Reklama

Bezpłatne badania aorty brzusznej dla mieszkańców powiatu gostyńskiego. Bez skierowania

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Bezpłatne badania aorty brzusznej dla mieszkańców powiatu gostyńskiego. Bez skierowania - Zdjęcie główne

Badania aorty brzusznej | foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Zdrowie Mieszkańcy powiatu gostyńskiego mają możliwość skorzystania z bezpłatnego badania USG aorty brzusznej. Działania realizowane są w ramach Wielkopolskiego Programu Zdrowotnego „ZDROWA AORTA”.

Kiedy i gdzie badania?

Działania odbywają się pod hasłem „Zbadaj się bezpłatnie! Wczesna diagnoza może uratować życie!”. Badanie USG aorty zaplanowano 8 marca oraz 12 kwietnia. Odbędzie się w Lesznie, w Szpitalu, ul. J. Kiepury 45, w poradniach specjalistycznych. Wraz z badaniami wykonany będzie pomiar aorty w celu wykluczenia tętniaka aorty brzusznej.

Warto przeprowadzić badania aorty brzusznej

Dlaczego? U większości osób tętniak aorty brzusznej nie daje żadnych objawów i bardzo często jest wykrywany przypadkowo, podczas innych badań medycznych. Badanie USG aorty brzusznej pozwala w doskonały sposób wykryć chorobowo poszerzoną aortę - największą tętnicę człowieka, dzięki której krew jest doprowadzana do kończyn górnych i dolnych, przewodu pokarmowego, nerek i wszystkich tkanek naszego ciała.

Tętniakiem aorty brzusznej nazywamy poszerzenie aorty przekraczające jej średni wymiar poprzeczny o co najmniej 50%, czyli gdy ma ona więcej niż 3 cm. Pęknięty tętniak aorty brzusznej stanowi bezpośrednie zagrożenie życia. Jednak wczesne rozpoznanie oraz właściwa opieka medyczna są podstawą pomyślnego leczenia.

By precyzyjnie dobrać osoby, zagrożone wystąpieniem tętniaka wprowadzono dodatkowe kryteria, które mogą być czynnikami ryzyka. Chodzi o:

  1.  nadciśnienie tętnicze
  2. palenie papierosów
  3. występowanie tętniaka aorty/chorób naczyń w rodzinie w przypadku mężczyzn poniżej 65 lat
Więcej o programie można dowiedzieć się, dzwoniąc pod numer: 503 075 095

Dla kogo są badania?

 Program badań kierowany jest do mężczyzn w wieku 50–69 lat, mieszkających w powiecie gostyńskim. Badania te są dla pacjenta całkowicie bezpłatne, ponieważ finansowanie odbywa się z funduszy regionalnych Unii Europejskiej. 

Gdzie się zapisywać?

Zbadaj się bezpłatnie! Wczesna diagnoza może uratować życie! Badanie jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego.

Zapisy na badanie:

- telefonicznie: 503 075 095

- mailowo: zdrowaaorta@arterieart.com (proszę podać imię, nazwisko i numer telefonu kontaktowego, pesel, miejscowość wykonywanego badania)

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy