Wisła urwała punkty liderowi

Wisła urwała punkty liderowi - Zdjęcie główne

Lider leszczyńskiej klasy okręgowej po raz pierwszy w tym sezonie stracił punkty na własnym boisku. Zwycięską passę Orkana Chorzemin przed własną publicznością przerwała Wisła Borek Wielkopolski.

Goście po pierwszej połowie prowadzili 0 : 1. Po zagraniu Krzysztofa Koniecznego bramkę zdobył Michał Kasprzak. Gospodarze doprowadzili do remisu w 62. minucie z rzutu karnego. W drugiej połowie Michał Kasprzak zobaczył dwie żółte kartki i Wisła przez prawie pół godziny grała w osłabieniu. Mimo ataków gospodarzy wynik nie uległ już zmianie i Wisła stała się pierwszą drużyną, która zdobyła w bieżącym sezonie punkt w Chorzeminie. Po tym remisie Orkan ma już tylko dwa oczka przewagi nad Krobianką, która wygrała z Dębem Kębłowo 5 : 0. - Wygraliśmy zdecydowanie, choć w czwartek graliśmy mecz, a nasz przeciwnik miał wolne. Chłopcy czuli dzisiaj w nogach wygrany pojedynek z Pogonią Śmigiel - stwierdził Dariusz Wiśniewicz. O trzy punkty w 23. kolejce spotkań wzbogaciła się drużyna Andrzeja Loksia. Zjednoczeni wygrali na wyjeździe z GKS-em Włoszakowice 2 : 6. Jedną z bramek w tym spotkaniu zdobył Filip Bzdęga, który zamiast w bramce pojawił się "w polu".

Krobianka Krobia – Dąb Kębłowo 5 : 0 (2 : 0)
1 : 0 - Jakub Borowczyk (19’)
2 : 0 - Jakub Borowczyk (22’)
3 : 0 – Jędrzej Urbański z rzutu karnego (71’)
4 : 0 – samobójcza (76’)
5 : 0 - Miłosz Urbański (83’)
Krobianka: Cebulski – Górkowski, M. Naskręt, Szpurka, Mikołajczak (46’ Chwaliszewski), Borowczyk (78’ Baranowski), Jędryczka, M. Urbański, Kędziora, Sarbinowski, J. Urbański

GKS Włoszakowice – Zjednoczeni Pudliszki 2 : 6 (2 : 3)
0 : 1 – Jędrzej Wyskok (5’)
1 : 1 – (10’)
1 : 2 – Remigiusz Jerszyński (13’)
1 : 3 – Przemysław Bzdęga (32’)
2 : 3 – (40’)
2 : 4 – Przemysław Karczmarek (54’)
2 : 5 – Przemysław Karczmarek – z rzutu karnego (62’)
2 : 6 – Filip Bzdęga (87’)
Zjednoczeni: Maćkowiak – P. Bzdęga, Pajkert, Nowak, P. Pazoła, Paszek, Wyskok, P. Karczmarek, Płoszajczak, Jerszyński (55’ J. Pazoła), Idziak (63’ F. Bzdęga)

Orkan Chorzemin – Wisła Borek Wielkopolski 1 : 1 (0 : 1)
0 : 1 – Michał Kasprzak (36’)
1 : 1 - Patryk Dominiak – z rzutu karnego (62’)
Wisła: Wiza – B. Gościniak, Juskowiak, Sz. Andrzejczak (46’ Urbaniak), Marciniszyn, Derwich (46’ Dopierała), Grzemski, Konieczny, Kędziora, Kasprzak, Gawroński