Rejek, jeden z najbardziej znanych żołnierzy związanych z ziemią krobską. Rozwiązanie zagadki kryminalnej też z pewnością było interesujące - opowiada członek Stowarzyszenia "Ziemia Krobska".

reklama

Wszyscy uczestnicy XII Krobskiej Gry Miejskiej otrzymywali upominki, a dla trzech najlepszych drużyn ufundowano nagrody. 

KLIKNIJ ZDJĘCIE, żeby PRZECZYTAĆ FOTOREPORTAŻ

reklama
reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama