Reklama

Zmiany personalne w parafiach w Poniecu i Krobi. Która parafia dostała księdza-poetę?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agnieszka Andrzejewska

 Zmiany personalne w parafiach w Poniecu i Krobi. Która parafia dostała księdza-poetę? - Zdjęcie główne

Posługa duszpasterska to także przeprowadzki | foto Agnieszka Andrzejewska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Znamy już nazwiska nowych duchownych, którzy decyzją arcybiskupa poznańskiego Stanisława Gądeckiego przyjdą do gostyńskich parafii w miejsce swoich poprzedników. W tym roku powody zmian są różne. Pewne jest jedno, 25 sierpnia 2022r. powitamy dwóch nowych wikariuszy i 1 pomocnika, księdza- poetę.

Reklama

Jak co roku, początek czerwca to okres zmian personalnych w 415 parafiach należących do Archidiecezji Poznańskiej. Tym razem z 36 nazwisk podanych w dekrecie arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego z 9 czerwca oraz 12 księży skierowanych na nowe stanowiska przed tą datą, gostyńskich parafii dotyczą tylko 5. Kto odchodzi z tych parafii i dlaczego?

Z Kościana do Krobi daleko nie jest

W parafii pw. św. Mikołaja w Krobi już pod koniec sierpnia pojawi się nowy wikariusz. Mocą dekretu kierowano tu ks. Krystiana Frąckowiaka. Ksiądz Frąckowiak pracuje w Archiwum Archidiecezjalnym, jest pracownikiem Centralnych Instytucji Archidiecezji Poznanskiej, a w parafi św. Ducha w Kościanie służył pomocą duszpasterską.

Ksiądz Frąckowiak zastąpi dotychczasowego wikariusza, ks. Adama Pieckenhagena, który już wkrótce obejmie to samo stanowisko w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Tomyślu. 

Zmiany w parafiach - wikariusz wraca na uczelnię

W Poniecu natomiast sytuacja jest inna, zmiany personalne związane są z podjęciem przez duchownego studiów specjalistycznych.  Ks. Damian Koper, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Narodzenia NMP w Poniecu został mianowany wikariuszem parafii pw. św. Michała Archanioła i Wniebowzięcia NMP w Poznaniu i jednocześnie skierowany na studia specjalistyczne z zakresu teologii pastoralnej na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W jego miejsce w ponieckiej parafii już 1 lipca pojawi się ks. Sławomir Kubiak z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Poznaniu. Natomiast ks. Hieronim Hała, który dotychczas służył do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. św. Wawrzyńca w Pniewach dołączy tam w tej samej roli. Ten rodowity nowotomyślanin jest m.in. poetą, autorem tomiku wierszy zatytułowanego „W miłości zwycięstwo”.

Tradycyjnie, obie parafie powitają nowych duchownych do 25 sierpnia. Tym razem obyło się bez większych niespodzianek, inaczej niż w zeszłym roku [czytaj TUTAJ]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy