- Nowy dyrektor pracę rozpoczął od rozmów kwalifikacyjnych. Należało uzupełnić wakaty
- Praca w MGOK Borek Wlkp. za biurkiem, dla osób z artystyczną duszą
- Wywiad środowiskowy w gminie Borek Wlkp. w temacie ofert kulturalnych
- Od nowego sezonu oferta MGOK Borek Wlkp. bardzo się poszerzy
- Miła, wiosenna niespodzianka dla załogi boreckiego MGOK-u
- MGOK otworzył się na wiosnę
To dobra wiadomość, gdyż zajęcia dla miłośników rysunku, plastyki oraz tańca były zawieszone po tym, jak MGOK Team opuściła Justyna Chojnacka, była zarządzająca borecką instytucją kultury, by zawodowo rozwijać się jako szefowa ośrodka kultury w Kościanie.
Nowy dyrektor pracę rozpoczął od rozmów kwalifikacyjnych. Należało uzupełnić wakaty
Z kolei w Borku konkurs na dyrektorskie stanowisko "kulturalne", ogłoszony przez burmistrza gminy, wygrał Michał Kaczmarek. Pracę jako menadżer kultury rozpoczął w marcu. Dla Michała Kaczmarka stanowisko w MGOK-u jest pierwszą posadą dyrektorską, jednak nie kierowniczą - wcześniej pracował już jako kierownik filii domu kultury.Jednym z priorytetowych zadań, jakie musiał wykonać „na dzień dobry” było uzupełnienie kadr. Załogę opuściła instruktorka, która dotychczas prowadziła zajęcia plastyczne, gdyż znalazła pracę w GOK Hutnik. Nie działała też sekcja tańca.
W lutym pojawiły się informacje o naborze do pracy w MGOK Team w Borku. Poszukiwano specjalisty ds. organizacyjnych, który jednocześnie byłby instruktorem. Poza tym oferowano zatrudnienie pomysłowym animatorom, instruktorom zajęć i sekcji. Były to oferty dla ludzi z pasją, z duszą artysty. Aplikowały tylko kobiety.
Praca w MGOK Borek Wlkp. za biurkiem, dla osób z artystyczną duszą
Osoba przyjęta, jako etatowy członek załogi MGOK Borek Wlkp., miała 6 kontrkandydatek. Pracę w placówce rozpoczyna 1 kwietnia. W ośrodku kultury będzie realizowała się jako instruktor i jednocześnie specjalista ds. organizacyjnych, inaczej mówiąc - pracownik odpowiedzialny za pracę biurową, z duszą artysty.
- Nasza druga oferta pracy, kiedy szukaliśmy instruktora i animatora, była bardziej elastyczna. Taka jest moja filozofia dla boreckiego ośrodka, ale tak też prowadzi się w tej chwili instytucje kultury - wspólnie z osobami, które chcą pracować na rzecz społeczności lokalnej. Wysłuchujemy ich pomysłów, po czym staramy się wdrożyć społeczne propozycje do naszego programu - wyjaśnia Michał Kaczmarek, nowy dyrektor MGOK w Borku.
Wywiad środowiskowy w gminie Borek Wlkp. w temacie ofert kulturalnych
Dlatego też drugi nabór był pewnego rodzaju „rozpoznaniem środowiskowym”, dla sprawdzenia, co mieszkańcy Borku Wlkp. bądź okolic mogą i chcą zaproponować instytucji kultury, co chcieliby zrobić wspólnie z załogą.
- Niektóre z tych pomysłów częściowo będziemy wdrażać już teraz, od kwietnia, a kolejne będą realizowane w kolejnym sezonie artystycznym. Między innymi z drugiego naboru będziemy mieli osobę prowadzącą zajęcia w sekcji tanecznej. Na razie jako kontynuację grup, które już działały, a od września ich działalność zostanie rozszerzona - wyjaśnia dyrektor MGOK w Borku.
Do końca sezonu (do wakacji) forma organizowanych w ośrodku kultury zajęć się nie zmieni. Będą działały następujące sekcje: wokalna, teatralna - dla młodzieży i dorosłych, gitarowa oraz przywrócone w kwietniu - taneczna i plastyczna. Są także zajęcia dla organizacji współpracujących - zespołów śpiewaczych i kół seniora.
Od nowego sezonu oferta MGOK Borek Wlkp. bardzo się poszerzy
Dyrektor Kaczmarek zapewnia, że na kolejny sezon, który rozpocznie się we wrześniu, w MGOK-u przygotowywana jest nowa oferta, znacznie poszerzona, zgodnie z uwagami, wysłuchanymi od lokalnej społeczności.
- Pracujemy nad tym, dostosowujemy do potrzeb mieszkańców, którzy zgłaszali, że chcieliby więcej zajęć dla dzieci. Chodzi o to, żeby było łatwiej dostać się na organizowane warsztaty. Rodzice proponowali utworzenie większej liczby grup i temu chcemy wyjść naprzeciw - planujemy przygotować jak najszerszą ofertę, bez problemów z zapisami czy z zakwalifikowaniem się na warsztaty - mówi Michał Kaczmarek.
Dyrektor zaznacza również, że zajęcia sekcji, które zostaną przywrócone w placówce, poprowadzą instruktorzy z zewnątrz, a nie pracownicy MGOK-u.
Miła, wiosenna niespodzianka dla załogi boreckiego MGOK-u
Z okazji wiosny miły prezent otrzymali także pracownicy. Co prawda, nie od nowego dyrektora (Chociaż, kto wie?...Może maczał w tym palce), ale z Narodowego Centrum Kultury. Okazało się, że MGOK w Borku Wielkopolskim znalazł się na liście 14 instytucji kultury, które zakwalifikowały się do programu "Zaproś nas do siebie".Dzięki temu załoga samorządowej instytucji kultury do listopada będzie brać udział warsztatach, wizytach studyjnych i spotkaniach. Wszystko po to, żeby budować ofertę kulturalną opartą na lokalnej tożsamości oraz wzmocnić kompetencje.
- Zaoferujemy wam nowe podejście do kultury i wspólnie przeżyjemy wspaniałą przygodę! - deklaruje zespół MGOK-u w Borku.
MGOK otworzył się na wiosnę
Tymczasem MGOK Team Borek Wlkp. pierwszego dnia astronomicznej wiosny przedstawił harmonogram zajęć na kwiecień, pod hasłem „Otwieramy się na wiosnę”.
- Będziemy teraz cyklicznie publikować nasze plany na każdy kolejny miesiąc tak, żeby mieszkańcy mieli czas i możliwość zapoznania się z całym harmonogramem, a następnie wybrania i zapisywania na zajęcia czy wykupienia biletów. Dzięki temu mają szansę miesiąc w kulturze zaplanować z wyprzedzeniem - mówi nowy dyrektor MGOK w Borku.
Komentarze (0)