Reklama

Zmarł kanonik Jan Reszelewski, były proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Krobi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jaki informuje parafia pod wezwaniem świętego Mikołaja Krobi, w której przez 12 lat pełnił posługę kapłańską w dniu dzisiejszym zmarł ksiądz kanonik Jan Reszelewski. - Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym Amen. Różaniec do dnia pogrzebu codziennie o godzinie 17:30 w naszym kościele - czytamy na profilu facebookowym parafii.

Jan Reszelewski został wyświęcony na kapłana 30 maja 1975 roku.

Gdy w 2005 roku niespodziewanie zmarł ówczesny proboszcz, parafii pod wezwaniem świętego Mikołaja w Krobi, świętej pamięci ksiądz kanonik Jan Grzemski, ksiądz Jan Reszelewski przychodził do parafii osiem razy większej niż dotychczasowa przez niego zarządzana.

- Więc mogło to na pewno na początku przerażać. Ale starałeś się zarządzać parafią jak najlepiej, dbając z jednej strony o jej rozwój materialny, czego przykładem może być choćby osuszenie kościoła czy remont pałacu biskupiego (...). Ale przede wszystkim warto podkreślić twoją troskę o rozwój duchowy naszej wspólnoty parafialnej. W czasie twojej posługi powstała Grupa Modlitewna św. Ojca Pio, zespół „Fatimes” i wiele innych inicjatyw, na które zawsze byłeś otwarty i które obdarzyłeś swoją życzliwością - mówił w 2017 roku podczas pożegnania księdza kanonika Jana Reszelewskiego służący również ówczas w krobskiej parafii ksiądz Tadeusz Baranowski.

Po ponad 42 latach posługi kapłańskiej w 6 parafiach ksiądz kanonik odszedł z parafii pod wezwaniem świętego Mikołaja w Krobi, w której służył przez 12 lata.

- Pan Bóg pozwolił, żebyś szczególnie w ciągu ostatnich lata głosił Chrystusa Ukrzyżowanego, doświadczając (...) osobistego cierpienia. Poruszało nas to, że nawet, gdy choroba zaczęła postępować, ty się nie uskarżałeś, nie użalałeś nad sobą, lecz starałeś się jak najlepiej pełnić swoje obowiązki. Gdy sił zaczęło ubywać cały czas potrafiłeś zachować swoje poczucie humoru i dystans do siebie - powiedział duszpasterz.

W przypadku Jana Reszelewskiego historia zataczoły koło, gdyż na emeryturze wrócił on do fary poznańskiej - rodzinnej parafii, „gdzie wszystko się zaczęło i gdzie jako czterolatek pierwszy raz założył komżę ministrancką, aby służyć Panu”.

- I ta wierna służba trwa do dzisiaj. Wiemy, że ten powrót nie będzie łatwy, ale życzymy ci dużo sił, wytrwałości i niegasnącego entuzjazmu wiary. Abyś mógł dalej dawać nam dobre świadectwo pójścia za Chrystusem. Obiecujemy modlić się za ciebie i my również o tę modlitwę prosimy. W tym rozpoczynającym się nowym rozdziale życia niech ci pan Bóg błogosławi i strzeże (...) Maryja Matka Nieustającej Pomocy - zakończył Tadeusz Baranowski.

Podczas ostatniej mszy świętej odprawionej przez zmarłego dziś kanonika, który ostatnio służyły jako ksiądz w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, św. Marii Magdaleny i św. Stanisława Biskupa (kanonik gremialny Kapituły w Lesznie), w krobskiej parafii żegnały go tłumy - z tej okazji przypominamy tamtejsze wydarzenie - TUTAJ.

[AKTUALIZACJA]

Pogrzeb śp. księdza kanonika Jana Reszelewskiego odbędzie sie w kościele św. Mikołaja w Krobi, w sobotę, 19 lutego o godz. 11.00. Przed pogrzebem różaniec o godz. 10.15..

Czytaj także: o wizycie arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w Krobi i jaki związek z tym wydarzeniem ma kradzież relikwii - KLIKNIJ w obrazek poniżej

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy