Reklama

Uwaga kierowcy! Kolejna droga będzie zamknięta przez kilka miesięcy. Budują wiadukt

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Inwestycja postępuje zgodnie z harmonogramem, warunki pogodowe sprzyjają prowadzeniu prac - informuje Malwina Korzeniewska-Michalak, specjalista ds. kontaktów z mediami WZDW w Poznaniu, zapytana o postępy prac związanych z budową obwodnicy drogi wojewódzkiej 434 dla Gostynia. Od 3 listopada mają nastąpić kolejne utrudnienia w ruchu w kierunku Piasków.

Reklama

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że kierowcy wyjeżdżający „dwunastką” z Gostynia w kierunku Jarocina oraz drogą powiatową w kierunku Pępowa powinni pod koniec października przygotować się na zamknięcie dwóch ruchliwych dróg i związane z tym potężne utrudnienia. 

Drogę powiatową w kierunku Pępowa wykonawca zamknął dla ruchu pojazdów dwa tygodnie temu CZYTAJ TUTAJ.

Nietrudno zauważyć, że na placu budowy obwodnicy DW 434 dla Gostynia wciąż coś się dzieje. Od kilku miesięcy trwa budowa wiaduktu w ciągu gostyńskiej obwodnicy. I właśnie z tym etapem prac będą związane kolejne utrudnienia.

 

Od 3 listopada zmiana

Wykonawca - firma Strabag buduje most na Rowie Bodzewskim i wiadukt nad krajową dwunastką na wylocie z Gostynia w kierunku Piasków. W tym przypadku, również dla bezpieczeństwa kierowców, konieczne jest wyłączenie z ruchu fragmentu ruchliwej szosy. 

Od czwartku, 3 listopada mają nastąpić zmiany w organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania drogi krajowej nr 12 z budowaną obwodnicą DW434. Z ruchu zostanie wyłączony prosty odcinek drogi między rondami, przebiegający pod budowanym wiaduktem

Objazd będzie przebiegał łącznicą pomiędzy rondami

Jak udało nam się ustalić, zmiana będzie polegać na przekierowaniu ruchu pojazdów na wybudowane łącznice Węzła Piaski. 

- Ruch będzie odbywał się dwukierunkowo, pojazdy będą poruszać się po śladzie łącznic korzystając jednocześnie na wpięciach z wybudowanych rond na krajowej drodze nr 12. Z chwilą uruchomienia objazdu zostanie zamknięty fragment krajowej drogi nr 12 na potrzeby dalszych prac związanych z przebudową odcinka drogi nr 12 i budową ustroju nośnego obiektu mostowego - podaje Malwina Korzeniewska-Michalak, specjalista ds. kontaktów z mediami w WZDW. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy