Reklama

Zmiana na stołku komendanta powiatowego PSP w Gostyniu. Wiemy, kto przejmie obowiązki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fotomontaż Zbigniew Pacanowski

Zmiana na stołku komendanta powiatowego PSP w Gostyniu. Wiemy, kto przejmie obowiązki - Zdjęcie główne

foto fotomontaż Zbigniew Pacanowski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zmiana na stanowisku dowodzenia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu. Władze wojewódzkie zdecydowały o powierzeniu obowiązków komendanta powiatowego st. kp. Marcinowi Nyczce, dowodzącemu Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą w Gostyniu.

31 października 2022r. kończy się okres, na jaki powierzono obowiązki komendanta powiatowego PSP w Gostyniu brygadierowi Michałowi Pohlowi. Po przejściu na emeryturę poprzedniego komendanta powiatowego, co odbyło się w niecodziennych okolicznościach – CZYTAJ TUTAJ, przez dwa ostatnie miesiące (wrzesień, październik) dotychczasowy zastępca pełnił obowiązki szefa Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu. Stanowisko objął na zasadzie powierzenia. 

Niezdecydowany komendant wojewódzki PSP w Poznaniu

Co dalej? Komendant wojewódzki PSP w Poznaniu wciąż jednak nie zdecydował się na wyłonienie zarządcy komendy powiatowej PSP w Gostyniu, za to po raz drugi skorzystał z możliwości powierzenia obowiązków. Zgodnie z przepisami nie mógł ich ponownie przejąć bryg. Michał Pohl. Wyznaczono innego oficera. 

Uroczyste powierzenie obowiązków odbyło się 27 października 2022 r. W siedzibie KW PSP w Poznaniu komendant wojewódzki - nadbryg. Dariusz Matczak przekazał obowiązki szefa komendy powiatowej PSP w Gostyniu st. kpt. Marcinowi Nyczce. Ten "służbę" na stanowisku rozpocznie 1 listopada.

Zgodnie z informacjami, które przekazuje biuro prasowe KW PSP w Poznaniu, st. kpt. Marcin Nyczka (dowodzący Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą w Gostyniu) będzie zasiadał na stanowisku komendanta maksymalnie do końca 2022 roku. Jego zastępcą będzie bryg. Michał Pohl.

- Decyzja ostateczna jeszcze nie zapadła. Cały czas trwa procedura związana z wyłonieniem komendanta powiatowego PSP w Gostyniu. Kandydatów jest kilku, komendant wojewódzki pracuje przy weryfikacji kandydatur, bierze pod uwagę wszystkie "za i przeciw" – mówi Sławomir Brandt z biura prasowego KW PSP w Poznaniu. 

Pełniący obowiązki komendanta komentuje

- Obowiązki powierzono mi na 2 miesiące, praktycznie do końca roku. Byłem zaskoczony decyzją komendanta, że zdecydował się mi zaufać pod tym względem, dla mnie jest to z pewnością duże wyróżnienie. Co będzie dalej? W tej kwestii decyzję podejmie komendant wojewódzki - mówi st. kpt. Marcin Nyczka.

Pod względem organizacyjnym i kadrowym rewolucji w komendzie powiatowej nie zamierza wprowadzać.

- Pod lupę wezmę pewne sprawy organizacyjne, które według mnie mogłyby funkcjonować lepiej – pod tym względem wprowadzimy drobne zmiany - informuje nowy komendant powiatowy gostyńskiej straży pożarnej. - Planuję spotkanie z całą kadrą, rozmowy osobiste z każdym ze strażaków, by poznać ich jeszcze lepiej, gdyż liczę przede wszystkim na współpracę z zespołem strażackim. Mam nadzieję, że będzie dobrze - dodaje.

St. kpt. Marcin Nyczka będzie zarządzał komendą powiatową, a co z dowodzeniem Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą w Gostyniu?

- JRG mam pod swoją kontrolą, ale obowiązki dowodzenia jednostki przejmie mój dotychczasowy zastępca - mł. bryg. Rafał Rybacki – informuje st. kpt. M. Nyczka.

Kto będzie pełnił funkcję rzecznika prasowego? Czy nowy zarządzający KP PSP w Gostyniu ma już swojego następcę?

- Na wprowadzenie drobnych zmian organizacyjnych potrzebuję kilkanastu dni. Muszę teraz dokonać analizy kadry pod tym względem, gdyż z racji powierzenia obowiązków nie będę mógł pełnić funkcji oficera prasowego. W najbliższym czasie pewnie wszystko się wyjaśni – dodaje st. kpt. Marcin Nyczka. 

CV nowego zarządzającego KP PSP w Gostyniu

St. kpt. mgr inż. Marcin Nyczka służbę w jednostkach organizacyjnych ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1 września 2009 r., kiedy podjął naukę w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. W 2011 r. zdał egzamin potwierdzający zdobyte kwalifikacje zawodowe i uzyskał tytuł: Technik pożarnictwa. Po ukończeniu nauki, został mianowany na stanowisko starszego ratownika w KP PSP w Gostyniu.

Obecnie zajmuje stanowisko dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, pełni też funkcję oficera prasowego. Na bieżąco zdobywał doświadczenie zawodowe i podnosił swoje kwalifikacje na kolejnych kursach kwalifikacyjnych i szkoleniach, m.in.:

  • kurs ratownictwa medycznego w zakresie pierwszej pomocy medycznej,
  • szkolenie dla strażaków PSP w zakresie kierowania ruchem drogowym podczas czynności związanych z prowadzeniem akcji ratowniczych,
  • szkolenie doskonalące dla strażaków KSRG z zakresu współdziałania z SP ZOZ Lotnicze Pogotowie Ratunkowe,
  • szkolenie dla obsad stanowisk kierowania PSP,
  • egzamin w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy
  • i uzyskanie tytułu ratownika,
  • szkolenie z zakresu ratownictwa wysokościowego i sprzętu do ratowania wysokościowego,
W 2015 roku ukończył studnia pierwszego stopnia na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Kontynuował naukę na studniach magisterskich i z dniem 14.06.2017 r. uzyskał tytuł magister inżynier pożarnictwa. Za wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych, postawę godną strażaka został wyróżniony:

  • Brązowym Medalem za zasługi dla pożarnictwa 2015 r.
  • Brązową odznaką zasłużony dla ochrony ppoż. 2021 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy