Reklama

Komendant zwolniony. Nie jest już funkcjonariuszem Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu. Zmiany w komendzie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. gostynska.pl

Komendant zwolniony. Nie jest już funkcjonariuszem Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu. Zmiany w komendzie - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto arch. gostynska.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tomasz Banaszak dotychczasowy komendant powiatowy PSP w Gostyniu nie jest już funkcjonariuszem państwowej straży pożarnej. – Od 1 września już poza służbą – informuje zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Dotychczasowy komendant powiatowy straży pożarnej w Gostyniu kilka dni temu został zatrzymany przez policję za zbyt szybką jazdę. Jednak podczas kontroli gostyńskiej "drogówki" okazało się, że jest pod wpływem alkoholu -CZYTAJ TUTAJ. 

W związku ze złamaniem przepisów prawa o ruchu drogowym, funkcjonariusz PSP został zawieszony w obowiązkach służbowych - PISALIŚMY TUTAJ. Dziś sprawa wygląda inaczej.

-  Z dniem 31 sierpnia 2022 r. w związku ze zwolnieniem ze służby przez komendanta głównego PSP st. bryg. Tomasza Banaszaka, wielkopolski komendant wojewódzki PSP odwołał go ze stanowiska komendanta powiatowego PSP w Gostyniu – wyjaśnia bryg. Sławomir Brandt z zespołu prasowego KW PSP w Poznaniu. 

Od 1 września na pełniącego obowiązki komendanta powiatowego PSP w Gostyniu, decyzją komendanta wojewódzkiego w Poznaniu wyznaczono bryg. Michała Pohla, który dotychczas pełnił funkcję zastępcy. W tej roli będzie pracował w gostyńskiej straży pożarnej przynajmniej przez najbliższe dwa miesiące.  

Tomasz Banaszak prawdopodobnie złożył wniosek o świadczenia emerytalne. Na stanowisku komendanta powiatowego PSP w Gostyniu powstał wakat. Kto przejmie pałeczkę po Tomaszu Banaszaku? 

W procedurze wybierania nowego zarządzającego gostyńską komendą straży pożarnej będzie miał swój udział również gostyński starosta Robert Marcinkowski.
Art. 13. par. 1 ustawy o państwowej straży pożarnej mówi, że komendanta powiatowego (miejskiego), spośród oficerów Państwowej Straży Pożarnej, powołuje komendant wojewódzki PSP, w porozumieniu ze starostą.

Komendant wojewódzki będzie przeglądał kadrę strażacką pod kątem wyłonienia najlepszego kandydata i będzie zasięgał opinii włodarza powiatu gostyńskiego. Do czasu ukończenia procedury bryg. Pohl będzie pełnił obowiązki komendanta, najdłużej do dwóch miesięcy. Jeśli do tego czasu procedura się nie zakończy, komendant wojewódzki może wyznaczyć kolejną osobę na pełniącego obowiązki – tłumaczy bryg. Sławomir Brandt z zespołu prasowego KW PSP w Poznaniu. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy