Reklama

Harmonia dźwięków, barw, świateł - w nutach i w sercach. Koncert Noworoczny w Borku Wlkp. 

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Bajkowe show, pełne magicznych brzmień i dźwięków z animowanych filmów wytwórni Disney’a. Do tego taneczne prezentacje na scenie i fragmenty bajek na... ścianie. Koncert Noworoczny w Borku Wlkp. to wydarzenie, które co roku przepełnione jest pasją do muzyki i sztuki. W tym roku można było odetchnąć z ulgą, pomyśleć życzenie i liczyć na dobre zakończenie.

Wielkie odliczanie do  Koncertu Noworocznego 2023 rozpoczęło się kilka dni temu, kiedy w sali widowiskowej MGOK Borek pojawiły się kilometry kabli, kabelków, przyłączy, setki metrów listew, listewek. Ustawiono mnóstwo tajemniczych czarnych skrzynek. Scena doczekała się dekoracji, a sala została oświetlona paletą barw. W sobotę, 21 stycznia odbyły się próby generalne - pod okiem reżyserki muzycznego spektaklu, dyrygentki, wokalistki, pedagoga... (długo można by wymieniać) - Lidii Wytykowskiej, a w niedzielę... 

"Symfonia marzeń". Koncert Noworoczny w Borku Wlkp. 

W niedzielę, 22 stycznia 2023 r. w sali widowiskowej, wypełnionej po brzegi publicznością, zabrzmiał utwór "Chcemy więcej". To hymn ubiegłorocznego koncertu [RELACJA TUTAJ]. Powrót do przeszłości? Nie do końca. Organizatorzy przypomnieli w ten sposób, że minął rok, kiedy koncertem noworocznym społeczność gminy rozpoczynała urodzinowy rok jubileuszowy 630-lecia Borku Wlkp. Rok bardzo pracowity i kreatywny, a jednocześnie  ciekawy, dający inspirację w gminie, pełen wrażeń i skrajnych emocji.

- Można odnieść wrażenie, że dopiero tyle co - moment dzieli nas tylko od artystycznego wydarzenia minionego roku, pod hasłem „Chcemy więcej”, że chórzystów, wokalistów między koncertowymi utworami dzieli tylko mgnienie oka, a muzycy i instrumentaliści nie zdążyli złożyć ani nut, ani pulpitów. A to minął cały rok - przypomniała Justyna Chojnacka, dyrektorka MGOK w Borku Wlkp.

Wcale nie za górami, czy za lasami, lecz w Borku, w sali widowiskowej ośrodka kultury zadziała się niejedna bajka. „Symfonia marzeń” - to tytuł tegorocznego wydarzenia, z udziałem widzów oraz harmonii zespolonych dźwięków, barw, świateł, obrazów, pasji - w nutach i w sercach. 

- Tu czeka nas tylko dobre zakończenie, tu można marzyć i wypowiedzieć każde - nie tylko dziecięce - życzenie - mówiła Justyna Chojnacka, dziękując za gościom za liczne przybycie.

Wiek podczas muzycznego wydarzenia nie grał roli, za w rolach głównych wystąpiły emocje: radość i wzruszenie, piękne piosenki, a w tekstach piękne słowa i dźwięki.

- Dajcie się porwać! - zachęcała Justyna Chojnacka.

Publiczność nie protestowała i za każdym razem, kiedy Różowa Wróżka używała magicznej różdżki, była przenoszona w filmowo-dźwiękowe animacje, w których reżyserię Lidia Wytykowska włożyła całe swoje serce.

- Na świecie także toczy się walka o wpływy. Ma miejsce podbijanie terenów, grabienie godności ludzkiej, deptanie ludzkich praw. Bez poszanowania wartości pokoju, człowieczeństwa, prawa do współistnienia. A to wszystko z chorej żądzy władzy, władania i posiadania - zapowiadała kolejny występ Grupy Wokalnej TRIO wróżka Justyna Chojnacka, apelując by piosenka „Kolorowy wiatr” zabrzmiała w manifeście i orędziu dla pokoju oraz dla różnorodności świata.

Oprócz utworów z bajki "Pocahontas", usłyszeć można było pieśni z filmów takich, jak „Król Lew”, „Piękna i bestia”, „Herkules” i wielu innych. 

Śpiewająco historie opowiadali: Zespół Wokalny TRIO w składzie: Ewa Bartkowiak, Marysia Szymczak i Lidia Wytykowska, a także Chór Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wlkp. oraz uczennice i uczniowie z grupy „Fantastyczne śpiewanie”.

Dźwiękowej magii dodawali instrumentaliści: Magdalena Nowacka (skrzypce), Gerard Misiaczyk (gitara) i Robert Jaskulski (gitara basowa). 

Taneczny kunszt podczas bajecznego show pokazali: Pola Lewandowicz z Poznania oraz Olga Kędzierska i Jan Kapała Grygiel - młodzi adepci ze Szkoły Tańca „Poezja” w Kościanie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy