reklama

Lekarze apelują do pacjentów, aby unikali osobistych wizyt. Udzielają porad przez telefon

Opublikowano:
Autor:

Lekarze apelują do pacjentów, aby unikali osobistych wizyt. Udzielają porad przez telefon - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

- Bezpieczniej jest zadzwonić, bo nie każdy przypadek wymaga, żeby osobiście się zjawić. I wtedy po telefonicznej konsultacji albo prosimy pacjenta, żeby się zgłosił osobiście, albo jest możliwość udzielenie porady na odległość czy przepisania e-recept - wyjaśnia lekarz medycyny Alina Korach, współwłaścicielka przychodni Gos-Med w Gostyniu.

Przychodnie, poradnie medyczne ze względów epidemiologicznych, związanych z błyskawicznym rozprzestrzenianiem się koronawirusa apelują do pacjentów, aby - jeśli nie jest to konieczne - nie przychodzili osobiście do przychodni. Mogą za to kontaktować się z lekarzami telefonicznie.

Jako pierwsza komunikat w tej sprawie na drzwiach już kilka dni temu umieściła przychodnia przy ul. Starogostyńskiej w Gostyniu.

- Pacjenci powinni unikać osobistych wizyt w poradni, we wszystkich sprawach prosimy o kontakt telefonicznyc z rejestracją - mówi komunikat, umieszczony w przychodni przy ul. Starogostyńskiej w Gostyniu. Dalej widnieje informacja, że osoby wymagające konsultacji z lekarzem zostaną przez telefon umówione na teleporadę, podczas której lekarz zdecyduje o konieczności osobistej wizyty.

W przypadku powtórki stałego leczenia również nie ma konieczności, aby meldować się w przychodni Gos-Med przy ul. Granicznej.

- To wszystko robimy w kwestii bezpieczeństwa chorego - przypomina Alina Korach z Gos-Medu. Zapewnia, że przychodnia pracuje normalnie, lekarze przyjmują pacjentów.

- Staramy się aby odległości kontaktu pacjenta z personelem były zachowane w miarę bezpieczne. Staramy się pilnować wytycznych. Unikamy panicznych reakcji - wyjaśnia Alina Korach.- Widzimy, że pacjenci sami - bez naszej podpowiedzi - starają się unikać bezpośredniego kontaktu - dodaje.

W przychodni przy ul. Granicznej, jeśli pojawi się pacjent z temperaturą, wtedy prowadzony jest wywiad przesiewowy i to lekarz decyduje, czy jest przyjmowany, czy zachodzi konieczność skontaktowania się z sanepidem. - Ale nie było takich przypadków. W wywiadzie nie było rzeczy, które byłyby dla pacjenta w jakiś sposób pod względem koronawirusa ryzykowne - dodaje Alina Korach.

Czytaj TUTAJ ile osób w powiecie gostyńskim sanepid objął nadzorem epidemiologicznym

Szyby nie ma przy stanowisku do rejestracji osób dorosłych. - Nigdy nie było. Jest w poradni pediatrycznej. Ale ona w stu procentach nie daje zabezpieczenia przed wirusem. Nawet jeśli zapadnie decyzja, to w ciągu godziny jej nie wstawimy - wyjaśnia Alina Korach.

Z kolei trudno się dodzwonić do” Medikusa” za dworcem PKS w Gostyniu - albo nr telefonu jest zajęty, albo miła pani mówi „linia abonencka uszkodzona”. Jak informują nas Czytelnicy - należy zgłaszac się tylko w nagłych przypadkach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE