Reklama

Mają sporo nowości w ofercie warsztatowej. Drzwi Otwarte GOK Hutnik 2022

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” 4 września otworzył drzwi dla mieszkańców Gostynia i okolic. Wszystko po to, by dzieci, młodzież, a zwłaszcza ich rodzice zapoznali się z ofertą kulturalną na nowy sezon.

Nie samym tańcem i ceramiką „Hutnik” żyje - są też zajęcia nauki gry na gitarze, sekcja szachowa i plastyczna - o tym przekonali się dziś mieszkańcy Gostynia i okolic, którzy skorzystali z okazji i zawitali do gostyńskiego ośrodka kultury. Podczas Drzwi Otwartych przed szerokim gronem zainteresowanych swoją ofertę na nowy sezon zaprezentowały poszczególne sekcje, które od 19 września rozpoczynają zajęcia. W niedzielę można było porozmawiać z instruktorami, możliwe były też zapisy na zajęcia. GOK Hutnik przedstawił też nowości, które pojawią się w sezonie 2022/2023.  

Taniec i plastyka w ośrodku kultury w Gostyniu

Przez kolejny sezon GOK Hutnik będzie współpracował ze Szkołą Tańca Desperado. 

Cieszymy się z tego, ponieważ oprócz tych zajęć popołudniowych mamy w planach liczne eventy taneczne, które pewnie od września zaczniemy organizować. Te cieszyły się dużym zainteresowaniem podczas ubiegłego sezonu. Będzie bachata i kilka nowych rzeczy, których na razie nie chcemy zdradzać - powiedziała Honorata Jankowiak, instruktorka i organizatorka imprez w GOK Hutnik.

W sali widowiskowej ośrodka kultury zasiedli rodzice, których pociechy chciałyby uczęszczać na zajęcia taneczne.

- Osoby, które w zeszłym sezonie uczęszczały na zajęcia taneczne, będą je kontynuować, ale pojawili się nowi uczestnicy, zainteresowani nauką tańca od podstaw. Dlatego Joanna Kaczor uruchomiła dwie dodatkowe grupy - na warsztaty z zumby i balet dla początkujących - wyjaśniła Honorata Jankowiak z GOK Hutnik.

Oblegana była również pracownia plastyczna. Tam dzieci mogły same wykonać zakładkę do książki. W nowym sezonie będą się odbywały zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz warsztaty dla dorosłych w Klubie Plastyka Amatora. Jak się dowiedzieliśmy instruktorzy pracowni plastycznej - Irena Kędziora i Marek Ratajczyk - mają komplet uczestników.

 

Gitary i bębny w GOK Hutnik

W GOK Hutnik działa sekcja gitarowa, którą prowadzi Przemysław Rychlik. Stworzył "Zespół na 10 gitar akustycznych", który  podczas dzrwi otwartych wystąpił na scenie w dwóch koncertach. Zainteresowani, którzy czują rytm mogą w ośrodku kultury nauczyć się gry innych instrumentach: ukulele, keyboardzie, mandolinie.

I tu pojawia się pierwsza nowość - unikatowe warsztaty gry na bębnach zachodnioafrykańskich - djembe! Bębny są najstarszym instrumentem muzycznym tworzonym i używanym przez człowieka. Djembe to instrument  z rodziny membrofanów ręcznie rzeźbiony z 1 kawałka drewna. Dźwięk wydobywa się z uderzenia dłonią w membranę wykonaną ze skóry. 

Nauka będzie się odbywać w sali widowiskowej GOK Hutnik, pierwsze zajęcia zaplanowano na 21 września, poprowadzi je Przemek Kubski - założyciel Szkoły Perkusji Zachodnioafrykańskiej „Wytwórnia rytmu” w Bydgoszczy. Zapisy pod nr tel. 608 371 594, koszt 150 zł.

Pracownia ceramiki w GOK Hutnik prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych. Podczas Drzwi Otwartych przygotowano zajęcia sensoceramiczne dla najmłodszych w sali, gdzie 2 dni temu odbył się wernisaż wystawy lamp, ceramiki unikatowej dorosłych uczestników sekcji - CZYTAJ TUTAJ. Wystawa będzie czynna do 24 września. Zanosi się na to, że instruktorka Magda Zmyślona będzie miała już pełną obsadę w nowym sezonie. 

- Oczywiście chętnie przyjmiemy osoby zainteresowane na listę rezerwową. Zawsze może się zdarzyć, że w trakcie sezonu miejsce się zwolni - zachęcała Honorata Jankowiak.

Joga, szachy i...? GOK Hutnik zaprasza

Kolejna nowinka w GOK Hutnik to zajęcia dla dzieci w wieku 6 - 12 lat, które nazwano „Misja eksperyment”. Warsztaty poprowadzi Stowarzyszenie Merkury z Krobi. Zostały ostatnie wolne miejsca.

Dyrekcja GOK Hutnik zdecydowała o reaktywacji sekcji szachowej w sezonie 2022/2023, a ponieważ gra w szachy w ostatnich latach przeżywa renesans, ma nadzieję, że coś z tego będzie.

Sekcja szachowa w GOK Hutnik już istniała, ale zależało nam na pozyskaniu bardzo kompetentnego instruktora i to się udało. Będzie nim Łukasz Dębowiak, zawodnik z drugą kategorią szachową. Od 28 lat gra w klubie MMKS Wieniawa Leszno, jest też prezesem klubu. Ma na swoim koncie też wiele innych osiągnięć - powiedziała Honorata Jankowiak. 

Łukasz Debowiak jest również sędzią szachowym klasy państwowej oraz instruktorem gry w szachy. Dyrekcji GOK Hutnik zależy na rozwoju tej sekcji i ma nadzieję, że będzie się o wiele więcej działo. Liczy na organizację turniejów, by umożliwiać rywalizację zawodnikom. Zapisy pod nr tel. 65 572 79 90

Co jeszcze z nowości w gostyńskim „Hutniku”? To zajęcia jogi, na które GOK zaprasza w czwartki. Prowadzić je będzie Anita Marcinkowska. 

- Warsztaty jogi kierujemy do młodzieży od 15 roku życia i dla dorosłych. Grupę mamy w większości skompletowaną, ale wolne miejsca zostały, więc zachęcamy do zapisów - powiedziała Honorata Jankowiak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy