Reklama

II Marsz po zdrowie z Nordic Walking w Piaskach już za tydzień, 16 października 2022 r.

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

II Marsz po zdrowie z Nordic Walking w Piaskach już za tydzień, 16 października 2022 r. - Zdjęcie główne

Chodzenie z kijkami to bardzo bezpieczny sport | foto Adobe Stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Jeżeli lubisz chodzić na spacery, ale nigdy nie używałeś kijków, to impreza dla Ciebie. Jeżeli znasz i uprawiasz nordic walking, weź kijki i przyjdź, bo to też impreza dla Ciebie. Jeżeli chcesz po prostu pomóc Julce Mikołajczak, to również impreza dla ciebie. Słowem, wszyscy meldują się przy Nadleśnictwie Piaski w niedzielę, 16 października 2022 r., na II Marszu po zdrowie w Piaskach.

Centrum Kultury i Biblioteki w Piaskach zaprasza na bezpłatne zajęcia Nordic Walking* połączone z marszem po dukcie i ścieżkach leśnych w Piaskach z wykwalifikowanymi instruktorami. Start w dniu 16.10.2022 r. (niedziela) o godz. 13.00 przy siedzibie Nadleśnictwa Piaski.

Organizatorzy akcji zapewniają uczestnikom:

 • bezpłatny udział w zajęciach i marszu,
 • naukę poprawnej techniki chodzenia z kijkami,
 • możliwość bezpłatnego wynajęcia kijków,
 • pakiet startowy (m.in. talon żywnościowy, woda),
 • medal okolicznościowy,
 • losowanie nagród (m.in. kijków do Nordic Walking),
 • pomoc techniczną,
 • dobrą zabawę.

Jak zapisać się na zajęcia?

Zgłoszenia na zajęcia i marsz Nordic Walking przyjmowane będą drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza zamieszczonego pod TYM linkiem. Zgłoszenia elektroniczne można przekazywać do piątku - 14 października 2022 r. Po tym terminie, jeżeli limit uczestników (120 osób) nie zostanie wyczerpany, zgłoszenia przyjmowane będą w sekretariacie zawodów, w dniu marszu - 16 październia 2022 r., w godzinach 13.00 - 13.30.

- Jeżeli nie posiadasz własnych kijków do Nordic Walking, można je bezpłatnie wynająć - wyjaśnia Sebastian Nowak, dyrektor CKiB w Piaskach. - Rezerwacja pod nr tel. 691 498 181, 665 300 579, liczba kijków ograniczona!!!

Kiermasz książek dla Julki Mikołąjczak

Podczas spotkania Stowarzyszenie BAZA przeprowadzi kiermasz książek, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie Julki Mikołajczak chorującej na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Na ten cel będzie można również wrzucić do puszki dowolną kwotę wsparcia.

Historię Julki Mikołąjczak, nastolatki z Gostynia, któa od urodzenia walczy z SMA przeczytacie, klikając w poniższy obrazek:

Organizatorem wydarzenia jest Sołtys i Rada Sołecka Piasków, zaś partnerami/sponsorami Centrum Kultury i Biblioteka w Piaskach, Jan-Mar Piaski, Nadleśnictwo Piaski oraz Towarzystwo Sportowe Cegielnia Piaski.

Czym jest Nordic Walking?

Nordic Walking to połączenie marszu z techniką odpychania się od podłoża za pomocą specjalnie zaprojektowanych kijków, których umiejętne używanie angażuje do pracy mięśnie górnej połowy naszego ciała. Całość przypomina narciarstwo biegowe w połączeniu z chodem sportowym. Podczas marszu z kijkami, przy prawidłowej technice, uruchomionych jest około 90% mięśni naszego ciała (więcej niż bieganie, czy pływanie). Nordic Walking to sport nad wyraz łagodny, nie stawia zbyt wielkich wymagań, nie trzeba uczyć się żadnych skomplikowanych ćwiczeń. Jest stosunkowo prosty do opanowania - obwiązuje zasada, że prawy kij ma uzyskać kontakt z podłożem w momencie, gdy stawiamy na nim lewą piętę i odwrotnie. To niewątpliwie sport dla wszystkich, łączy w sobie to wszystko co najważniejsze w promowaniu zdrowia i szeroko rozumianej profilaktyki.

Nordic Walking ma same zalety. Oto niektóre z nich:

 • to dobry sposób na utrzymanie sprawności fizycznej, zwalczanie otyłości, a także na efektywną rehabilitację,
 • wzmacnia układ sercowo-naczyniowy,
 • redukuje nadciśnienie, a także poziom cukru i cholesterolu we krwi,
 • obniża ciśnienie spoczynkowe krwi,
 • angażuje duże grupy mięśni całego ciała, uaktywnia 90% mięśni całego ciała,
 • uruchamia górny odcinek kręgosłupa i rozluźnia napięcia okolic szyjno-barkowych,
 • zwiększa pobór tlenu przeciętnie o 20-58% w zależności od intensywności wbijania kijków,
 • odciąża aparat ruchowy do 30%, przede wszystkich stawy kolanowe i dolny odcinek kręgosłup

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy