Reklama

Festyn "Stara gazownia łączy pokolenia" w Krobi. Ośrodek pomocy społecznej, żłobek, ŚDS i seniorzy po raz drugi połączyli siły

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W niedzielę, 4 września 2022 roku odbyła się II edycja pikniku rodzinnego "Stara gazownia łączy pokolenia" - Sprawdziło się w zeszłym roku, więc działamy dalej. Ale powiedziałabym, że lepiej, sprawniej, bo przez ten rok jeszcze bardziej połączyliśmy siły - mówi Edyta Rokicka, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krobi. Podczas imprezy zbierano pieniądze na rehabilitację Weroniki Kaczmarek z Krobi.

Podobnie, jak przed rokiem impreza odbyła się dzięki wspólnemu wysiłkowi kilku środowisk. Oprócz ośrodka pomocy społecznej, który zarządza Krobskim Centrum Usług Społecznych w organizację imprezy włączył się znajdujący się po sąsiedzku Gminny Żłobek w Krobi, Przedszkole Samorządowe "Pod Świerkami", uczestnicy przeniesionego do KCUS z Chwałkowa Środowiskowego Domu Sampomocy oraz seniorzy mający tutaj swój klub.

- Śmiejemy się, że jak w rodzinie, raz jest lepiej, raz jest gorzej, ale myślę, że pomysłów nam nie brakuje i co by nie powiedzieć i tak działamy razem. Udaje nam się pewne przedsięwzięcia razem zorganizować, czego mamy efekt choćby właśnie w postaci pikniku "Stara gazownia łączy pokolenia" - dodaje kierownik MGOPS w Krobi, dziękując jednocześnie swoim pracownikom za przygotowanie imprezy.

Niedzielne popołudnie osoby uczestniczące w wydarzeniu spędziły na oglądaniu występów różnych lokalnych artystów, m.in, grupy tanecznej "Venus" z Ponieca, uczestników ŚDS i Klubu Seniora w Krobi. Na koniec zaprezentował się zespół Fernand - ABBA akustycznie.

Wielką frajdę miały główne dzieci, dla których przygotowano warsztaty plastyczne, kwietny zakątek i liczne animacje. Swoje stoiska zaprezentowali także strażacy z OSP Krobia, Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu oraz Stowarzyszenie "Nie Sami".

Podczas imprezy zbierano także pieniądze na leczenie 5-letniej Weroniki Kaczmarek z Krobi cierpiącej na m.in. kraniosynostozę złożoną (zrośnięcie szwów czaszkowych), wodogłowie, zaburzenie wzrastania, opóźniony rozwój ruchowy oraz opóźniony rozwój mowy.

KLIKNIJ w OBRAZEK, żeby PRZECZYTAĆ ARTYKUŁ

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy