Reklama

WAŻNE! Od kwietnia zmiany w harmonogramach odbioru odpadów dla powiatu gostyńskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

WAŻNE! Od kwietnia zmiany w harmonogramach odbioru odpadów dla powiatu gostyńskiego - Zdjęcie główne

Powiat gostyński. Zmiany w harmonogramach odbioru odpadow komunalnych w wybranych miejscowościach gm, krobia oraz na niektórych ulicach w Gostyniu | foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego, do którego należy 5 gmin z powiatu gostyńskiego zapowiada zmiany w harmonogramie odbioru odpadów. 

Reklama

Uwaga! Od 1 kwietnia w inne dni niż do tej pory będą wystawiać odpady komunalne z nieruchomości zamieszkałych mieszkańcy kilku miejscowości z gminy Krobia oraz dwóch ulic w samym mieście Gostyń.

Wprowadzone przez odbiorców odpadów zmiany zostały z nami uzgodnione. Mieszkańcy musieli być powiadomieni o tych zmianach. To są niewielkie zmiany, organizacyjne raczej, wynikające z intensywnym  ruchem pojazdów, jaki panuje na ul. Poznańskiej, żeby nie odbierać śmieci w godzinach szczytu komunikacyjnego. Jeśli chodzi o inne miejscowości – w pierwotnym harmonogramie zbyt ambitnie firma założyła, że jest w stanie odebrać za jednym razem odpady z nieruchomości zamieszkałych, teraz są z tym problemy, więc zmieniają harmonogram.

Z z informacji KZGRL wynika, że od 1 kwietnia 2023 r. mieszkańcy ul. Poznańskiej i Fredry w Gostyniu muszą wystawiać pojemniki ze śmieciami segregowanymi, jak dotychczas w piątki, tylko termin przesunięto na inny tydzień miesiąca (z ostatniego, piątku na drugi w miesiącu) - DOKŁADNE TERMINY TUTAJ

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych uległ zmianom również w kilku miejscowościach gminy Krobia 

Od 1 kwietnia dotychczasowy odbiór odpadów segregowanych w Grabianowie, Ciołkowie, Rogowie, Bukownicy, Pijanowicach i Chumiętkach będzie się odbywał, jak dotychczas w czwartki, jednak w inne dni w miesiącu – tam, gdzie dotychczas odbierano w 1 i 3 czwartek miesiąca, teraz będzie to 2 i 4 czwarterk. W związku z tą zmianą mogą pojawić się pewne utrudnienia, np. jednorazowo może wydłużyć się czas pomiędzy odbiorami.- SZCZEGÓŁY TUTAJ.

W związku z tą zmianą w kwietniu na początku mogą pojawić się pewne utrudnienia, np. jednorazowo może wydłużyć się czas pomiędzy odbiorami.

Harmonogramy, które póki co obowiązują do końca 2023 r., dostępne są na portalu internetowym TUTAJ oraz w aplikacji Ecoharmonogram, do której pobrania leszczyński związek zachęca.

Przypominamy ponadto, że w powiecie gostyńskim, w gminach należących do KZGRL trwają objazdowe zbiórki odpadów wielkogabarytowych oraz elektroodpadów. Najbliższa 28 kwietnia w niektorych miejscowościach gminy Poniec (Bączylas, Bogdanki, Czarkowo, Kopanie, Franciszkowo, Żytowiecko, Grodzisko, Łęka Mała, Łęka Wielka, Maciejewo, Rokosowo, Teodozewo), a następnie 9 maja na wybranych ulicach Gostynia - CAŁY PLAN TUTAJ.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy