reklama

Przyjdź na policję. Powiedz, gdzie jest niebezpiecznie

Opublikowano:
Autor:

Przyjdź na policję. Powiedz, gdzie jest niebezpiecznie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu rozpoczyna konsultacje społeczne w ramach tworzenia tzw. „Mapy zagrożeń bezpieczeństwa”.

Pierwsze spotkanie zaplanowano na 10 lutego o godz. 9:00 w budynku pomocniczym Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. W kolejnych dniach odbywać się będą konsultacje w poszczególnych gminach.







Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat w Polsce odnotowywany jest systematyczny spadek przestępczości. W latach 1999-2015 nastąpił spadek ogólnej liczby przestępczości stwierdzonych z ponad 1 mln 120 tys. do ponad 830 tys.

Pojęcie bezpieczeństwa jest pojęciem bardzo szerokim, wielopłaszczyznowym i trudnym do jednoznacznego zdefiniowania. Dla jednych osób jest bezpiecznie wówczas, gdy, w jego okolicy nie występują przestępstwa i wykroczenia. Inni ludzie postrzegają bezpieczeństwo poprzez szerszy pryzmat, a mianowicie interesuje ich dany region, czy całe miasto. Są również osoby, które nie zwracają szczególnej uwagi na to co dzieje się w jego dzielnicy, mieście, czy powiecie.

Jednak dla większości z nas jedną z podstawowych potrzeb to poczucie bezpieczeństwa. Informacje na ten temat czerpiemy z doniesień medialnych, z opinii innych ludzi, a rzadziej z własnych doświadczeń. Bardzo ważnym jest zatem tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne przedstawienie społeczności lokalnej skali i i rodzaju zidentyfikowanych zagrożeń. Jedną z możliwych form jest wizualizacja stanu bezpieczeństwa poprzez prezentowanie w postaci tzw. map zagrożeń, czyli wykaz zagrożeń dla życia i zdrowia ludzkiego oraz mienia, sporządzony z uwzględnieniem ich rozkładu przestrzennego i czasowego.

- Mapy zagrożeń bezpieczeństwa traktujemy jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym. Warunkiem poprawy skuteczności działań w zakresie likwidacji zagrożeń jest współpraca między wszystkimi podmiotami zaangażowanymi w realizację zadań na rzecz bezpieczeństwa obywateli - mówi Sebastian Myszkiewicz,oficer prasowy KPP w Gostyniu.

W tworzeniu map zagrożeń prócz analizy stanu bezpieczeństwa niezbędna jest opinia mieszkańców powiatu gostyńskiego. Wszystkie miejsca zagrożone szczególnie uciążliwymi społecznie wykroczeniami, jak również przestępstwami będą umieszczane na „Mapie zagrożeń bezpieczeństwa”.

Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu zaprasza mieszkańców powiatu do udziału w konsultacjach społecznych.

Wykaz miejsc i terminarz spotkań:

1) W dniu 10.02.2016 r. godz. 9:00 budynek pomocniczy KPP Gostyń ul. Wrocławska 44 w Gostyniu,

2) W dniu 11.02.2016 r. godz. 13:00 Centrum Sportowo-Kulkturalne ul. Stanisławy nadstawek 1a w Pępowie,

3) W dniu 12.02.2016 r. godz. 13:00 Sala Konferencyjna ul. Rynek 1 w Borku Wlkp.,

4) W dniu 15.02.2016 r. godz. 13:00 Ośrodek Kultury Plac powstańców Wielkopolskich 1 w Pogorzeli,

5) W dniu 16.02.2016 r. godz. 13:00 Sala Konferencyjna Urzędu Gminy w Krobi przy ul. Rynek 1,

6) W dniu 17.02.2016 r godz. 13:00 Gminne Centrum Kultury w Poniecu ul. Szkolna 3,

7) W dniu 18.02.2016 r. godz. 13:00 Gminny Ośrodek Kultury w Piaskach ul. Strzelecka 4
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE