Reklama

Imprezy i uroczystości w Gostyniu. Co się będzie działo w tygodniu w powiecie gostyńskim?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Imprezy i uroczystości w Gostyniu. Co się będzie działo w tygodniu w powiecie gostyńskim? - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Świętowanie nadchodzącego weekendu rozpoczniemy już dziś koncertem w GOK Hutnik. Przed nami w połowie przyszłego tygodnia Dzień Niepodległości. I to w charakterze obchodów tego święta przygotowano nadchodzące uroczystości. Będzie patriotycznie i sportowo.

Reklama

Już w piątek, 5 listopada można zajrzeć do GOK Hutnik na koncert zespołu Mikromusic - PATRZ TUTAJ.

Koncert na dźwięki i głosy odbędzie się też w MGOK w Borku Wlkp.
W połowie tygodnia w poszczególnych gminach odbęda się uroczystości muzyczne i patriotyczne, związane z obchodami Dnia Niepodległości. Niektóre gminy odzyskanie przez Polske niepodległości zaczynają świętować już 10 listopada.

Nie zabraknie sportowego akcentu. Tradycyjnie Masowy Bieg Gostyński odbędzie się 11 listopada w Gostyniu (przygotowano 400 medali). Pępowo debiutuje w tego rodzaju imprezie - tam 11 listopada Bieg Niepodległości dla dorosłych i dzieci. Na jedną i drugą imprezę można się zapisywać.

Kino Pod Kopułą w Gostyniu  - BIEŻĄCY REPERTUAR

Kino Szarotka w Krobi  - BIEŻĄCY REPERTUAR 

Gostyńska Biblioteka Publiczna  -   AKTUALNOŚCI

OSiR w Gostyniu - WYDARZENIA

gmina Gostyń

 

5 listopada

Mikromusic w GOK Hutnik

GOK Hutnik zaprasza 5 listopada o godz. 19.00 na koncert Mikromusic. To polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą. W 2020 zespół został uhonorowany najważniejszą polską nagrodą muzyczną - Fryderykiem w kategorii: Muzyka Poetycka. Bilety można nabyć w kasach GOK "Hutnik", Kina Pod Kopułą i na stronie internetowej: bilety 24.pl

 

10 listopada

Cześć Polskiej Ziemi, cześć! - koncert

„Cześć Polskiej Ziemi, cześć!” – takim tytułem opatrzono koncert pieśni patriotycznych, który odbędzie się w środę 10 listopada, w przeddzień Święta Niepodległości, w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Józefa Zeidlera w Gostyniu. Początek zaplanowano na godzinę 18.00.
Najpierw zaplanowano przedstawienie słowno-muzyczne, występ chóru, a nastepnie koncert utworów instrumentalnych i wokalnych wykonywanych przez solistów, zaś w drugiej części nauczyciele i uczniowie PSM zachęcą wszystkich przybyłych na koncert do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

 

11 listopada

Dzień Niepodległości w Gostyniu

W czwartek, 11 listopada przypada 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z uwagi na wzrost zakażeń koronawirusem w naszym regionie, w tym roku gostyńskie obchody ograniczone zostaną do mszy świętej i symbolicznej ceremonii. O godzinie 11.00 w kościele farnym pw. św. Małgorzaty odprawiona zostanie msza w intencji Ojczyzny. Następnie pod Pomnikiem Serca Jezusowego na Rynku w Goistyniu zostaną złożone wieńce i wiązanki kwiatów.

11 listopada

Masowy Bieg Gostyński

W czwartek 11 listopada z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbędzie się „XVII Masowy Bieg Gostyński - Gostyński Bieg Niepodległości”. W związku z tym przy krytej pływalni będą występowały utrudnienia w ruchu. Parking przy basenie będzie nieczynny w godzinach 12.30-16.00. Samochody będzie można zaparkować na parkingu przy ul. Sportowej (przy gostyńskim stadionie). W godzinach 12.30-15.30 zamknięta zostanie ulica Starogostyńska na odcinku: od skrzyżowania ulic Starogostyńskiej i Leśnej w stronę Starego Gostynia do skrzyżowania z drogą w stronę Goli - TUTAJ SZCZEGÓŁY

 

gmina Borek Wielkopolski

7 listopada

Koncert na dźwięki i głosy

Za sprawą wspaniałych artystów Ksenia Shaushyshvili, Sławomir Olgierd Kramm oraz Jarek Wiśniewski przeniosą się Państwo do cudownego i wyjątkowego świata Operetki i Musicalu. Bezpłatne wejściówki do odbioru w siedzibie M-GOK.

11 listopada

Święto Niepodległości - obchody

Obchody tegorocznego Święta Niepodległości rozpoczną się o godz. 10.30 uroczystą mszą św. z udziałem Koła Śpiewaczego Jutrzenka. O godz. 11.30 zaplanowano uroczystoći na boreckim rynku - Apel Pamięci i złożenie wiązanek kwiatów przed tablicami pamiątkowymi. O godz.11.50 okolicznościowe wystąpienie burmistrza, o godz. 12.00 wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego w ramach ogólnopolskiej akcji "Niepodległa do Hymnu". O godz. 12.30 w MGOK w Borku Wlkp.  Akademia pt. "Jest taki kraj" z okazji 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę przygotowana przez uczniów i nauczycieli ZSP w Borku Wlkp.

 

gmina Piaski

11 listopada

Koncert

W sali widowiskowej Centrum Kultury i Biblioteki w Piaskach  o godz. 17.00 odbędzie się koncert zespołu Trio Talkamakam. 

 

gmina Krobia

 

do 18 listopada

VII Krobskie Dni Seniora

Gmina Krobia oraz Gminna Rada Seniorów zapraszają na VII Krobskie Dni Seniora. W programie: 30 X - Tangonalia w Krobi (Centrum Biblioteczno-Kulturalne KROB_KULT), godz. 15.00 - warsztaty tanga, godz. 17.00 - koncert Trio Taklamakan (bezpłatne wejściówki w GCKiR), 4 XI, godz. 16.00 - warsztaty tworzenia makramy (Gościniec Biskupiański w Domachowie) - zapisy w MGOPS w Krobi, 8 XI, godz. 10.30 - Dzień z poezją (Centrum Biblioteczno-Kulturalne KROB_KULT), 9 XI, godz. 16.00 - warsztaty kulinarne (Krobskie Centrum Usług Społecznych), 14 XI, godz. 17.00 - koncert Sławomira Olgierda Kramma (Centrum Biblioteczno-Kulturalne KROB_KULT), 15 XI, godz. 10.30 - wspólne czytanie: seniorzy dla ŚDS (Krobskie Centrum Usług Społecznych), 16 XI, godz. 17.00 - wieczór brydżowy (Centrum Biblioteczno-Kulturalne KROB_KULT), 18 XI, godz. 17.00 - Krobska Gala Humoru (kino „Szarotka”)

 

11 listopada

„W poszukiwaniu KrobEkola”

Już po raz IX Gmina Krobia oraz Stowarzyszenie „Ziemia Krobska” zapraszają do udziału w Krobskiej Grze Miejskiej, która tradycyjnie już odbędzie się 11 listopada. W tym roku celem gry będzie nie tylko spędzenie w atrakcyjny sposób Narodowego Święta Niepodległości, ale również zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej uczestników zabawy, w tym propagowanie: idei proekologicznego stylu życia, zasad prawidłowej segregacji odpadów, a także wtórnego wykorzystania odpadów. Do udziału w grze zapraszamy 3-osobowe zespoły przyjaciół, uczniów, członków rodzin czy też współpracowników. Na trzy najlepsze zespoły czekają jak zawsze nagrody zaś dla wszystkich uczestników zabawy przewidziano upominki. Zapisy przyjmowane są do 4 listopada na adres: zk@krobia.pl. Więcej informacji na profilu Fb: IX Krobska Gra Miejska.

 

gmina Pępowo

10 listopada 

Skoraszewice. Promocja książki

W przeddzień uroczystości niepodległościowych w Skoraszewicach uroczysty apel. O godz. 17.00 msza sw. w kościele parafialnym w Skoraszewicach. O godz. 17.30 manifestacja pod pomnikiem. W sali wiejskiej o godz. 18.00 promocja książki Gabriela Roszaka pt. ,,Skoraszewice. Na przestrzeni wieków”. Koszt jednego egzemplarza 30 zł.

 

11 listopada

Bieg Niepodległości w Pępowie

Gmina Pępowo uroczyście uczci odzyskanie przez Polskę niepodległości. Po raz pierwszy w tej gminie odbędzie się BIEG NIEPODLEGŁOŚCI. Start dzieci od godz. 11:00 (dystans od 200 do 1200 m).
Bieg główny na trasie 5 km i 11 km wystartuje o godz. 13:00. Można się zapisywać: http://bieg.goksial.pl

 

11 listopada

Pępowo operetkowo

Uroczystości obchodzone z okazji Dnia Niepodległości rozpoczną się o godz. 18.00 mszą św. w kościele parafialnym w Pępowie. O godz. 18.30 zaplanowano manifestację pod pomnikiem. Z kolei o 19.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury koncert operetkowy - wstęp bezpłatny.

gmina Pogorzela

 

5 listopada

Tangonalia

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pogorzeli zaprasza w piątek na Tangonalia. WARSZTATY TANGA oraz koncert BAYAN BROTHERS to elementy wydarzenia, na które wstęp jest darmowy. Poczatek o godz. 19.00.  Zaczyna się od lekcji tanga argentyńskiego. Później koncert duetu akordeonowego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy