Epoka PRL-u wróciła do Gostynia na kilka godzin, a zakończyła się o północy z 14 na 15 maja. Robert Czub, dyrektor gostyńskiego muzeum, zauważył, że wczorajsza VI Gostyńska Noc Muzeów, była imprezą z najwyższą, jak dotychczas, frekwencją.
Na podsumowanie tej nocnej zabawy w PRL czekały przede wszystkim osoby, które przez cały wieczór, odwiedzając różne miejsca na terenie Gostynia, gromadziły pieczątki na kartach konkursowych. A później (z zawartością przynajmniej 8 pieczątek) wrzuciły je do urny. Czas na gostyńskim rynku umilał zespół „Yeti”, prezentując najbardziej znane utwory taneczne z tamtych lat. Można było usłyszeć piosenki: Nie zadzieraj nosa, Daj mi tę noc, Najwięcej witaminy czy Cykady na cykladach i wiele innych przebojów.
Przed północą odbyło się losowanie. Karty z urny wyciągał mały Jonasz. 20 osób, którym dopisało szczęście, wróciło w nocy do domu z upominkami i nagrodami. Wręczał je burmistrz Jerzy Kulak. Wśród nich były zestawy upominków z urzędu miejskiego, karnety wstępu na 2 wybrane seanse filmowe do gostyńskiego kina, dwugodzinna rezerwacja toru w gostyńskiej kręgielni oraz kortu tenisowego, a także karta wstępu na gostyńską pływalnię. Do głównych nagród należały tablety oraz bon towarowy o wartości 800 zł do realizacji w sklepie Saba-Bis w Gostyniu.
Robert Czub, dyrektor muzeum w Gostyniu był zadowolony, jako koordynator imprezy. - Przypuszczamy, że liczebność odwiedzających przygotowane na Gostyńską Noc Muzeów punkty, była znacznie wyższa niż w ubiegłym roku. A dotychczas to 2015 rok był tym najliczniejszym, więc dzisiejsza nocna zabawa miała najliczniejszą frekwencję - powiedział. Zaznaczył, że punktów, które można było zobaczyć, też przygotowano podczas 6. edycji najwięcej. - Wszyscy organizatorzy oraz organizacje pozarządowe się postarali, stanęli na wysokości zadania i przygotowali tę imprezę naprawdę interesująco - dodał Robert Czub.
* * *
Wśród współorganizatorów znaleźli się: Stowarzyszenie Wspomagania Rozwoju Dzieci i Młodzieży Tratwa, szkoły: ZSZ, ZSO oraz stowarzyszenia absolwentów i wychowanków tych placówek, Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 1, biblioteka publiczna, urząd miejski, OSiR, GOK Hutnik, szkoła muzyczna w Gostyniu, GRH KG MO 44/90, Gaso-Gostyń, gostyńskie koło Polskiego Związku Filatelistów, OSP Jeżewo, Auto Muzeum Jan i Maciej Peda, a także muzeum w Gostyniu.