Reklama

Jest decyzja. Komendant wojewódzki zawiesił w obowiązkach st. bryg. Tomasza Banaszaka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fotomontaż Maciej Mostowy

Jest decyzja. Komendant wojewódzki zawiesił w obowiązkach st. bryg. Tomasza Banaszaka - Zdjęcie główne

Komendant powiatowy PSP w Gostyniu został zawieszony w pełnieniu obowiązków służbowych przez komendanta wojewódzkiego | foto fotomontaż Maciej Mostowy

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu podjął decyzję w sprawie szefa komendy powiatowej PSP w Gostyniu. St. bryg. Tomasz Banaszak został zawieszony w czynnościach służbowych. Nie może pojawiać się w pracy. Jak długo?

Wczoraj (29 sierpnia 2022r.) na naszym portalu gostynska.pl informowaliśmy, że w sobotę rano (27 sierpnia) w Kuczynie (gm. Krobia) gostyńska policja zatrzymała 47-letniego mężczyznę poruszającego się samochodem marki Audi drogą wojewódzką 434.

Powodem reakcji funkcjonariusza „drogówki” KPP w Gostyniu była zbyt szybka jazda - kierowca  przekroczył dozwoloną prędkość o 31 kilometrów na godzinę. Po otwarciu drzwi audi policjant poczuł woń alkoholu od kierowcy. Badanie trzeźwości przeprowadzone urządzeniem, jakim dysponował funkcjonariusz wykazało 0,69 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, co oznacza, że kierowca popełnił przestępstwo dotyczące jazdy w stanie nietrzeźwości.

Kierowcą audi był komendant powiatowy PSP w Gostyniu, który został doprowadzony do siedziby KPP w Gostyniu, gdzie przeprowadzono dalsze badania trzeźwości na urządzeniu stacjonarnym. Komendantowi straży pożąrnej w Gostyniu zatrzymano prawo jazdy. Jak się tłumaczył z zaistniałej sytuacji? CZYTAJ TUTAJ.

Przełożony st. bryg. Tomasza Banaszaka wstrzymywał się z wydaniem decyzji dotyczących pełnienia służby przez swego podwładnego, dopóki nie uzyska pełnych ustaleń śledczych. Wczoraj wieczorem komenda wojewódzka PSP w Poznaniu otrzymała potrzebne dokumenty, w tym oficjalne pismo z prokuratury z informacją o prowadzeniu dochodzenia przeciwko funkcjonariuszowi PSP w Gostyniu dotyczącego przestępstwa umyślnego. Należało podjąć decyzję, co dalej.

- Zapadła taka decyzja, jaka musiała być podjęta w tym przypadku. O tym mówi ustawa o państwowej straży pożarnej, w artykule 39 - strażaka zawiesza się w czynnościach służbowych, na czas nie dłuższy niż 3 miesiące, w razie wszczęcia przeciwko niemu postępowania karnego w sprawie o przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe umyślne - tłumaczy bryg. Sławomir Brandt z biura prasowego KW PSP w Poznaniu.

Co to oznacza dla szefa komendy powiatowej PSP w Gostyniu? Jako zawieszony nie może wykonywać swoich służbowych obowiązków - stracił status funkcjonariusza, nie przychodzi do pracy, otrzymuje mniejsze uposażenie. Obowiązki komendanta powiatowego gostyńskiej straży pożarnej przejął dotychczasowy zastępca, bryg. Michał Pohl.

Kolejny krok komendanta wojewódzkiego zależy od ustaleń prowadzonego dochodzenia, od wyników postępowania w prokuraturze oraz od wyroku sądu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy