Reklama

Za kilka tygodni pojedziemy aleją Niepodległości w Gostyniu. Przywracają ruch na „stare tory”

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Za kilka tygodni pojedziemy aleją Niepodległości w Gostyniu. Przywracają ruch na „stare tory” - Zdjęcie główne

Gostyń. Droga z płyt betonowych, która na czas realizowanej inwestycji związanej z budową nowej drogi służyła jako dojazd do osiedla przy ul. Wichrowej, zostanie zlikwidowana | foto Agata Fajczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zmiany w organizacji ruchu na osiedlach w okolicy ul. Górnej. Zlikwidowany zostanie dotychczasowy dojazd do osiedla przy ul. Wichrowej, z ul. Górnej drogą z płyt betonowych.

Trwają prace przy budowie Alei Niepodległości w Gostryniu. Wszystko wskazuje na to, że za miesiąc nowa droga będzie gotowa. W sobotę, 29 października 2022 roku wykonawca inwestycji - firma Infrakom - przywróci dojazd do osiedla budynków wielorodzinnych przy ul. Wichrowej, drogą przebiegającą przez ul. Letnią. Dotychczas do osiedla od ul. Górnej można było dojechać tymczasową drogą z płyt betonowych. Z przyczyn technologicznych teraz dojazd zostanie wyłączony z użytku, a następnie zlikwidowany zupełnie. 

Tymczasowy dojazd drogą z płyt betonowych zniknie

- Pojedziemy tak, jak wcześniej, przed rozpoczęciem inwestycji. Kiedyś droga prowadziła po płytach. Po pewnym czasie została zbudowana ul. Letnia. Ze względu na wykonywane prace, związane z budową alei Niepodległości, dojazd do „osiedla wichrowego” od ul. Letniej był wyłączony. Gmina dla zapewnienia dojazdu udostępniła doraźnie drogę tymczasową z płyt, w  porozumieniu z właścicielem gruntu, na którym ona przebiega - wyjaśnia Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału inwestycji gostyńskiego magistratu.

- Z przyczyn technologicznych prace przy łączniku muszą się przesunąć w obszar, na którym płyty są ułożone, stąd konieczność przywrócenia ruchu pierwotnego do osiedla przy ul. Wichrowej. Ruch drogą z płyt zostanie wyłączony, z czasem płyty znikną, pozostanie dojazd Aleją Niepodległości - dodaje naczelnik.

Gmina Gostyń wydłużyła termin realizacji zadania i chyba się opłacało

Mariusz Konieczny z gostyńskiego magistratu zapewnia, że prace na placu budowy drogi - łącznika ulicy Leszczyńskiej z Wrocławską przebiegają zgodnie z harmonogramem. Wszystko wskazuje na to, że do końca listopada (gmina - na wnziosek wykonawcy - zdecydowała się o 2 miesiące wydłużyć termin realizacji) inwestycja zostanie zakończona.

- Mogą następować w związku z tym chwilowe utrudnienia w ruchu. Trwają prace najbardziej widoczne, czyli układanie masy bitumicznej na podbudowie, przed nami położenie warstwy ścieralnej, czyli ostateczna warstwa. Trzeba pamiętać, że cały czas jest to plac budowy i organizacją ruchu, wprowadzaniem zmian w tym zakresie zajmuje się wykonawca, czyli przedsiębiorstwo Infrakom - zaznacza Mariusz Konieczny.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy