Reklama

Uczniowie klasy ósmej pożegnali Szkołę Podstawową w Siemowie. Świadectwa, nagrody, obietnice i łzy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nagrody, wyróżnienia, świadectwa dla uczniów, listy gratulacyjne dla rodziców, podziękowania z niespodzianką dla wychowawcy, a także serdeczne i wdzięczne pożegnanie z dyrektorką, a przy tym emocje i łzy wzruszenia - w takiej atmosferze 24 czerwca 202r. odbyło się pożegnanie klasy VIII Szkoły Podstawowej w Siemowie.

Reklama

Zakończenie roku szkolnego, będące zarazem pożegnaniem ze szkolnymi murami 10 najstarszych uczniów, w Szkole Podstawowej w Siemowie przygotowano w formie osobnej uroczystości. Zaproszeni zostali dyrektorka szkoły, wychowawczyni klasy i pozostali nauczyciele, a także pracownicy placówki, przedstawiciele rady rodziców szkoły oraz rodzice młodzieży z kl. VIII, ksiądz proboszcz, koleżanki i koledzy z młodszej klasy.

„Nauka to podróż, która trwa przez całe życie” - motto uczniów z Siemowa

Mottem spotkania ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Siemowie były słowa: „Nauka to podróż, która trwa przez całe życie”. Na początku do tych, którzy stali się właśnie absolwentami placówki zwróciła się dyrektor Małgorzata Stróżyńska. Przypomniała, że niektórzy z grupy opuszczającej „podstawówkę” uczęszczali do niej jeszcze wcześniej - od oddziału przedszkolnego. 

- Próg naszej szkoły przekroczyliście ładnych kilka lat temu, chociaż wydaje mi się, jakby to było tak niedawno, jak przyprowadzałam wtedy jeszcze dzieci do pierwszej klasy. Przedtem cały czas dojrzewaliście, uczyliście się życia z innymi i dla innych, zdobywaliście wiedzę i umiejętności, które pozwolą wam znaleźć swoje miejsce w dorosłym życiu - mówiła dyrektorka podstawówki w Siemowie.  

Absolwenci Szkoły Podstawowej w Siemowie mają swoje pasje, marzenia, plany, cele

Zapewniła, że ósmoklasiści - tegoroczni absolwenci - przez wszystkie lata dali się poznać nauczycielom, pozostałym pracownikom szkoły i rówieśnikom z różnych stron.

- Wiemy, że macie swoje pasje, marzenia, plany, cele. Staraliśmy się wydobywać te wasze talenty, pielęgnować, motywować do działań, do jeszcze bardziej wytężonej pracy, abyście byli jak najlepiej przygotowani do wyzwań, jakie już za chwilę postawi przed nami świat współczesny, jakie stawia przed wami wejście w dorosłość. Praca z wami dla grona pedagogicznego była nie tylko wyzwaniem, ale też przyjemnością. I mamy nadzieję, że też będziecie nas dobrze wspominać, chociaż nie zawsze było łatwo (...) - zwracała się dyrektorka do uczniów, oczekujących na świadectwa.

Poprosiła, by nie zapomnieli o tym, że każdy z nich jest inny, wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju, jako wartościowy młody człowiek o nieograniczonych możliwościach.

- Wszyscy jesteście fantastycznymi młodymi ludźmi, przed którymi świat stoi otworem - powiedziała Małgorzata Strożyńska.

Życzyła im, by z wiarą w siebie, z siłą i odwagą szli przez życie, by każdy znalazł swoje miejsce. Pogratulowała wspaniałych wyników w nauce i osiągnięć na różnych szczeblach turniejów oraz konkursów. Dała do zrozumienia, że tym, którzy zostają w szkole będzie ich bardzo brakowało, że będą mile wspominani. 

Dyrektorka podziękowała też rodzicom za to, że wspierali szkolną społeczność, ale przede wszystkim za to, że obdarzyli szkołę zaufaniem, powierzając swoje dzieci dyrekcji i nauczycielom szkoły w Siemowie.

Przekazanie sztandaru młodszym uczniom „podstawówki" w Siemowie

Zanim ósmoklasiści formalnie stali się absolwentami szkoły, delegacja przekazała sztandar szkoły młodszym koleżankom i kolegom. 

Wreszcie nadszedł oczekiwany moment - wychowawczyni Monika Słomianna wręczyła podopiecznym świadectwa ukończenia szkoły. Później, w wyjątkowej atmosferze, absolwenci otrzymali nagrody i wyróżnienia za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, a także godne reprezentowanie szkoły w konkursach przedmiotowych, a także konkurencjach i zawodach sportowych. Dyrektor Małgorzata Stróżyńska w imieniu swoim i rady pedagogicznej wręczyła rodzicom listy gratulacyjne z podziękowaniami za trud włożony w wychowanie dzieci. 

Ślubowanie absolwentów Szkoły Podstawowej w Siemowie

Absolwenci Szkoły Podstawowej w Siemowie złożyli także ślubowanie: wiernie strzec honoru szkoły, z godnością nosić zaszczytne miano jej wychowanka, zdobytą wiedzę i umiejętności jak najlepiej wykorzystywać w dalszym życiu, zawsze pracować sumiennie i uczciwie, a także czynnie współuczestniczyć w życiu naszej ojczyzny.

Przedstawienie artystyczne ósmoklasistów z Siemowa

Do drugiej klasy szłam już wesoło, same najlepsze twarze wokoło. A najważniejsze, że była z nami najlepsza na świecie nasza pani. Kłopoty później różne bywały, psoty czy waśnie, szkolne kawały. To już za nami, to wszystko wczoraj, dzisiaj rozstania nadeszła pora. W niejednym oku łza się zakręci. Zostaniesz szkoło w naszej pamięci - obiecali ósmoklasiści w jednym z cytowanych wierszy.

Kończąc szkołę, przedstawili w krótkich scenkach „serial” (każdy odcinek z innym tytułem) o tym, jak wyglądało ich szkolne życie przez osiem lat „podstawówki”.

Położoną wśród starych drzew szkołę, którą właśnie opuszczają, młodzi ludzie przedstawili jako placówkę, gdzie wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie, miejsce, do którego będą wracać myślami. Wspólne przeżycia, przygody w latach spędzonych w murach szkoły pokazali podczas muzyczno-słownej, dowcipnej inscenizacji, nie omieszkali nawiązać także do nauki zdalnej. Chwytając w dłonie czterolistne koniczynki na szczęście, zaśpiewali piosenkę. - Dziś ta nitka się urywa, coś się kończy a coś się zaczyna. Trudno się rozstać, ale już trzeba, na pożegnanie uśmiech mi daj. Te chwile, które tu przeżyliśmy zostaną w sercu na wiele lat. Do widzenia przyjaciele, wspólnych spraw mieliśmy wiele (...) - było słychać od uczniów, po czym przekazali podziękowania wychowawczyni, dyrekcji i nauczycielom oraz pozostałym pracownikom placówki. To był najbardziej wzruszający moment, polały się łzy, niektórzy „zaniemówili”. Zaskoczenia nie ukrywała wychowawczyni kl. VIII, kiedy po zmianach w scenariuszu podopieczni, których prowadziła kilka lat, przekazali jej na pożegnanie serdeczne słowa podziękowań.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy