Reklama

Zbiórka złomu! Strażacy-ochotnicy zawsze gotowi do pomocy. A wszystko dla Zuzi ze Smogorzewa

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: OSP Krobia

Zbiórka złomu! Strażacy-ochotnicy zawsze gotowi do pomocy. A wszystko dla Zuzi ze Smogorzewa - Zdjęcie główne

foto OSP Krobia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przypominamy!!! Dziś liczy się każdy kilogram i każda rzecz, której chcecie się pozbyć. W kilku wioskach w powiecie gostyńskim działają dobre anioły - strażacy z jednostek OSP zbierają złom.

Reklama

Ochotnicy, którzy zorganizowali akcję na rzecz Zuzi Suleckiej ze Smogorzewa rozpoczynają działania w godz. 8 -11. (Smogorzewo, Daleszyn, os. Pożegowo Gostyń oraz Strzelce Wielkie). Pogoda nie zachęca, a oni i tak będą zbierać zbędne, zalegające odpady, których chcecie się pozbyć. Przez cały dzień. Zatem wystawiamy złom, a strażacy - ochotnicy dojadą wszędzie tam, gdzie będzie trzeba. Zebrane w ten sposób rzeczy zostaną sprzedane, a uzyskane pieniądze strażacy przekażą rodzinie dziewczynki, która zmaga się z SMA.

- Nasza maleńka córeczka ma rdzeniowy zanik mięśni! Jest lek, który może zatrzymać brutalną chorobę - jego cena jest jednak niewyobrażalna dla zwykłego człowieka… Choroba sprawia, że mięśnie po kolei umierają, a dziecko traci wszystkie umiejętności, łącznie z samodzielnym oddychaniem! - piszą rodzice dziewczynki na portalu siepomaga.pl.

Szansą dla dziecka ze Smogorzewa jest terapia genowa, która jednak jest bardzo kosztowna. Lek dla półtorarocznego dziecka, walczącego z SMA kosztuje około 9,5 mln złotych.

- Wierzymy, że się uda i Zuzia także dostanie swoją szansę. Nie mamy jednak wiele czasu… Zuzia waży obecnie 8,5 kilograma. Terapię genową można podać tylko do 13,5 kilograma! Jednak im później, tym większe ryzyko, dlatego musimy się spieszyć - wyjaśniają rodzice.

Do akcji pomocy dla Zuzi włączyli się strażacy-ochotnicy. W Strzelcach Wielkich nad zbiórką złomu czuwa sołtys.

- 4 grudnia zbiórka złomu na rzecz Zuzi Suleckiej. Posiadasz zbędny złom? Możesz wesprzeć bardzo kosztowne leczenie dziewczynki. Liczą się każda rzecz i każdy kilogram, a wspólnymi siłami możemy wspomóc kosztowne leczenie Zuzi. Liczymy na was! - zachęcają druhowie w Strzelcach Wielkich. Oni zaczynają działać dziś o godz. 11.00. 

Nie liczy się tylko złom, ale każdy grosz. Mieszkańcy sołectwa Strzelce Wielkie i Daleszyn, którzy nie posiadają złomu, mogą wrzucić dowolny datek do puszki. Dla tych, którzy zechcą wesprzeć leczenie Zuzi sołtys wioski oraz strażacy z OSP w Strzelcach Wielkich przygotowali piernikowy upominek.

Pozostałe zbiórki, przygotowane przez strażaków - ochotników zawsze gotowych do pomocy na 4 grudnia:

  • W Smogorzewie - mikołajkowa zbiórka od godz. 9.00, obejmuje sołectwo Smogorzewo oraz Drzęczewo Pierwsze
  • W Daleszynie - zbiórka od godz. 10.00. Kontakt do Piotra - tel. 609 149 131 lub Krzysztofa - tel.  697 437 731
  • na os. Pożegowo w Gostyniu - akcja od godz. 8.00, zadzwoń do Bartka tel. 601 433 051
  • i w Strzelcach Wielkich - od godz. 11.00
- Posprzątaj swoje garaże, podwórka, zadzwoń do Bartka i podaj mu swój adres, aby wiedział skąd dokładnie odebrać złom 4 grudnia. Poproś sąsiadów, może też coś uszykują - ogłaszają organizatorzy akcji na Pożegowie.

W Krobi już było i jeszcze będzie

Ochotnicy z OSP Krobia podobnie jak inne jednostki zaangażowali się w pomoc na rzecz Zuzi Suleckiej z Piasków. Tydzień temu zwrócili się z gorącym apelem do mieszkańców, którzy nie pozostali obojętni. Odzew był pozytywny.
Żeby pomóc Zuzi Suleckiej ze Smogorzewa, która zmaga się z niebezpieczną chorobą, strażacy z Krobi przygotowali zbiórkę złomu, makulatury, plastikowych nakrętek i baterii. Mieszkańcy wspierający te szlachetne działania przywozili odpady na plac przed remizą. Było też sporo osób, które wrzucały pieniądze do puszki.

Ze zbiórki złomu i datków do puszki na konto Zuzi trafiła kwota 1162,65 złotych. Do tego należy doliczyć pieniądze ze sprzedaży makulatury - 378 zł. Worki z nakrętkami plastikowymi i bateriami strażacy zawieźli bezpośrednio do Smogorzewa i przekazali rodzicom dziewczynki. 

Strażacy-ochotnicy z Krobi nie zamierzają na tym przestać. Już planują kolejną taką akcję - w styczniu 2022 roku. Dlatego zachęcają mieszkańców gminy Krobia do gromadzenia w domach makulatury, zużytych baterii (najlepiej, gdyby były posegregowane na zwykłe i alkaliczne), akumulatorów, nakrętek plastikowych, puszek aluminiowych oraz złomu. Poinformują wszystkich o dokładnej dacie zbiórki.

A wszystko przez OSP w Kunowie

To strażacy-ochotnicy z OSP w Kunowie rozpoczęli challenge ze zbiórką złomu - PATRZ TUTAJ. Nie chcieli zakończyć charytatywnych działań w swojej wiosce i postanowili zaangażować w nią więcej jednostek OSP z całego powiatu gostyńskiego.

- Wpadliśmy na pomysł, żeby akcję zbiórki złomu dla Zuzi kontynuować w charakterze rywalizacji czy zawodów. Często przecież braliśmy udział w zawodach strażackich - najpierw odbywały się gminne, później powiatowe. Z powodu pandemii nie są aktualnie organizowane. Ale duch rywalizacji, emocje jakie towarzyszyły zmaganiom między jednostkami pozostał - argumentują strażacy z Kunowa swój pomysł.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy