Reklama

30. Finał WOŚP w Gostyniu. Sztab powiatowy już gotowy. Mamy szczegółowy program imprez. Jakie niespodzianki w tym roku?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. gostynska.pl

30. Finał WOŚP w Gostyniu. Sztab powiatowy już gotowy. Mamy szczegółowy program imprez. Jakie niespodzianki w tym roku? - Zdjęcie główne

Gostyń. 29. Finał WOŚP podczas licytacji w GOK Hutnik | foto arch. gostynska.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Powiatowy Sztab 30. Gostyńskiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu jest gotowy do finałowego grania. Będzie koordynował wielkie Granie w Gostyniu, Borku Wlkp., Pępowie i w Pogorzeli. 30 stycznia - "Przejrzyj na oczy!" Zobacz, gdzie można zajrzeć, żeby pomagać, jednocześnie dobrze się bawiąc!

Finał WOŚP już za tydzień

Spotkania, dyskusje, rozważanie i wprowadzanie w życie pomysłów, których było wiele - to przygotowania do gostyńskiego 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiatowym sztabie są już na ostatniej prostej. Cały czas trwają ostateczne ustalenia, a wielkie granie już za tydzień, 30 stycznia.

Powiatowy Sztab 30. Gostyńskiego Finału WOŚP przy PCPR w Gostyniu, wspierany przez Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, GOK „HUTNIK” i Stowarzyszenie „DZIECKO” jest gotowy do finałowego grania. Sztab obejmie swoją działalnością gminy: Gostyń, Borek Wlkp., Pogorzela i Pępowo oraz inne miejsca. 

- Finał będzie miał miejsce 30 stycznia 2022 roku. W ramach 30. Finału gramy: Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Hasło - "Przejrzyj na oczy!” - przypomina Mirosław Sobkowiak, szef sztabu.

Dzieje się już, dzieje!!! A co?

Cały czas trwa zbiórka darów do sprzedaży. Można przekazać swój dar serca do:

 • Powiatowego Sztabu WOŚP w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu (ul. Wrocławska 8, tel. 65-572-75-28 od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 15.00) 
 • do sekretariatu Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu 
 • lub przynieść dar na finałowe granie do GOK "HUTNIK" w niedzielę (30.01.22). 
- Każdy z darczyńców otrzyma specjalne podziękowanie - zapewnia Mirosław Sobkowiak.

Wciąż odbywają się też imprezy na rzecz leczenia dzieci, organizowane w szkołach i w przedszkolach oraz w firmach. 

Kilka dni temu ROZPOCZĘŁY SIĘ SMS-owe LICYTACJE zestawów WOŚP na facebooku:

 

Finał WOŚP - dwa dni na ostateczne granie

Sobota, 29 stycznia

Gostyński finał WOŚP rusza już w sobotę 29 stycznia, o godz. 9.00. Start zaplanowano na sportowo Otwartym Turniejem Kręglarskim w kręgielni OSiR w Gostyniu, ul. Strzelecka 27. Podczas trwania turnieju będą prowadzone licytacje atrakcyjnych przedmiotów i gadżetów orkiestrowych - SZCZEGÓŁY TUTAJ

Również w  sobotę na plaży w Cichowie odbędzie się XIX Kąpiel Morsów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - godz. 11.00. Kąpiel poprowadzi, tak jak w poprzednich latach, weteran morsowania Leszek Twardowski z Brzedni. Nad bezpieczeństwem uczestników kąpieli będzie czuwała gostyńska drużyna WOPR – współorganizator wielkoorkiestrowego morsowania. 

Niedziela, 30 stycznia

W niedzielę od rana na terenie całego powiatu wolontariusze WOŚP będą kwestować na rzecz WOŚP. Od godz. 11 do 15 na gostyński rynku będzie można wznieść  się na wysokość 12 m i poobserwować  Widoki Gostynia z podnośnika koszowego – Rynek godz. 11.00 – 15.00. Przed GOK „Hutnik” stanie kiermasz WOŚP pod namiotem – sprzedaż darów Gostynian i gadżetów WOŚP (bez licytacji) w godz. od 13.00 do 20.00. W holu GOK „Hutnik” będzie można zrobić sobie zdjęcia rodzinne i własny kalendarz WOŚP (od 12.00 – do 20.00), który wydrukuje drukarnia REAL.

I Bieg, tort WOŚP

Po raz pierwszy wystartuje 1. Gostyński Bieg Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Start (godz. 14.00) i meta przy SP nr 3 w Gostyniu. Trasa biegnie przez os. Tysiąclecia. Dla biegaczy organizatorzy przygotowali poczęstunek i zestawy startowe. Swoje zabawy finałowe zrobię z hukiem i z przytupem Ochotnicza Straż Pożarna w Goli i Nieprzemakalni na Domówce w Gostyniu przy ul. Chłapowskiego oraz MGOK w Pogorzeli (od 13.00 do 16.00 z licytacjami).

Planowane jest też wręczenie tortu WOŚP przygotowanego przez gostyńskich cukierników dla personelu gostyńskiego szpitala, ratującego codziennie dzieci.

Akcja GOK Hutnik

W niedzielę o godz. 14.00 rozpocznie się wielki Gostyński Finał WOŚP. Będą pokazy taneczne: Szkoły Tańca DESPERADO Joanny i Rafała Kaczorów; Szkoły Tańca ANIMA, oraz – show taneczne Ev Dance z DANCE ART. & YOGA STUDIO Ewa Janowska. Będą licytacje telefoniczne złotych zestawów WOŚP, w tym ok. 19.00 finał licytacji telefonicznej i stacjonarnej Gostyńskiego Serduszka WOŚP (Marcina i Krzysztofa).

Na koniec zagra koncertowo CREDO BAND! 

Zmotoryzowana Vendetta przypilnuje porządku. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie. 

Planowane są też inne „niespodziewanki”! 

W czasie imprez w HUTNIK-u na rzecz WOŚP chętni będa mogli nabyć gadżety WOŚP (koszulki, plecaki, kubki, kalendarze, smycze, płyty, torby, plakaty itp.) oraz dary Gostynian, np. serduszko Marcina/Krzysztofa - jedno jedyne na świecie złote serduszko WOŚP Gostyńskiego Finału (sprzedaż ok. godz. 19.30), autografy na zdjęciach znanych aktorów i piosenkarzy, biżuterię, komórkowe aparaty telefoniczne, sprzęt AGD, obrazy, rzeźby, sprzęt RTV i sprzęt komputerowy, płyty, akcesoria sportowe, zabawki, maskotki, akcesoria samochodowe, sprzęt turystyczny, torty, talony na różnego rodzaju usługi i ciekawe zajęcia, itp. A huta szkła Ardagh Glass S.A. w Gostyniu przygotowała na finałowe granie specjalną niespodziankę. 

W powiecie gostyńskim zagrają też sztaby WOŚP w Krobi, Piaskach i Poniecu. 

A wolontariusze Powiatowego Sztabu WOŚP w Gostyniu będą też działać w Pępowie, w Borku Wlkp. i w Pogorzeli. ZAPRASZAMY do wspólnej zabawy i pomocy najmłodszym!

BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!

Powiatowy Gostyński Finał WOŚP - niedziela 30 stycznia 2022 r. Wielkie granie słychać będzie głośno w Gostyniu, Borku Wlkp., Pępowie i w Pogorzeli

Finałowe działania: 

Sobota, 29 stycznia 2022 r.

 1. XIX Kąpiel Morsów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (plaża w Cichowie) - godz. 11.00
 2. Otwarty Turniej Kręglarski - godz. 9.00 – 18.00 (kręgielnia OSIR w Gostyniu, ul. Strzelecka 27)
Niedziela, 30 stycznia 2022 r. 

 1. Kwesta uliczna w gminach Gostyń, Borek Wlkp., Pępowo i Pogorzela
 2. Widoki Gostynia z podnośnika koszowego – Rynek godz. 11.00 – 15.00
 3. Przed GOK „Hutnik” kiermasz WOŚP pod namiotem – sprzedaż darów Gostynian i gadżetów WOŚP (bez licytacji) od 13.00 do 20.00
 4. Zdjęcia rodzinne do własnego kalendarza WOŚP – od 12.00 – do 20.00 w holu GOK „Hutnik” 
 5. 1. Gostyński Bieg Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – start 14.00 przy SP nr 3 w Gostyniu
 6. OSP w Goli – kwesta uliczna, licytacja telefoniczna i stacjonarna
 7. Wielka Domówka na Chłapowskiego - u Nieprzemakalnych Gostyń - SZCZEGÓŁY TUTAJ
 8. Koncert WOŚP w MGOK w Pogorzeli od 13.00 do 16.00 z licytacją
 9. Koncert finałowy i licytacje: stacjonarna, telefoniczna 
Koncert transmitowany też on line z GOK HUTNIK od 14.00 do 21.00 (na portalu YouTube; portal Gostyn24.pl)

 • od 14.30 występ Szkoły Tańca DESPERADO 
 • od 16.00 występ grup Szkoły Tańca ANIMA
 • ok. 18.10 występ – show Grupy taneczne Ev Dance z DANCE ART. & YOGA STUDIO Ewa Janowska
 • ok. 19.00 finał licytacji telefonicznej i stacjonarnej Gostyńskiego Serduszka WOŚP 
 • ok. 19.45 koncert CREDO BAND

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy