Sprawdzian generalny zaliczony. Beniaminek rusza do boju

Sprawdzian generalny zaliczony. Beniaminek rusza do boju - Zdjęcie główne

To już koniec! Okres przygotowawczy za nami. W minionym tygodniu piaskowianie rozegrali dwie gry kontrolne, w których zdobyli dziewięć bramek, tracąc jedną. Trzeba jednak nadmienić, że rywalami były zespoły niżej notowane. Od tej chwili poprzeczka wędruje wyżej. Wielki czas zacząć grać na poważnie. To co było dotąd wybaczalne, teraz będzie już miało swoje skutki.

Sprawdzianem generalnym przed ligą było sobotnie starcie przeciwko GKS-owi Krzemieniewo. Od pierwszych minut pojedynek wcale nie układał się po myśli gospodarzy. W początkowej fazie meczu podopieczni Sławomira Gintowta mieli problem z organizacją gry. Wszystko odmieniła bramka zdobyta w 29 minucie przez Marcina Bercherta. Od tego momentu z miejscowych jakby zeszło ciśnienie. Piaskowianie wreszcie „zaskoczyli” i efekt był natychmiastowy. W 33. min gola przeciwko swojej byłej drużynie zdobył Szymon Kajoch. Minutę później „gieksa” była na łopatkach. Kolejną asystą popisał się Arkadiusz Danielczak, a w rolę egzekutora wcielił się Łukasz Fabich. Na tym skończyło się strzelanie w pierwszej połowie. Druga odsłona to już całkowita dominacja piaskowian, udokumentowana trzema kolejnymi golami. W 54. min futbolówkę w „długim” rogu umieścił Fabich. W 66. min po raz kolejny niedawnych kolegów z drużyny skarcił Kajoch. Jako ostatni na listę strzelców w 71. min wpisał się wychowanek Korony Tomasz Trąbała.

Już w najbliższą niedzielę meczem przeciwko GKS-owi Włoszkowice Korona zainauguruje sezon. Pierwszy gwizdek o godz.17.00. W miniony weekend drużyna z Włoszakowic rozegrała ostatni wyjazdowy test-mecz, mając za rywala po raz kolejny Koronę Wilkowice. Miejscowi zwyciężyli 1:0.

Korona Piaski – GKS Krzemieniewo 6:0 (3:0)

1:0 Berchert (29’)

2:0 Kajoch (33’)

3:0 Fabich (34’)

4:0 Fabich (54’)

5:0 Kajoch (66’)

6:0 Trąbała (71’)

Korona Piaski: Michałowicz – Piech, Danielczak, D. Naskrent, Norkiewicz, Kajoch, Cubal, Szymczak, Berchert, Bonawenturczyk, Fabich na zmiany wchodzili: J. Naskrent, Konieczny, Rolnik, Trąbała, Wojtyczka, Skorupski, Wojtasik

W najnowszym wydaniu ŻG m.in. wywiad z trenerem GKS-u Włoszakowice Łukaszem Koniecznym.