Gospodarze napierali, ale to Rawia jest w finale

Gospodarze napierali, ale to Rawia jest w finale - Zdjęcie główne

Rawia Rawicz awansowała do finału Pucharu Polski OZPN Leszno. Czwartoligowiec pokonał na wyjeździe Krobiankę Krobia, która w środowym spotkaniu pozostawiła po sobie dobre wrażenie.

Od początku spotkania gospodarze wykazywali większą "ochotę do gry". Byli bardziej zdeterminowani w swoich atakach i wypracowali sobie więcej sytuacji bramkowych. Najbliższy zdobycia gola w drugiej połowie dla gospodarzy był Jędrzej Urbański, po strzale którego piłka trafiła w poprzeczkę. Drużyna Jerzego Radojewskiego wygrała 0 : 1. W 74. minucie bramkę dla przyjezdnych zdobył Tomasz Wawrzyniak. - Może nie był to jakiś bardzo efektowny mecz w naszym wykonaniu, ale cieszymy się, że udało się awansować do finału. W pierwszej połowie Krobianka zagrała bardzo ambicjonalnie, my natomiast byliśmy zbyt mocno wycofani, szczególnie po kontuzji Molki. Po zmianie stron rywal stopniowo opadał z sił, a my nadal robiliśmy swoje. W końcówce Krobianka grała w „dziesiątkę” i utrzymaliśmy korzystny wynik do samego końca -  powiedział po meczu trener gości Jerzy Radojewski. Krobianka kończyła ten mecz w "dziesiątkę". Dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną zobaczył Maciej Szpurka.

Więcej na temat tego spotkania oraz wypowiedź trenera Sławomira Gintowta już w sobotnim wydaniu Życia Gostynia.

Krobianka Krobia - Rawia Rawag Rawicz 0:1 (0:0)
0:1 - Tomasz Wawrzyniak (74')
Krobianka: Szuba - Mikołajczak, Szumny, M. Naskręt, Knapp, Szpurka, M. Urbański, Kędziora (80' B. Jędryczka), Tomczak, Jędryczka J. Urbański