Reklama

Dzień Nauczyciela w Krobi 2022. 13 pedagogów dostało z rąk burmistrza nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Trzynaścioro nauczycieli z trzech szkół, dwóch przedszkoli i jednego żłobka z gminy Krobia otrzymało w poniedziałek, 17 października 2022 roku nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wręczył je burmistrz Łukasz Kubiak.

Dzień Nauczyciela w Krobi 2022. System oświaty to nie tylko szkoły, przedszkola, ale też żłobki

Nagrody burmistrza Krobi z okazji Dnia Edukacji Narodowej przypadającego 14 października każdego roku otrzymali nie tylko nauczyciele szkół podstawowych czy przedszkoli z gminy Krobia, ale także funkcjonującego już trzeci rok gminnego żłobka. Jak mówił Łukasz Kubiak wynikało to z chęci pokazania, że "to czym jest oświata nie wyznacza ustawa czy rozporządzenia, tylko my sami sobie stawiamy granicę traktując nasz żłobek jako element systemu oświaty i wychowania".

Włodarz Krobi podkreślał również, że nagrodzeni za swoją pracę zostali ci nauczyciele, którzy wyróżniali się zaangażowanem na rzecz kształtowania postaw najmłodszych mieszkańców gminy, uczestniczyli w życiu społeczności, w której pracują oraz wychodzili swoimi działaniami poza przypisany zakres obowiązków.

- Zdaje sobie sprawę, że praca z uczniem w tym systemie, który mamy nie należy do łatwych. Oczekiwania rodziców, opiekunów prawnych, przełożonych powodują, że ta poprzeczka jest państwu co roku zawieszana coraz wyżej. Presja społeczna powoduje, że nauczyciel ma coraz mniejszy komfort pracy. Bo jakiekolwiek niepowodzenie, najdrobniejsza uwaga skierowana do ucznia powoduje lawinę, która jeszcze do niedawna była nie do pomyślena. Ważnym jest, żebyśmy 14 października pamiętali, że nauczyciel to osoba, która ma autorytet i musi nim emanować na rzecz, nie tylko uczniów, ale przede wszystkim mieszkańców naszej lokalnej wspólnoty - zwrócił się do zebranych pedagogów burmistrz Krobi.

Dzień Nauczyciela w Krobi 2022. "Coraz częściej uczniowie przychodzą spędzać czas do szkoły zamiast..."

O "trudnej służbie w zakresie dydaktykii wychowania", ale także roli nauczyciela jako lidera społecznego w kreowaniu wielu inicjatyw mówił z kolei Mariusz Duda, przewodniczący Rady Miejskiej w Krobi, także pedagog.

- To, że jest państwa tak duża grupa powoduje, iż ta aktywność ma szansę przetrwać. Miejmy nadzieję, że nagrody co roku będą wyższe, to będzie nas więcej - oznajmił żartobliwie nauczyciel historii.

Ale zaraz dodał. 

- Dzisiaj pracujemy coraz częściej z uczniem, który przychodzi spędzać czas do szkoły, zamiast być mobilizowanym. Może to zostanie zauważone gdzieś wyżej, że refoma podstawy programowej powinna zostać konkretnie przeprowadzona, bo dzisiejszy uczeń to nie jest ten sprzed 20 lat - zuważył M. Duda.

Podobnie o obecnych realiach pracy nauczycielskiej wypowiadła się, składając życzenia zebranym, przewodnicząca komisji oświaty i spraw społecznych Rady Miejskiej w Krobi.

- Dzisiaj uczeń jest inny i środowisko jest inne. Często podejmujecie olbrzymi trud nie tylko w stosunku do ucznia, ale też często rodzica - powiedziała Genowefa Skrobała.

LISTA NAGRODZONYCH NAUCZYCIELI POD GRAFIKĄ - KLIKNIJ, żeby PRZECZYTAĆ ARTYKUŁ

ZOBACZ TAKŻE: polecany artykuł

Lista nauczycieli nagrodzonych przez burmistrza Krobi z okazji Dnia Edukacji Narodowej 2022

Szkoła Podstawowa im. prof. Józefa Zwierzyckiego w Krobi:

 • Michał Ratajczyk
 • Emilia Jakubczak
 • Dariusz Kreczmer
Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pudliszkach z oddziałami integracyjnymi:

 • Agata Lemańska
 • Sylwia Żelichowska
 • Sylwia Kosowicz
Szkoła Podstawowa im. Ziemi Biskupiańskiej w Starej Krobi:

 • Bogdan Paluszkiewicz
 • Anna Kukawka
 • Sławomir Przybylak
Przedszkole Samorządowe „Pod Świerkami” w Krobi:

 • Anna Turczyńska
 • Agnieszka Grobelna
Przedszkole Samorządowe w Pudliszkach:

 • Ewa Dziubałka
Żłobek Gminny w Krobi:

 • Kamila Gogół

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy