Reklama

Przedszkola w gminie Borek Wlkp. czekają. Trwają zapisy dzieci

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: arch. gostynska.pl

Przedszkola w gminie Borek Wlkp. czekają. Trwają zapisy dzieci  - Zdjęcie główne

Borek Wlkp. W gminie trwa nabór do przedszkoli | foto arch. gostynska.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko Coś ważnego dla rodziców - w gminie Borek trwa nabór dzieci do publicznych przedszkoli oraz do klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023.

Zapisy dzieci do publicznych przedszkoli oraz do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Borek na rok szkolny 2022/2023 rozpoczęły się tydzień temu. 

Na każdym dziecku w Polsce spoczywa obowiązek przedszkolny. Może on zostać dwukrotnie odroczony, jednak bez przekraczania pewnego wieku dziecka. O tym, kto podlega obowiązkowi przedszkolnemu oraz w jakiej formie ma być on realizowany, mówią zapisy prawa.

Rodzice lub opiekunowie z gminy Borek mogą składać wnioski do poniedziałku 28 lutego 2022 roku. W roku szkolnym 2022/2023 dzieci urodzone w 2016 roku podlegają obowiązkowemu przygotowaniu przedszkolnemu, a urodzone w 2017, 2018 i 2019 roku mają prawo do wychowania przedszkolnego. W pierwszej kolejności do gminnych przedszkoli przyjmowane będą dzieci z terenu gminy Borek Wlkp.

Zgodnie z ustalonym harmonogramem czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz w postępowaniu uzupełniającym do przedszkoli i do klas pierwszych szkół podstawowych do 8 marca dyrektorzy tych placówek powinni podać podadzą do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. 

Rodzice lub opiekunowie prawni w terminie od 9 do 11 marca mają czas na złożenie w przedszkolu, szkole, do której dziecko zostało przyjęte pisemnego potwierdzenia woli przyjęcia.

Z kolei do środy 16 marca dyrektorzy podadzą do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

Jeśli chodzi o procedurę odwoławczą, w terminie 7 dni od dnia opublikowania list dzieci przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola, rodzic może się odwołać do komisji rekrutacyjnej. Wtedy składa wniosek o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata (uzasadnienie sporządza się

w terminie 5 dni). W terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia, rodzic może wnieść do dyrektora przedszkola odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej (dyrektor rozpatruje odwołanie w terminie 7 dni).

 Szczegółowe informacje o naborze można uzyskać w:

  • Przedszkolu Samorządowym „POD DĘBEM” w Karolewie  nr tel. 65 5716601;
  • Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borku Wlkp. nr tel. 65 5716633;
  • Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zimnowodzie nr tel. 65 5717322;

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy