Teraz jeszcze tylko trzeba postawić kropkę nad "i"

Teraz jeszcze tylko trzeba postawić kropkę nad "i" - Zdjęcie główne

Juniorzy młodsi Kani Gostyń wygrali mecz na szczycie ligi wojewódzkiej B1. W rozegranym dzisiaj spotkaniu drużyna Grzegorza Wosiaka pokonała wicelidera z Kępna 1 : 3. Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek Kania Gostyń ma już cztery punkty przewagi nad Marcinkami Kępno i już w następnym meczu może sobie zapewnić zwycięstwo w lidze.

Dzisiejszy mecz w Kępnie miał olbrzymie znaczenie dla układu górnej części tabeli. W poprzedniej kolejce Kania Gostyń wskoczyła na pierwsze miejsce w tabeli i miała jeden punkt przewagi nad Marcinkami Kępno. - Zespoły podeszły do meczu ostrożnie mając świadomość stawki - powiedział trener juniorów młodszych Kani Gostyń. W 6. minucie goście objęli prowadzenie po golu Wojciecha Goszczyńskiego. Tuż po przerwie Michał Wojtkowiak podwyższył prowadzenie Kani. Gospodarze kontaktowego gola zdobyli w 77. minucie. W doliczonym czasie gry zwycięstwo Kani przypieczętował Jakub Gendera. - Od początku spotkania graliśmy bardzo uważnie w obronie. Próbowaliśmy kontrować i po rzucie rożnym w zamieszaniu zdobyliśmy gola. Mieliśmy w pierwszej połowie trochę problemów. Gospodarze przeważali, ale groźnych sytuacji nie zdołali sobie wypracować. Po przerwie zdobyliśmy szybko drugą bramkę i kontrolowaliśmy sytuację. W końcówce spotkania zmęczenie dało nam się we znaki i gospodarze po jednej z akcji zdobyli bramkę kontaktową. W doliczonym czasie gry przeprowadziliśmy jeszcze jedną akcję, którą przypieczętowaliśmy zwycięstwo w tym pojedynku - powiedział po meczu trener juniorów młodszych Kani Gostyń Grzegorz Wosiak. Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek juniorzy młodsi Kani mają cztery punkty przewagi nad Marcinkami Kępno. 3 czerwca Kania podejmować będzie Victorię Września i zwycięstwo w tym spotkaniu zapewni Kani pierwsze miejsce w tabeli i awans do finału Mistrzostw Wielkopolski w kategorii junior młodszy B1.

Swój mecz w lidze wojewódzkiej rozegrali też dzisiaj trampkarze Kani Gostyń. W wyjazdowym spotkaniu drużyna Krzysztofa Michalskiego zremisowała z Canarinhos Skórzewo 1 : 1. Bramkę dla gości zdobył Igor Kordus. Ważne trzy punkty zdobyli wczoraj juniorzy Krobianki Krobia, którzy w ramach rozgrywek ligi wojewódzkiej A1 podejmowali na własnym boisku Unię Swarzędz. Po golu Dawida Jędryczki gospodarze wygrali 1 : 0.