Reklama

Zmiany w ruchu na drodze wojewódzkiej. Przygotowania pod budowę ronda. Obwodnica DW 434 dla Gostynia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Bogdan Bujak

Zmiany w ruchu na drodze wojewódzkiej. Przygotowania pod budowę ronda. Obwodnica DW 434 dla Gostynia - Zdjęcie główne

Gostyń. Droga wojewódzka 434 w obrębie Krajewice (na wylocie z Gostynia w kierunku Rawicza. Zmiany w organizacji ruchu od 21 lipca 2022 r. | foto Bogdan Bujak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Praca na placu bodowy obwodnicy DW 434 dla Gostynia trwa od kilku miesięcy. Teraz pracownicy spółki Strabag wyszli na drogi.

W środę rano (20 lipca) na drodze wojewódzkiej - przy wyjeździe z Gostynia w kierunku Rawicza, odbywał się ruch wahadłowy. W związku z budową obwodnicy zniknęła wyspa w okolicy skrzyżowania z drogą do Krajewic.

- Rozebraliśmy wyspę po to, byśmy mogli skierować ruch na pobocza szosy i rozebrać pewien fragment drogi. Jest to związane z kolejnymi etapami inwestycji - akurat w tym miejscu będziemy budować rondo - wyjaśnia Piotr Górka, kierownik budowy z przedsiebiorstwa Strabag, kóre jest wykonawcą zadania.

Od czwartku, 21 lipca 2022 r. nastąpią zmiany w ruchu pojazdów na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 434 z drogą powiatową (na wysokości skrętu do Krajewice i Podrzecza).

Reorganizacja w ruchu będzie obowiązywała w Gostyniu w związku z pracami przygotowawczymi do budowy skrzyżowania - ronda na przecięciu DW 434 z drogą powiatową 4938P.  Ruch dla pojazdów w jedną i drugą stronę zostanie zachowany.

Warto podkreślić, że nie przewiduje się większych utrudnień w ruchu lokalnym dla kierowców. Wszystkie relacje zostaną zachowane - zapewnia Malwina Korzeniewska-Michalak, specjalista ds. kontaktów z mediami w imieniu inwestora, którym jest Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

Na tym etapie budowy obwodnicy zostanie rozebrana istniejąca zatoka autobusowa po prawej stronie, patrząc od kierunku Rawicza. Inwestor zapewnia, że zatoka zostanie przesunięta w inne miejsce. 

- Ruch dwukierunkowy nie zmieni się, kierowcy będą jeździć tak, jak do tej pory. O kolejnych zmianach będziemy informować - zapewnia WZDW w Poznaniu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy