Reklama

Marianna Nawrocka z Ponieca obchodziła 101. urodziny. "Prosimy przyjąć szczere wyrazy głębokiego szacunku i uznania"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura 23 września 2022 roku 101. urodziny obchodziła Marianna Nawrocka z Ponieca. W zeszłym roku jubilatka otrzymała list gratulacyjny od samego premiera Mateusza Morawieckiego. W tym 101-latkę w dniu urodzin odwiedzili miejscowi samorządowcy, aby złożyć życzenia jednej z dwóch najstarszych osób mieszkających w gminie Poniec.

Reklama

101. urodziny Mariannny Nawrockiej z Ponieca. Najstarsza mieszkanka gminy

Marianna Nawrocka urodziła się 23 września 1921r. w Ostromęczynie, w obecnym województwie mazowieckim. W czasie II wojny światowej została wywieziona do Niemiec na roboty przymusowe w gospodarstwie rolnym, gdzie poznała Józefa Nawrockiego, swojego późniejszego męża. Para pobrała się w 1945 r., a pani Marianna została mieszkanką Ponieca. Jubilatka wraz z mężem Józefem wychowała dwóch synów: Tadeusza i Walentego. 

- Pani Marianna jest jedną z dwóch najstarszych osób mieszkających w gminie Poniec, mających ponad 100 lat - mówi Krystian Juśkiewicz, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Poniecu.

Starszy jest tylko Marian Machowiak z Rokosowa, który 101-lecie obchodził niespełna 1,5 miesiąca temu.

KLIKNIJ w GRAFIKĘ, żeby PRZECZYTAĆ ARTYKUŁ

Marian Machowiak z Rokosowa obchodził 100. urodziny. Dostał list od premiera Mateusza Morawieckiego

101. urodziny Mariannny Nawrockiej z Ponieca. Samorządowcy złożyli życzenia

Pani Marianna jest w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej, porusza się o własnych siłach, dużo czasu spędza w przydomowym ogródku.

W dniu wyjątkowego jubileuszu najstarszą mieszkankę gminy Poniec odwiedzieli miejscowi samorządowcy: Eugeniusz Nowak - zastępca burmistrza Ponieca, Jerzy Kusz - przewodniczący Rady Miejskiej w Poniecu, Hanna Konieczna - kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Poniecu oraz wspomniany Krystian Juśkiewicz.

- Z należnym Pani głębokim szacunkiem mamy zaszczyt w imieniu własnym, samorządu Ponieca, przekazać z okazji 101 rocznicy urodzin, serdeczne życzenia i gratulacje. W to wyjątkowe święto prosimy przyjąć szczere wyrazy głębokiego szacunku i uznania oraz życzenia kolejnych lat w otoczeniu najbliższych, miłości, wsparcia i szacunku - mówił Eugeniusz Nowak.

Z okazji 101-lecia, oprócz oczywiście urodzinowego tortu, pani Marianna otrzymała upominki od władz gminy, w tym pamiątkowy grawerton.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy