Reklama

WAŻNE! Rusza zbiórka „wielkogabarytów” i zniszczonych urządzeń elektrycznych. W Gostyniu już niebawem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

WAŻNE! Rusza zbiórka „wielkogabarytów” i zniszczonych urządzeń elektrycznych. W Gostyniu już niebawem - Zdjęcie główne

Powiat gostyński. W przyszłym tygodniu rusza zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego | foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W gminach, należących do Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego zaczynają się objazdowe zbiórki odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W Gostyniu już w najbliższy piątek.

Jest okazja, by pozbyć się dużych śmieci, czy tak zwanych "gratów". Warto zajrzeć do piwnicy, na strych, a może wymienić kanapę czy inne meble. Wystarczy zużyte i zniszczone wystawić przed posesję i nam odbiorą. Na terenie KZGRL objazdowe zbiórki odpadów wielkogabarytowych oraz elektroodpadów z nieruchomości zamieszkałych odbywają się dwa razy w roku.

Co można wystawić w ramach objazdowej zbiórki odpadów?

Podczas zbiórek objazdowych z nieruchomości zamieszkałych odbierane są następujące odpady:

- odpady wielkogabarytowe:

meble: stoły, krzesła, szafy, komody, regały, tapczany, łóżka, sofy, fotele, biurka, meble ogrodowe, szafki łazienkowe itp.;
inne wyposażenie gospodarstwa domowego t. j.: wózki dziecięce, foteliki samochodowe, zabawki dużych rozmiarów, deski do prasownia, stojaki na kwiaty, wieszaki na ubrania, karnisze, żyrandole, dywany, wykładziny, materace, pierzyny, walizki, miski, wiadra, rowery, sztuczne choinki;

- zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (wszystkie urządzenia których prawidłowe działanie uzależnione było od dopływu prądu elektrycznego z sieci, baterii lub akumulatorów):

w tym urządzenia gospodarstwa domowego - chłodziarki, blendery, miksery, żelazka itp.

By ułatwić właścicielom nieruchomości pozbycie się niewielkich ilości odpadów budowlano – rozbiórkowych oraz opon (które właściciel nieruchomości jest zobowiązany przekazywać do PSZOK), w ramach objazdowej zbiórki, z nieruchomości będą odbierane:

  • wanny, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki, kabiny prysznicowe (nie szklane), brodziki, bidety, baterie łazienkowe (po 2 sztuki z każdego rodzaju wymienionych odpadów z jednej nieruchomości);
  • opony od samochodów osobowych, rowerów, wózków, motorowerów i motocykli oraz pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, które nie są wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej i rolniczej –  max 4 sztuki z jednej nieruchomości;
  • ramy i rolety okienne i drzwi – bez szyb (łącznie do 5 sztuk z jednej nieruchomości).
WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIECIE TUTAJ

Kiedy zaczynają w Gostyniu?

W poniedziałek, 27 lutego 2023r. rozpoczyna się seria zbiórek obajzdowych, które KZGRL zaplanował w pierwszym półroczu. W powiecie gostyńskim odbieranie „wielkogabarytów” oraz zużytych, niepotrzebnych urządzeń elektrycznych rozpocznie się 3 marca, od gminy Gostyń. Ostatnia gmina, w której zaplanowano objazdową akcję to Pępowo - tam odpady wielkogabarytowe, a także sprzęt elektroniczny i elektryczny można wystawiać w czerwcu.

Informacje o terminach zbiórek objazdowych znajdują się w harmonogramie odbioru odpadów pod tekstem.

Mieszkańcy, którzy korzystają z aplikacji Ecoharmonogram zostaną poinformowani o nadchodzącej zbiórce poprzez aplikację. Tych, którzy nie korzystają z aplikacji, KZGRL zachęca do jej pobrania.

Czym jest aplikacja Ecoharmonogram?

To darmowa aplikacja mobilna, która składa się z szeregu funkcjonalności. Narzędzie umożliwia mieszkańcom gminy łatwy dostęp do zawsze aktualnego harmonogramu wywozu odpadów oraz do różnego rodzaju dodatkowych informacji i powiadomień związanych z odpadami. Wyszukuje harmonogram wywozu odpadów po indywidualnym adresie, przypomina o nadchodzących terminach wywozów. Zawiera także informacje o prawidłowej segregacji w danej gminie oraz indywidualnie skonfigurowaną wyszukiwarkę odpadów.

Dla osób, które nie korzystają ze smartfonów oprócz samej aplikacji udostępniana jest wtyczka na stronę internetową, która umożliwia korzystanie ze wszystkich funkcji aplikacji poprzez stronę internetową. 

Warto pobrać harmonogram na telefon lub tablet dzięki aplikacji mobilnej Eco Harmonogram - SZCZEGÓŁY TUTAJ.


Objazdowe zbiórki - HARMONOGRAM DLA POWIATU GOSTYŃSKIEGO

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy