Reklama

Bezpłatne warsztaty w Manufakturze Możliwości już wkrótce w CKiB w Piaskach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Bezpłatne warsztaty w Manufakturze Możliwości już wkrótce w CKiB w Piaskach - Zdjęcie główne

Bezpieczne eksperymenty to super sprawa | foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Często namawiamy nasze dzieci do eksperymentowania, poszerzania swej wiedzy i ciekawości świata. Nadarza się znakomita okazja, by słowa zachęty wprowadzić w czym. Wystarczy przyjść w najbliższy wtorek do Centrum Kultury i Biblioteki w Piaskach, by wziąć udział w bezpłatnych warsztatach Manufaktury Możliwości.

Jesteś rodzicem/opiekunem kreatywnego dziecka - ucznia podstawówki, które uwielbia brać udział w pozalekcyjnych zajęciach? Szukasz miejsca, gdzie będzie mogło rozwinąć swoje zainteresowania? Czy wiesz, że w twojej gminie istnieje organizacja, która pomoże wesprzeć jego rozwój? Działające od ponad 20 lat Stowarzyszenie PISOP* zaprasza na bezpłatny warsztat do Manufaktury Możliwości!

- Ideą powstania fundacji, było stworzenie miejsca, w którym młodzi ludzie znaleźliby wiedzę i nowe umiejętności oraz skorzystali z edukacji nieformalnej – innej, niż w szkolnych ławkach - mówią założyciele stowarzyszenia. - Chcemy umożliwić wam poznanie tej organizacji, dlatego zapraszamy na bezpłatne warsztaty z eksperymentowania, skierowane dla dzieci ze szkół podstawowych oraz ich rodziców. 

Warsztaty odbędą się w ramach prowadzonego przez Stowarzyszenie Centrum PISOP cyklu „Zapraszamy do nas!”, podczas którego przedstawiciele przedsiębiorstw społecznych prowadzą bezpłatne zajęcia dla mieszkańców. Podobne odbyły się już w Lesznie (w Spółdzielni Socjalnej OMNES) oraz Kościanie (w Fundacji Aktywny Senior Bunia).

ZOBACZ TAKŻE: polecany artykuł
Już za tydzień rusza w Piaskach Festiwal Blues nad Obrą

Gdzie i kiedy odbędą się warsztaty?

Najbliższe warsztaty odbędą się 25 października 2022 r. (wtorek) w sali nr 11 w zmodernizowanym Centrum Kultury i Biblioteki w Piaskach. Pierwsza grupa rozpoczyna zajęcia o godzinie 15.00, a druga - o 16.00.

Jak się na nie zapisać?

Zgłoszenia można było przesyłać na adres mailowy Magdaleny Wróblewskiej: magdalena.wroblewska@pisop.org.pl do 21 października, do godz. 15.00, jednakże pozostało jeszcze kilka miejsc! Grupa może liczyć maksymalnie 25 osób, dlatego nie zwlekajcie z zapisami. 

- Zapewniamy potrzebne materiały - powierdzają organizatorzy. - Zabierzcie ze sobą tylko dobry humor!

 

Spotkanie jest dofinansowane z pieniędzy Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czym jest PISOP?

Niezależne Stowarzyszenie powstało w 2000 r. Jego założyciele wierzą w znaczenie i siłę inicjatyw mieszkańców, organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw społecznych. Wspierają je na każdym etapie działania poprzez poradnictwo, informacje, szkolenia oraz innowacyjne rozwiązania. Współpracują z urzędami, firmami i uczelniami. Kierują się zasadami uczciwości i partnerstwa. Napędzają do społecznego działania. 

* Nazwa PISOP powstała od słów: Poradnictwo, Informacje, Szkolenia Organizacji Pozarządowych. Stowarzyszenie powołano ponad 20 lat temu w odpowiedzi na potrzebę wspierania inicjatyw obywatelskich – na początku lokalnie, z czasem poszerzono działania na cały region.

- Widzimy dużą wartość współpracy i wymiany doświadczeń, dlatego jesteśmy członkiem ogólnopolskiej federacji Sieć Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT, we współpracy z którą inicjujemy i wspieramy budowę społeczeństwa obywatelskiego - podkreślają członkowie PISOP.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy