reklama

Dzieci z Borku Wlkp. wiedzą, jak bezpiecznie spędzić wakacje. Uświadamiali ich Sierżant Pyrek z policji oraz Artur Nowak – ratownik WOPR

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: MGOK Team Borek Wlkp.

Dzieci z Borku Wlkp. wiedzą, jak bezpiecznie spędzić wakacje. Uświadamiali ich Sierżant Pyrek z policji oraz Artur Nowak – ratownik WOPR - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
7
zdjęć

foto MGOK Team Borek Wlkp.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
KulturaTo ważny temat. Wiedza dotycząca udzielania pierwszej pomocy, a także instrukcje, jak bezpiecznie spędzić czas nad wodą jak najbardziej przyda się dzieciom – mówi Artur Nowak, ratownik WOPR. Wraz z przedstawicielami KPP w Gostyniu prowadził zajęcia profilaktyczne w M-GOK w Borku Wlkp. Uczestnicy warsztatów już wiedzą, jak być bezpiecznym w czasie wakacji. 
reklama

W Borku Wlkp., w ramach kreatywnego lata z M-GOK, przy współpracy z KPP w Gostyniu oraz WOPR oddział Gostyń, przygotowano zajęcia profilaktyczne, dotyczące zasad bezpieczeństwa w czasie wakacji. Zajęcia odbyły się w ramach tzw. Akademii Bezpieczeństwa.

- Korzystając z czasu wolnego nie można zapominać o bezpieczeństwie. Każdy powinien znać zasady bezpieczeństwa podczas zabawy nad wodą, w mieście, a nawet w domu, na własnej posesji. Przedstawiciele KPP oraz WOPR uświadamiali dzieciom zagrożenia i niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać podczas wakacyjnego wypoczynku oraz jak być odpowiedzialnym za bezpieczeństwo własne i innych – powiedziała Marta Hojak, instruktor M-GOK Borek Wlkp.

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się, jak unikać zagrożeń i bezpiecznie wypoczywać w czasie wakacji oraz jakich zasad należy przestrzegać podczas uprawiania różnych form wypoczynku – zwłaszcza nad wodą, zapoznali się również z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Artur Nowak opowiedział, na czym polega praca ratownika wodnego w czasie wakacji i jakim sprzętem dysponuje.

- Rozmawiałem z dziećmi w różnym wieku o bezpiecznych wakacjach, na wodą i na plaży. Mówiłem jak i gdzie można wypoczywać nad wodą, jak pływać. Opowiadałem o zasadach korzystania ze sprzętu pływającego, który często jest wypożyczany nad jeziorem. Uświadamiałem dzieci, dlaczego należy zakładać kapoki, do czego służą. Słuchały z zainteresowaniem - relacjonował prelegent. - Sądzę, że dzieciom przydała się krótka lekcja dotycząca podstaw pierwszej pomocy - wiedzą już gdzie mogą zadzwonić. gdyby coś poważnego się wydarzyło i kogo zawiadomić, gdyby nie miały dostępu do telefonu. Mam nadzieję, że wraz z policją będziemy kontynuować te ciekawe zajęcia - uzupełnił. 

Uczestnicy zajęć mieli możliwość założenia alkogogli, które sprawiają, że świat wygląda podobnie, jak po wypiciu alkoholu. Każdy mógł także wykonać i zabrać ze sobą odbicie swoich linii papilarnych, przybić okolicznościową pieczątkę czy też zobaczyć i przymierzyć sprzęty pomocne w codziennej pracy policjantów – takie jak kask, kamizelka kuloodporna, tarcza czy policyjna pałka. 

Dzieci utrwalały zasady bezpieczeństwa poprzez kolorowanki, krzyżówki, konkursy oraz  pogadanki – w ramach akcji „Lato z sierżantem Pyrkiem”. Wszyscy  uczestnicy otrzymali  gadżety oraz certyfikat poświadczający uczestnictwo w Akademii Bezpieczeństwa. Spotkanie zwieńczyła wspólna fotografia  uczestników w towarzystwie maskotki wielkopolskiej policji – sierżanta „Pyrka”.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama