Reklama

Znamy wyniki matur 2021 w powiecie gostyńskim

Opublikowano: 6 lipca 2021 11:24
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Znamy wyniki matur 2021 w powiecie gostyńskim - Zdjęcie główne

Według Centralnej Komisji Egzaminacyjnej maturę zdało 74,5 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych; 17,7 proc. abiturientów, którzy nie zdali jednego przedmiotu, ma prawo do poprawki w sierpniu | foto Adobe Stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku do egzaminu maturalnego na terenie powiatu gostyńskiego przystąpiło 336 osób. Do tegorocznych matur przystąpili uczniowie pięciu szkół: Zespołu Szkół Zawodowych im Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu, Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Ziemi Gostyńskiej w Gostyniu, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ziemi Krobskiej w Krobi, Zespołu Szkół Rolniczych im. gen. Józefa Wybickiego w Grabonogu oraz znajdującego się poza systemem placówek zarządzanych przez władze powiatowe Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ziemi Pogorzelskiej w Pogorzeli.

Reklama

Maturzyści musieli obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Abiturienci nie musieli w tym roku przystąpić do egzaminów ustnych (zdawali je tylko ci, którzy potrzebowali wyniku z egzaminu ustnego do rekrutacji na uczelnie za granicą), ani do jednego pisemnego egzaminu z przedmiotu do wyboru. Chętni mogli przystąpić do sześciu egzaminów z przedmiotów do wyboru (zdawane są na poziomie rozszerzonym).

Aby zdać maturę, trzeba było uzyskać z przedmiotów obowiązkowych co najmniej 30 proc. punktów możliwych do zdobycia - w przypadku przedmiotów do wyboru nie było progu zaliczeniowego.

Jak poszło tegorocznym maturzystom z ziemi gostyńskiej?

Znamy wyniki egzaminów maturalnych ze wszystkich szkół z terenu powiatu gostyńskiego. Z podanych danych wynika, że procentowo najlepszą zdawalność ma gostyński Zespół Szkół Zawodowych, gdzie spośród 8 osób, które nie zdały matury w pierwszym podejściu, 4 będą miały jeszcze szanse poprawić swój wynik podczas sierpniowego egzaminu poprawkowego.

- Ja się bardzo cieszę, że młodzież tak podeszła do matury i tak fajnie zdała. Patrząc na ten rok i poprzedni to wyniki są lepsze, a mając na uwadze trudność w przygotowaniu do egzaminu maturalnego, czyli inność pracy przez pandemią i zdalne nauczanie jestem tym bardziej zadowolony. W szczególności, jeśli chodzi o średni wynik uzyskany przez uczniów z podstawy z języka polskiego i matematyki, który jest wyższy niż w województwie i w kraju - mówi Maciej Marcinkowski, dyrektor szkoły.

Mniej korzystnie kształtują się wyniki osiągnięte przez tegorocznych maturzystów Zespółu Szkół Rolniczych w Grabonogu.

- W technikum mamy poprawę zdawalności, która jest na bardzo wysokim poziomie 84,84%. Dotyczy to wszystkich specjalności, czyli technik żywienia, usług gastronomicznych, architektury, rolnik i weterynarz. Natomiast w liceum, gdzie wypuszczaliśmy ostatnią klasę z innowacją bezpieczeństwo publiczne - działania policji wynik egzamin wypadł bardzo słabo - 56,25%. Wkład nauczycieli był równy, bo to byli nauczyciele, którzy uczyli zarówno w technikach, jak i w liceum, dlatego myślę, że niektórzy uczniowie powinni uderzyć się w pierś i przemyśleć swoją dojrzałość w przystąpieniu do egzaminu. Tutaj często widać efekt zdalnej nauki: brak samodzielnej pracy. Jeżeli ktoś pracował uczciwie i rzetelnie, to nie było problemu. Ale byli też uczniowie, których trzeba było mobilizować, nie uczyli się tak systematycznie, jak wymagała tego matura. Nie powiem, żeby się nie starali, ale czasami to było za późno i za mało - stwierdza Agnieszka Sadzka, dyrektor ZSR. 

Wyniki egzaminów maturalnych 2021 szkół z terenu powiatu gostyńskiego

Zespół Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu 

Przystąpiło: 111 osób

Zdało: 103 osoby

Nie zdało: 8 osób (egzaminy poprawkowe - 4 osoby)

Zdawalność: 92,8%

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ziemi Pogorzelskiej w Pogorzeli 

Przystąpiło: 26 osób

Zdało: 24 osoby

Nie zdało: 2 osoby (egzaminy poprawkowe - 2 osoby)

Zdawalność: 92,3%

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Ziemi Gostyńskiej w Gostyniu

Przystąpiło: 67 osób

Zdało: 60 osób

Nie zdało: 7 osób (egzamin poprawkowy - 7 osób)

Zdawalność: 89,55%

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ziemi Krobskiej w Krobi

Przystąpiło: 83 osób

Zdało: 63 osoby

Nie zdało: 20 osób (egzamin poprawkowy - 17 osób)

Zdawalność: 76%

 

Zespół Szkół Rolniczych im. gen. Józefa Wybickiego w Grabonogu 

Przystąpiło: 49 osób

Zdało: 37 osoby

Nie zdało: 12 osób (egzamin poprawkowy - 6 osób)

Zdawalność: 75,5%

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 25 dni temu | ocena +4 / -1

  Ryba

  Brawo ZSZ Gostyń

 • miesiąc temu | ocena +6 / -0

  Fan grabonoga

  Czy osoba pisząca ten artykuł zdała maturę z matmy, jakim cudem jeżeli w Grabonogu w liceum zdawalność była 56%, a w technikum 84% to w całej szkole 49%? Z tego co udało mi się sprawdzić to w liceum w Grabonogu zdało 9 z 17 osób, czyli 53%, a w technikum 28 z 33 czyli 85%. Z tych danych wynika że zdało 37 z 50, więc 74%

  • miesiąc temu | ocena +3 / -1

   Xyz

   Może nie ma matury?

 • miesiąc temu | ocena +4 / -1

  liceum

  A ja jestem dumna z liceum z Pogorzeli mimo, że mało uczniów opuszczało w tym roku to i tak bardzo dużo zdało. tylko 2 osobom się nie powiodło. Czyli nie trzeba się uczyć nie wiadomo w jakim liceum- maturę wszyscy zdają taką samą czy to Gostyń czy Pogorzela. Ja chodziłam właśnie do Pogorzeli i wszyscy się śmiali a nie ma czego lepsze mniejsze liceum niż większe i nie zdawanie z klasy do klasy.

 • miesiąc temu | ocena +1 / -18

  Twój Stary

  Niech się dyrektorka z grabo nie ośmiesza bo broni swoich pracowników którzy mieli takie podejście na e lekcjach że lecieli wszystko z regułek nie mówiąc o tym ile razy się czekało za lekcją A nauczyciel się wogole nie pojawiał wakacje mieli pełną parą i teraz widać tego wynik nie mówiąc o tych co wpisali byle jakie oceny aby coś tylko było w dzienniku i o przedmiotach w których nie było wogole e lekcji tylko pisanie na dzienniku co mają sobie przeczytać żenada żenada i jeszcze raz żenada

  • miesiąc temu | ocena +13 / -1

   Xxx

   A jakie podejście mieli uczniowie?