Reklama

Uwaga! Utrudnienia w ruchu w związku z budową obwodnicy DW 434 Gostynia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Uwaga! Utrudnienia w ruchu w związku z budową obwodnicy DW 434 Gostynia - Zdjęcie główne

Budowa obwodnicy DW 434 dla Gostynia - utrudnienia w ruchu na DW 12, na odcinku Gostyń - Piaski | foto Agata Fajczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z budową obwodnicy drogi wojewódzkiej 434 dla Gostynia kierowcy powinni liczyć się z utrudnieniami w ruchu przy wyjeździe z Gostynia w kierunku Krobi i dalej Rawicza, a także w kierunku Piasków.

Reklama

Obwodnica Gostynia - uwaga na utrudnienia w ruchu

W drugiej połowie lipca wykonawca obwodnicy Gostynia – spółka Strabag – rozpoczął rozbiórkę istniejącego skrzyżowania DW434 z drogą powiatową (uznawanego za początek obwodnicy) - TUTAJ.

- Przystąpiono do rozbiórki istniejącego skrzyżowania na początku budowanego odcinka w Krajewicach, w związku z przygotowaniem do rozpoczęcia prac przy budowie ronda – informuje Kinga Hedrych, zastępca dyrektora Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

17 sierpnia zamknięty został także jeden pas ruchu na DK 12 w Gostyniu, w kierunku Piasków. W godzinach pracy ruchem kierują pracownicy przedsiębiorstwa Strabag, po południu należy zwracać uwagę na sygnalizację świetlną. 

- Obecnie oraz w najbliższym czasie największe zaangażowanie prac będzie w rejonie Węzła Piaski w związku z budową łącznicy wschód i zachód wraz z częściami skrzyżowań przy DK12. Trwają również prace związane z budową mostu nad Rowem Bodzewskim oraz wiaduktu przy DK12 – mówi Kinga Hedrych.

Na ile zaawansowane są prace przy budowie obwodnicy Gostynia?

Jak podaje inwestor, zaawansowanie robót przy budowie obwodnicy DW 434 dla Gostynia wynosi obecnie 39 procent. Na placu budowy, póki co, nie ma opóźnień. 

- Roboty realizowane są zgodnie z założonym harmonogramem prac. Na tę chwilę nie odnotowuje się żadnych opóźnień, mogących wpłynąć na realizację kontraktu – informuje wicedyrektor WZDW w Poznaniu.

W dalszym ciągu prowadzone są roboty ziemne związane z budową nasypów drogowych, a także wykopy. Rozpoczęto również zabudowę dolnych warstw konstrukcyjnych nawierzchni. 

Zgodnie z planem, w sierpniu rozpoczęto tzw. roboty bitumiczne.

 - Długość odcinka, na którym chcemy wykonać warstwę podbudowy oraz warstwę wiążącej z betonu asfaltowego to około 3 kilometrów – dodaje Kinga Hedrych.

Zakończono również przebudowę sieci energetycznych, teletechnicznych i gazowych. Trwa przebudowa sieci wodno-kanalizacyjnych.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy