Reklama

Jarmark Bożonarodzeniowy w Krobi 2022. Po dwuletniej przerwie wróciła świąteczna impreza

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura - To jest pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy w Krobi od 2019 roku. Wcześniej była tradycja jarmarków, które odbywały się na Wyspie Kasztelańskiej, a premierowy - na rynku. Ale były też jarmarki w kinie "Szarotka", jak ten obecny - mówi Anna Krzyżostaniak, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi. Po przerwie spowodowanej pandemią w niedzielę, 18 grudnia 2022 roku do GCKiR wrócili wystawcy z całego powiatu gostyńskiego.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Krobi 2022. Były obawy, czy "Dziadek do orzechów" się spodoba

W tym roku organizatorzy imprezy postanowili połączyć jarmark z występami w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji imienia Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, gdyż zainteresowanie wzrastało w miarę pojawiania się na scenie kolejnych grup tanecznych i wokalnych, aby osiągnąć kulminację w trakcie anonsowanego od dawna "Dziadka do orzechów" zrealizowanego wspólnie przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Krobi i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pudliszkach.

- Ten piękny spektakl zgromadził mnóstwo osób, do tego stopnia, że wszystkie miejsca były zajęte, widzowie siedzieli nawet  na schodach. Pierwszy raz takie przedstawienie miało charakter otwarty dla publiczności, bo wcześniej były skierowane do rodzin i zaproszonych gości. Były obawy, czy „Dziadek do orzechów” będzie się cieszył zainteresowaniem widzów. Tymczasem frekwencja przeszła wszelkie oczekiwania - tłumaczy dyrektor Anna Krzyżostaniak. 

Jeszcze przed przedstawieniem odbyły się występy dzieci i młodzieży z Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Krobi, zespołu wokalnego działającego przy GCKiR oraz grupy EM Project Taniec Animacja Fitness Marta Kluczyk. 

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD ZDJĘCIEM - KLIKNIJ GRAFIKĘ, żeby PRZECZYTAĆ FOTOREPORTAŻ

Jarmark Bożonarodzeniowy w Krobi 2022 - wystawcy zadowoleni 

Dzięki temu wystawcy, którzy w niedzielne przedpołudnie przyjechali ze swoimi rękodziełami, m.in. biżuterią i makramą, serami, czy kosmetykami, mogli ze spokojnym sercem zaprezentować, co mają najlepszego. Pośród stoisk widać było rzeczy stworzone m.in. przez podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach, Żłobek Gminny w Krobi, Koło Gospodyń Wiejskich w Bukownicy, firmy "Miody Wasiaka" czy "Farmę Seronada Babkowice".

- Z tego, co słyszałam wystawcy byli zadowoleni z liczby sprzedanych przez siebie wyrobów. Tym bardziej, że nie wnosiliśmy opłat za stoiska - dodaje dyrektor GCKiR w Krobi.  

Jarmark Bożonarodzeniowy w Krobi 2022 - ciastka od delegacji z Ukrainy 

Jedno ze stoisk miało wyjątkowy charakter, gdyż jego wystawcy przejechali... 800 kilometrów, byle tylko wystawić się w Krobi. Delegacja z ukraińskiej gminy Torczyn przywiozła prace o tematycznej świątecznej, ale również ciasta, ciastka i pierniki własnej roboty. Wszystko po to, żeby tylko pomóc swoim żołnierzom walczącym z rosyjskim agresorem. Pianiądze uzyskane ze sprzedaży przedmiotów i słodkości przywiezionych z Torczyna zostaną przekazana armii ukraińskiej.

- Nawet my byliśmy zaskoczeni ofiarnością i skalą pomocy udzieloną przez mieszkańców naszej gminy, gdyż dzięki nim udało się zebrać około 6000 złotych. Ludzie nie tylko kupowali artykuły przywiezione przez ukraińską delegację, ale także przynosili dary - podsumowuje A. Krzyżostaniak.

To nie koniec. Akcja zbierania rzeczy i produktów potrzebnych dla walczących jest prowadzona w placówkach oświatowych gminy Krobia do 31 stycznia 2022 roku.

Zbierane są:

  • koce,
  • śpiwory,
  • karimaty,
  • termosy,
  • odzież termoaktywna,
  • powerbanki,
  • latarki,
  • baterie,
  • apteczki, materiały opatrunkowe ora
  • żywność o wydłużonym terminie ważności (konserwy w puszkach, dania, w tym zupy instant, kasza gryczana, ryż, makaron, batony i słodycze wysokoenergetyczne, kawa, herbata).
Ze względów sanitarnych i logistycznych przekazywane rzeczy muszą być nowe. Przyjmowane będą wyłącznie przemioty znajdujące się na liście powyżej. Dary przynosić można do Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi (kina „Szarotka”). Więcej informacji pod numerem tel.: 722 323 393.

KLIKNIJ GRAFIKĘ, żeby PRZECZYTAĆ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy