Reklama

Gotowi na Bieg Niepodległości w Gostyniu? Przygotowano medale dla 400 uczestników

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: arch. portalu gostynska.pl/A. Fajczyk

Gotowi na Bieg Niepodległości w Gostyniu?  Przygotowano medale dla 400 uczestników - Zdjęcie główne

Gostyń. W 2021 roku zaplanowano Bieg Niepodległości w Gostyniu | foto arch. portalu gostynska.pl/A. Fajczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Po raz osiemnasty w Gostyniu organizowana jest duża impreza sportowa pod nazwą Gostyński Bieg Masowy. Od kilku lat bieg ten odbywa się 11 listopada i jest sportowym uczczeniem Święta Niepodległości.

Reklama

Organizatorzy zachęcasją do udziału w 18. Biegu Niepodległosci, który jest bezpłatny.

Wszystko wskazuje na to, że ta masowa impreza sportowa w Gostyniu w tym roku się odbędzie. Jak zapewniają organizatorzy, na linii startu Biegu Niepodległości może stanąć każdy, kto ma na to ochotę i siły. Wyruszenie na trasę biegu jest jednoznaczne z faktem zapoznania się z treścią regulaminu. Osoby poniżej 18 roku życia uczestniczą w biegu pod opieką rodziców, prawnych opiekunów lub za ich zgodą.

Do pokonania najlepiej biegiem lub marszem, także z  kijkami jest dystans ok. 5 km.

Start i meta będą przegotowane na parkingu przy pływalni Na Fali w Gostyniu  (ul. Starogostyńska).

- Dla uczestników przygotowane są jak zwykle medale, ale tylko dla 400. pierwszych osób na mecie. Będą również tradycyjne rogale i ciepły napój dla biorących udział w biegu - mówi Bogdan Paluszkiewicz z UKS Biskupianka Stara Krobia.

Organizatorzy zachęcają uczestników do ubrania się w kolorach narodowych lub zabranie ze sobą flagi.

- Bieg odbywa się w formule bez rywalizacji sportowej, nie będzie prowadzona klasyfikacja ani pomiar czasu - wyjaśnia Bogdan Paluszkiewicz.

Hasłem przewodnim jest "Wystartowałeś - Ukończyłeś - Zwyciężyłeś".

Zapisy przez stronę www.polmaraton.starakrobia.pl lub w dniu biegu 11 listopada, w godz. od 12.30 do 13.45.

Start uczestników zaplanowano na godz. 14.00. Impreza ma potrwać do godz. 16.00. Parking dla uczestników mieścił się będzie przy stadionie ul. Sportowa.

Podczas Święta Niepodległości mieszkańcy Gostynia, a także przejeżdżający przez miasto kierowcy mogą napotkać na utrudnienia w ruchu.
Zaplanowano zamknięcie drogi powiatowej prowadzącej z Gostynia - od skrzyżowania ulic Starogostyńskiej i Leśnej - w stronę Starego Gostynia, aż do skrzyżowania z drogą w stronę Goli. Szosa będzie nieprzejezdna 11 listopada, w godz. 13.30 – 15.30.

Organizatorem sportowej imprezy dla amatorów biegania jest UKS BISKUPIANKA Stara Krobia przy wsparciu gminy Gostyń i powiatu gostyńskiego oraz pomocy OSiR Gostyń.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy