Reklama

"Centrum Kultury i Biblioteka w Piaskach jest naszym wspólnym domem". Oficjalne otwarcie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątkowe popołudnie, 18 listopada 2022 r., w wyremontowanym Centrum Kultury i Bibliotece w Piaskach zabrzmiało "Hallelujah" Leonarda Cohena i "Shallow" z filmu "Narodziny gwiazdy". Wspomniano też przewrotny utwór zespołu Ga Ga Zielone Żabki. W tak niecodzienny sposób dokonał się odbiór techniczny budynku po trwającej wiele miesięcy termomodernizacji.

Uroczyste spotkanie oficjalnie kończące  zadanie inwestycyjne "Termomodernizacja budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Piaskach z wykorzystaniem instalacji OZE i przebudową kotłowni" odbyło się w sali widowiskowej Centrum Kultury i Biblioteki w Piaskach. Przedwsiewziecie kosztujące prawie 1,5 mln złotych wykonała firma BUD- REM Sp.J. Roman Błaszczyk, Piotr Pawlaczyk z Jarocina.

Centrum Kultury i Biblioteka w Piaskach po remoncie

- To nie jest otwarcie centrum kultury, bo w tej czy innej formule działaliśmy cały czas, pomimo prac remontowych - powiedział Sebastian Nowak, dyrektor CKiB w Piaskach. - Witamy w naszym domu, bo to nie jest miejsce pracy, a właściwie nasz drugi dom. Witamy w domu kultury, czy w gminnym ośrodku kultury, a już formalniej w Centrum Kultury i Biblioteki w Piaskach. Słyszymy, że skrót nazwy CKiB brzmi jak wystrzał pocisku - to dobre skojarzenie, bo w tym budynku mieściła się przecież strzelnica bractwa kurkowego.

Obecni na "otwarciu" centrum kultury byli Jan Dziedziczak, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, starosta gostyński Robert Marcinkowski, burmistrz Gostynia Jerzy Kulak, włodarz Piasków Wiesław Glapka oraz włodarze sąsiednich gmin, dyrektorzy szkół i ośrodków kultury, nauczyciele, przedstawiciele samorządów i emeryci. Ksiądz proboszcz Rafał Jarmuż dokonał uroczystego poświęcenia budynku, przy okazji zaimponował zgromadzonym w sali zgrabnym zeskokiem ze sceny.

Nastrojowy koncert na "otwarciu" Centrum Kultury i Biblioteki w Piaskach

Po części oficjalnej, na scenie sali widowiskowej pojawiło się trio muzyczne - wokalistka Julia Bartkowiak, która swój talent zaprezentowała chociażby w czwartej edycji festiwalu "Blues nad Obrą" pod koniec października 2022 r., znany w okolicy i na świecie muzyk - Wojtek Czemplik, któy zagrał na skrzypcach oraz Leszek Wawrzynowicz, który dał popis umiejętności na instrumentach klawiszowych.

 

Goście byli oczarowani głosem pochodzącej ze Śremu wokalistki, czemu wielu z nich dało wyraz po koncercie. Jesteśmy przekonani, że w Piaskach i okolicach znalazłoby się wielu chętnych do wysłuchania recitalu Julii Bartkowiak i towarzyszących jej muzyków. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy