reklama

Oblicze ujawnia „Wspólnota dla przyszłości 2024”. Bez górnolotnych słów i kolorowych tabliczek

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Oblicze ujawnia „Wspólnota dla przyszłości 2024”. Bez górnolotnych słów i kolorowych tabliczek - Zdjęcie główne

foto Agata Fajczyk

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wybory SamorządoweDziałania na rzecz powołania do życia budżetu obywatelskiego, deklaracja pełnego poparcia dla działań i oczekiwań rolników i list intencyjny w tej sprawie, utworzenie w miejscowościach powiatu gminnych placów handlowych wyłącznie dla producentów żywności zarejestrowanych w naszym powiecie - to tylko niektóre z postulatów wyborczych nowo powołanego KWW Wspólnota dla Przyszłości 2024. 
reklama

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 23 marca 2024 roku w parku miejskim w Gostyniu zaprezentował się Komitet Wyborczy Wyborców „Wspólnota dla przyszłości 2024”. Ten nowy komitet, wspólna inicjatywa mieszkańców powiatu gostyńskiego, jest - jak podkreślają jego członkowie - odpowiedzią na obecny status quo w lokalnych samorządach.

- Nasza decyzja o powołaniu komitetu jest wynikiem wielu rozmów i przemyśleń, które doprowadziły nas do wniosków, że koniecznym jest rozpoczęcie doraźnych działań na rzecz poprawy dobrostanu mieszkańców naszego powiatu - wyjaśniał Jarosław Stankiewicz, współzałożyciel „Wspólnoty dla przyszłości 2024”. - Pochodzimy z różnych firm, pracujemy na różnych stanowiskach. Myślę, że jesteśmy ekspertami w różnych dziedzinach. Osobiście prowadzę własną firmę, jest wśród nas ratownik medyczny, są nauczyciele. Myślę, że jesteśmy w stanie zaspokoić naprawdę szeroki wachlarz oczekiwań potencjalnych wyborców - uzupełnił.

reklama

Komitet to ponad 40-osobowy zespół, który kandydatów do Rady Powiatu Gostyńskiego wystawia w 3 okręgach (oprócz okręgu nr 3 Pępowo/Pogorzela).

- Naszą najwyższą ambicją jest działanie dla dobra mieszkańców naszego regionu, naszych sąsiadów, których codziennie mijamy na ulicach. Dlatego prosimy o wasze głosy i obiecujemy zrobić wszystko, aby nie zawieść waszego zaufania i pokładanych w nas nadziei - zapewniał w imieniu kandydatów Jarosław Stankiewicz, prowadzący spotkanie.

"Wspólnota" to nie Konfederacja

Na pytanie o to, czy "Wspólnotę" można kojarzyć z Konfederacją, co zdarza się wśród potencjalnych wyborów, gdyż w szeregach kandydatów jest kilka osób, które do wyborów parlamentarnych startowały z list tego właśnie ogólnopolskiego komitetu, usłyszeliśmy, że niewłaściwe jest kojarzenie „Wspólnoty” z jakąkolwiek ogólnopolską partią polityczną.

reklama

- Jesteśmy naprawdę dużym zespołem, w którym jest miejsce dla każdego, kto chce pracować dla dobra naszego powiatu. Szanujemy poglądy wszystkich - od lewej do prawej strony. Uważamy, że solą demokracji jest rozmowa ponad podziałami, dochodzenie do konkluzji, które prowadzą do tworzenia projektów działających dla dobra nas wszystkich (...). Nie uważam, aby komukolwiek z nas można przypinać „łatki”, gdyż wywodzimy się z naprawdę różnych środowisk - stwierdził J. Stankiewicz.

- Ogólnopolskie komitety wyborcze na terenie naszego powiatu nie zgromadziły dużej liczby kandydatów. Gdybyśmy byli zainteresowani startem z jakiegokolwiek ogólnopolskiego komitetu, to byśmy to zrobili, znaleźlibyśmy miejsce dla siebie w takim komitecie. Postanowiliśmy stworzyć swój, niezależny, oderwany od dużych partii komitet, dlatego kojarzenie nas bezpośrednio z jakąkolwiek partią jest niewłaściwe - dodał Michał Zaremba.

reklama

KWW "Wspólnota dla przyszłości 2024" - nie zgłaszają akcesu do cyrkowej trupy 

W obecności kandydatów przedstawił kilka konkretnych propozycji natychmiastowych zmian, jakie „Wspólnota” zamierza wprowadzić, jeśli w radach gmin oraz radzie powiatu zasiądą jej przedstawiciele.

- W przeciwieństwie do pozostałych komitetów nie mamy zamiaru używać okrągłych słów i ogólnikowych stwierdzeń lub stać tu z kolorowymi tabliczkami, jakbyśmy zgłaszali swój akces do cyrkowej trupy - uprzedził Jarosław Stankiewicz. 

Niektóre z postulatów wyborczych, przedstawione zostały jako propozycje natychmiastowych zmian. Przede wszystkim „Wspólnota dla przyszłości 2024” w pełni solidaryzuje się z rolnikami. Pierwszym działaniem na rzecz lokalnych rolników, po zdobyciu mandatów w samorządzie (gminnym lub powiatowym), ma być przygotowanie listu intencjonalnego i przedstawienie go do podpisu wszystkim radnym.

- Zadeklarujemy w nim swoje pełne poparcie jako samorząd dla działań i oczekiwań rolników, następnie po uzyskaniu podpisów starosty i burmistrza, prześlemy go do władz centralnych, aby nie pozostawiać złudzeń, co jest ważne dla mieszkańców naszego regionu - mówił w imieniu kandydatów Jarosław Stankiewicz. 

Program KWW "Wspólnota dla przyszłości 2024" - "idee warte więcej niż stanowiska i pieniądze"

Kolejne punkty programowe to:

  • powołanie do życia budżetu obywatelskiego w gminach, w których KWW „Wspólnota dla przyszłości 2024” wprowadzi radnych. Ma składać się z 2 projektów tzw. dużej i małej inwestycji. 
    - Uważamy, że jako mieszkańcy powinniśmy mieć realny wpływ na wydawanie naszych pieniędzy, a proces ich rozdzielania musi być przejrzysty i dla wszystkich zrozumiały - usłyszeliśmy podczas spotkania.
  • utworzenie w gminnych miejscowościach placów handlowych wyłącznie dla producentów żywności zarejestrowanych w powiecie gostyńskim, tak by mieszkańcy świadomie mogli wybierać produkty wysokiej jakości, pochodzące z powiatu i tym samym wspierać lokalnych producentów (bez konieczności opłat dla rolników i właścicieli manufaktur, którzy zdecydują się z nich korzystać)
  • poprawa bezpieczeństwa mieszkańców regionu - uświadamianie, gdzie można się udać w bezpieczne miejsce w swojej okolicy na wypadek możliwych wrogich działań na terenie kraju. 
    - Stworzymy raport na temat obrony cywilnej, planów zarządzania kryzysowego, sposobu wdrażania procedur bezpieczeństwa oraz stanu infrastruktury krytycznej, a następnie udostępnimy go wszystkim do wglądu, poddamy pod społeczne konsultacje i wspólnie z mieszkańcami podejmiemy działania konieczne do tego, abyśmy mogli czuć się bezpiecznie i komfortowo - wyjaśnił Jarosław Stankiewicz.
  • zwiększenie dostępności psychologa w każdej szkole (z codzienną pomocą w godzinach pracy placówek).  
    - Obecna sytuacja, gdy w niektórych szkołach opieka specjalisty jest realizowana tylko kilka godzin tygodniowo stanowczo nie zaspokaja potrzeby nadzoru nad naszymi dziećmi - argumentują przedstawiciele komitetu.
  • wprowadzenie obligatoryjnych zajęć grupowych, by wzmocnić odporność psychiczną dzieci na bodźce płynące z internetu, w tym tak popularny hejt, określany mianem cyberprzemocy rówieśniczej, 
  • wprowadzenie cyklu spotkań dla rodziców z przedstawieniem sposobów radzenia sobie w sytuacjach, gdy dziecko staje się ofiarą przemocy w sieci
  • pogłębienie współpracy z członkami OSP, przekazanie im większych kompetencji w zakresie dbania o bezpieczeństwo w ich wioskach, zaopatrzenie każdej jednostki w ogólnodostępny defibrylator,
  • wprowadzenie czegoś w rodzaju straży obywatelskiej, która czuwałaby bardziej nad bezpieczeństwem obywateli w miejscowościach większych i mniejszych 
     
- W swoich działaniach będziemy metodyczni i nieustępliwi, nie da się nas kupić ponieważ przyświecają nam idee, które są znacznie więcej warte niż stanowiska czy pieniądze - powiedział Jarosław Stankiewicz, prezentując nowy KWW „Wspólnota dla przyszłości 2024”.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama