reklama

WAŻNE! Podwyżka cen za wodę i ścieki w gminie Gostyń

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

WAŻNE! Podwyżka cen za wodę i ścieki w gminie Gostyń - Zdjęcie główne

ZWiK w Gostyniu opublikował komunikato o podwyżkach taryf za dostarczanie wody i odbiór ścieków | foto Agata Fajczyk

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości- Chcielibyśmy poinformować, że od 26 lipca 2024 roku taryfa za dostawę wody i odbiór ścieków zostanie zaktualizowana – czytamy w komunikacie Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Gostyniu. A to oznacza, że mieszkańcy gostyńskiej gminy będą płacić wyższą stawkę za zużycie wody i odbiór ścieków. 
reklama

Decyzję o zmianie taryfy za dostawę wody i odbiór ścieków podjął dyrektor regionalny zarządu gospodarki wodnej w Poznaniu (Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie), po wniosku złożonym przez spółkę ZWiK.

- Zgodnie z umową z poznańskim oddziałem Wód Polskich, zarządzających gospodarką wodną, w lipcu 2023 roku zatwierdzono ceny i stawki opłat taryfowych na 3 lata. Właśnie wchodzimy w drugi okres obowiązywania taryf - mówi Dariusz Szymański, prezes zarządu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Gostyniu.

Za zużycie wody zapłacimy o 0,16 zł więcej, za odbiór ścieków – 0,18 zł. Podwyższone stawki będą obowiązywać od 26 lipca 2024 r. do 25 lipca 2025 roku.

- Zmiany są niezbędne, aby zapewnić państwu najwyższą jakość usług oraz utrzymać efektywność i niezawodność naszej infrastruktury – czytamy w komunikacie ZWiK w Gostyniu.

reklama

Zarząd gostyńskich "wodociagów" gwarantuje, że mieszkańcom gminy będzie dostarczana woda o tym samym standardzie, co dotychczas. Nie przewiduje również zmiany w technologii jej wydobywania. Liczy jednak na zmiany w sposobie ustalania stawek za zużycie wody i odbiór ścieków i powrót do "starej metody" - CZYTAJ TUTAJ.

- Obecnie obowiązuje proces zmiany wysokości taryfy opłat za wodę, który nie uwzględnia głosowania gminnych radnych. Proces ten przechodzi przez tak zwany regulator czyli przez wielkopolski oddział Wód Polskich w Poznaniu, jednak bez zatwierdzenia wniosków przez zarząd główny w Warszawie nie można nic zrobić - mówi prezes Szymański. - Wkrótce to ma się zmienić. Politycy oraz izba, która działa w imieniu wodociągów oręduje za tym, żeby proces związany z ustalaniem wysokości taryf wrócił do samorządów. Kwestia ma być podejmowana przez polityków jesienią. Według mnie lepiej, żeby decyzję w tej sprawie wydawał samorząd, chociaż i tak, zanim wysyłaliśmy wnioski do Wód Polskich, spotykaliśmy się w tej sprawie z władzami gminy - uzupełnia.

reklama

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama