Korona potrzebowała pobudzenia

Korona potrzebowała pobudzenia - Zdjęcie główne

Dziesiąte zwycięstwo z rzędu w leszczyńskiej klasie okręgowej odniósł lider z Piasków. Korona pokonała w Śmiglu tamtejszą Pogoń 1 : 3. Początek spotkania w wykonaniu piłkarzy dowodzonych przez Macieja Gendka był jednak dość niemrawy.

Gospodarze w 18. minucie objęli prowadzenie i od tego momentu lider włączył "wyższy bieg". - Można powiedzieć, że bramka rywala nas pobudziła. Zaczęliśmy grać szybciej. Nie był to jednak dla nas łatwy pojedynek - powiedział po meczu trener Korony Piaski Maciej Gendek. Do remisu w pierwszej połowie doprowadził Marcin Wojciechowski z rzutu karnego, a zwycięskie bramki po zmianie stron zdobyli Andrzej Bonawenturczyk i Dawid Cubal.

Po 23. kolejce spotkań Korona Piaski ma nadal osiem punktów przewagi na drugą w tabeli Krobianką Krobia.

Pogoń Śmigiel - Korona Piaski 1 : 3 (1 : 1)
1 : 0 - (18')
1 : 1 - Marcin Wojciechowski - z rzutu karnego (30')
1 : 2 - Andrzej Bonawenturczyk (51')
1 : 3 - Dawid Cubal (81')
Korona: Michałowicz - Piech (85' D. Naskrent), Cubal, Gendek, Kaczmarek, Szymczak, Bonawenturczyk, Fabich, Pijanowski (90' Berchert), Wojciechowski, N. Konieczny