reklama

Pralka ładowana od frontu – ozdoba łazienki, czy zabudowana w szafce?

Opublikowano:
Autor:

Pralka ładowana od frontu – ozdoba łazienki, czy zabudowana w szafce? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko

Nie wiesz jakie kryteria powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze pralki? A może wydaje Ci się, że to prosty wybór, wystarczy zdecydować się na rozmiar urządzenia? W naszym artykule przedstawimy najważniejsze parametry, na podstawie których warto kupować duże AGD do swojego domu.

Pralka wolnostojąca czy do zabudowy?

Oferta wielu producentów jest rozbudowana. Znajdziesz w niej pralki wolnostojące ładowane od frontu i pralki do zabudowy. Nie możesz sobie wyobrazić zabudowanej pralki? To dobre rozwiązanie w mieszkaniach, w których chcesz uzyskać gładką powierzchnię szafek i zależy Ci na jednolitym kolorze wszystkich elementów armatury. Przy pralkach do zabudowy ważne jest dokładne wymierzenie przestrzeni, jaką dysponujesz. Jeżeli pomylisz się o kilka centymetrów, Twój pomysł na zabudowanie urządzenia AGD może spalić na panewce.

Najważniejsze parametry w pralkach

Bez względu na to, czy wybierzesz pralkę do zabudowy czy wolnostojącą, warto byś wiedział, na co zwrócić uwagę podczas tego ważnego zakupu.

Ładowność bębna

Ładowność idzie w parze z rozmiarem pralki. Jeżeli masz małą łazienkę, to możesz się pokusić o jedną z najmniejszych pralek, która liczy jedynie 3 kg ładowności. Natomiast jeżeli potrzebujesz pralki, która w jednym cyklu wypierze do 10 kg odzieży to na pewno, znajdziesz odpowiedni model dla siebie. Sprawdź oferty na pralki w sklepie. Te największe i najbardziej pakowne pralki z pewnością będą przydatne w rodzinach, w których często pierze się duże kołdry, poduszki czy koce.

Klasa energetyczna

Zużycie roczne prądu odczytuje się z klasy energetycznej od A do G. Warto wiedzieć, że zużycie energii elektrycznej na jeden cykl prania przy pralkach z klasy energetycznej A jest równe 0,85 KWh, natomiast piorąc w ten sam sposób w pralce z klasy energetycznej C, zużycie energii elektrycznej jest równe 1,25 KWh.

Efektywność prania

Stopień skuteczności prania oznaczany jest w taki sam sposób, jak klasa energetyczna: od A do G. Klasa A oznacza najlepszą i największą efektywność prania. Wskaźnik efektywności prania należy rozumieć: „jak czyste będzie Twoje pranie po wyjęciu z bębna”. Wskaźnik powyżej 1,03 oznacza najwyższą klasę efektywności prania.

Funkcje

Funkcje i programy znajdziesz w każdej pralce. To właśnie dzięki podsystemom elektronicznym możesz uruchomić odpowiedni program i nastawić cykl prania. W większości modeli masz do dyspozycji osobne programy dedykowane delikatnym materiałom, wełnie i syntetykom. Wśród bardziej popularnych programów jest ten najkrótszy, który służy do odświeżenia odzieży. Dla rodzin z małymi dziećmi przydatne będą programy comfort, pranie Bio i program antybakteryjny, które pozwolą na odpowiednią dezynfekcję ubrań niemowląt. To tylko niektóre funkcje w pralkach. Warto zapoznać się kompleksowo z programami i funkcjami, które dedykowane są dla odpowiedniego modelu, gdyż dzięki temu z łatwością podejmiesz decyzję.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE