Reklama

Wyjątkowe rozpoczęcie roku szkolnego w Zimnowodzie. Mamy to! – powiedziała dyrektor Krzekotowska

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Każdy z nas tutaj obecnych zastanawia się, jaki będzie ten nowy rok szkolny, co nam przyniesie, czy spełnią się nasze plany, nasze marzenia? Wierzę, że będzie to rok owocny, pełen sukcesów i marzeń - mówiła Barbara Krzekotowska, dyrektor ZSP w Zimnowodzie witając nauczycieli, pracowników, a przede wszystkim uczniów. W tej placówce otwarcie roku szkolnego 2022/2023 było szczególnie uroczyste. Dlaczego?

Co nowego po wakacjach w ZSP w Zimnowodzie?

Po wakacyjnej przerwie, pełnej przygód, wyjazdów, wycieczek, uczniowie wrócili do szkoły. Dużą salę gimnastyczną ozdobiła tablica z napisem „Uroczyste otwarcie roku szkolnego”. Dlaczego to spotkanie organizacyjne, które odbywa się co roku, było tak wyjątkowe.

- Jeśli mówimy o marzeniach, to właśnie dziś jest dla nas szczególny dzień. Nie tylko rozpoczynamy nowy rok szkolny, ale właśnie spełniły się nasze marzenia, mówiąc językiem młodzieżowym: Mamy to! – mówiła dyrektor Barbara Krzekotowska.

Wyjaśniła uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, że 1 września 2022 r. to okazja do potrójnego świętowania.

- Za chwilę otworzymy nowe boisko wielofunkcyjne, zwiedzimy nowe sale przedszkolne oraz salę interaktywną – mówiła Barbara Krzekotowska. 

Ale nowości przedszkolne i sportowe to nie wszystko.

- Wyposażyliśmy w ostatnim czasie naszą szkołę i przedszkole w monitory interaktywne, kupiliśmy ich 5. Mamy także magiczny dywan i wiele różnych, ciekawych pomocy dydaktycznych dla naszych dzieci. Myślę, że przyczynią się one do rozwoju placówki w Zimnowodzie – ogłosiła z radością dyrektor B. Krzekotowska.  

Władze samorządowe z Borku Wlkp. dały fundusze

Podkreśliła, że nie byłoby nowych sal przedszkolnych oraz wyposażenia, gdyby nie decyzje władz samorządowych boreckiej gminy. Dyrektor Krzekotowska zwróciła się do przedstawicieli władz samorządowych obecnych na sali, między innymi do burmistrza.

- Cieszymy się, że dostrzega problemy szkoły wiejskiej i dba pan o to, by nasze dzieci miały takie same szanse rozwoju, jak uczniowie w szkołach miejskich – powiedziała, dziękując boreckiemu włodarzowi i radzie miejskiej za podjęcie decyzji o budowie boiska wielofunkcyjnego.

Obiekt ma służyć uczniom, ale przede wszystkim społeczności lokalnej – CZYTAJ TUTAJ. 

Barbara Krzekotowska przypomniała, że ten obiekt był bardzo potrzebny dla środowiska wiejskiego, związanego ze szkołą w Zimnowodzie. Zdradziła, że o budowie boiska, o funduszach na ten cel - po kilkudziesięciu latach – dowiedziała się podczas pierwszego dnia swojego urlopu.

- Mam nadzieję, że przysłuży się nie tylko do rozwoju sportu, ale będzie przede wszystkim ciekawym miejscem do aktywnego spędzania wolnego czasu dla dzieci, młodzieży, dorosłych ale przede wszystkim rodziców z dziećmi – powiedziała B. Krzekotowska.

Niech przedszkole służy dzieciom z Zimnowody

Podczas uroczystości otwierającej nowy rok szkolny w placówce w Zimnowodzie głos zabrał również burmistrz Marek Rożek.

– Dzięki szkole, możecie drogie dzieci stawać się stopniowo mądrymi ludźmi. Bo to wysiłek wasz i nauczycieli  pozostałych pracowników szkolnych powoduje, że możecie przyswajać coraz więcej wiedzy i stawać się coraz mądrzejszymi ludźmi. Ale nie byłoby tego możliwe, gdyby władze samorządowe nie pomyślały o tym, by była odpowiednia baza oświatowa. Sami nauczyciele są na pewno skarbem, personel szkolny również. Ale bez odpowiednich narządzi niewiele będzie można zrobić – przekonywał borecki włodarz.

Wspomniał także o nowej, a właściwie przebudowanej części budynku szkolnego, gdzie teraz mieści się przedszkole. Burmistrz zauważył, że warunki do nauczania przedszkolnego, w tym pomieszczenia, wyposażenie i narzędzia dydaktyczne, zostały dostosowane do standardów europejskich.

 – Niech wam służy. Niemożliwe stało się możliwe, bo nawet gdzieś w marzeniach było mi daleko by myśleć o tym, żeby w Zimnowodzie stanęło boisko wielofunkcyjne. Pamiętam, jak pani dyrektor – kiedy byłem radnym – zgłaszała kwestię budowy tego boiska - przyznał borecki włodarz, apelując do mieszkańców Zimnowody i okolicznych miejscowości, by dbali o nowy obiekt sportowy. Życzył jak najwięcej siły, energii i wytrwałości w przyswajaniu wiedzy. 

Oficjalna część rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 w Zimnowodzie zakończyła się symbolicznym przecięciem wstęgi, jaka pojawiła się przy wejściu na boisko, przystrojonym balonami. Nowy obiekt sportowy poświęcił także proboszcz parafii. Po zwiedzaniu nowej części szkolnego obiektu, goście udali się na poczęstunek.

Były dyrektor szkoły w Zimnowodzie jest pod wrażeniem

Zapytaliśmy Jana Wachowskiego, byłego dyrektora szkoły podstawowej w Zimnowodzie, który również był na uroczystości

Przez 20 lat byłem dyrektorem tej szkoły, najpierw tej w starym obiekcie, a kiedy przenieśliśmy się do nowego budynku jeszcze przez 5 lat. 

W Zimnowodzie społeczność szkolna przez ostatnie 35 lat wykorzystała czas do maksimum. Najpierw szkoła przeniesiona do nowego budynku, później nadanie imienia, powstanie gimnazjum. Następnie dalszy rozwój, organizacja konkursów, zwodów – udział naszych uczniów w zmaganiach nawet na szczeblu wojewódzkim. Teraz odnoszę wrażenie, że jest ten proces jeszcze bardziej przyspieszył. Dziś w szkole jest pięknie. Powtórzę to, co powiedziałem przy wręczaniu upominku: tak trzymać! - doradził Jan Wachowski.

I dodał:

Wiemy, co się dzieje z placówkami oświatowymi na wsi – że wiele z nich jest zamykanych, bo to się nie kalkuluje finansowo. Mówi się, że lepiej dzieci dowodzić do większej szkoły. Tutaj jest inaczej. Warunki do nauczania wychowania fizycznego czy przedszkolnego, sala sensoryczna z zabawkami, nowoczesne wyposażenie - tego nie można porównać z warunkami, jakie mieliśmy wcześniej. Jestem pod wielkim wrażeniem i bardzo się cieszę z tego, jak dziś wygląda szkoła podstawowa w Zimnowodzie. Wiem, że czas naszej pracy, tego co zrobiono w okresie kiedy byłem dyrektorem, nie poszedł na marne.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy