Reklama

Turniej Wsi w Smogorzewie już w najbliższą niedzielę. Impreza rodzinna, ale zbierają też dla Zuzi i... Wiktorii

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agnieszka Andrzejewska

Turniej Wsi w Smogorzewie już w najbliższą niedzielę. Impreza rodzinna, ale zbierają też dla Zuzi i... Wiktorii - Zdjęcie główne

foto Agnieszka Andrzejewska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W najbliższą niedzielę, 14 sierpnia 2022r. do Smogorzewa zawitają drużyny z pozostałych sołectw gminy Piaski, aby wspólnie bawić się na Turnieju Wsi. Poza sportową rywalizacją przewidziano loterię fantową i licytacje. Czy zbieramy dla Zuzi Suleckiej? Tak, to ostatnie zbiórki na rzecz 2-latki cierpiącej na SMA, ale 10-miesięczna Wiktoria Maciejewska z tej samej wsi również potrzebuje pomocy.

Tegoroczny Turniej Wsi w Smogorzewie, który zaplanowano na najbliższą niedzielę, 14 sierpnia został zorganizowany dzięki pieniądzom uzyskanym z programu Działaj Lokalnie w ramach projektu "Razem z sąsiadami o Covidzie zapominamy".

W napisanie tego projektu było zaangażowane miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich i Ochotnicza Straż Pożarna oraz sołectwo Smogorzewo.

- Zgłosiło się tylko 6 wsi z 16 w całej gminie, co trochę dziwne, ale i tak planujemy dobrą zabawę - wyjaśnia Monika Siekierkowska, współorganizatorka turnieju zarówno jako gospodyni, jak i strażaczka. - Mamy więc 6 drużyn po 6 osób, każda składa się z 2 mężczyzn, 2 kobiet i 2 dzieci, niekoniecznie spokrewnionych.

"Twoja-moja", bieg w workach i struganie pyr, czyli Turniej Wsi w Smogorzewie

W turnieju przewidziane są przeróżne konkurencje drużynowe i indywidualne. Wśród tych pierwszych mamy tzw. "narty", czyli wspólny bieg czterech osób  z przyczepionymi do stóp deskami. Mężczyźni potem będą przewozić sobie drzewo i ciąć je piłą ręczną na "koziołku", a kobiety przyszywać guziki czy strugać pyry. Dzieci będą ścigać się w workach. 

Z konkurencji indywidualnych wspomnimy darta czy zgadywanie tytułów utworów po krótkich fragmentach w formule porogramu Jaka to melodia?.

Więcej szczegółów nie zdradzimy, warto wpaść na tereny wokół świetlicy wiejskiej w Smogorzewie i wziąć udział w zabawie, kibicując mieszkańcom swojej wsi.

Przewidziano nagrody dla zwycięzców i sportową rywalizację. 

W Smogorzewie podczas turnieju wsi zbierają dla Zuzi i Wiktorii

Organizatorzy Turnieju Wsi w Smogorzewie zakładali kolejną zbiórkę pieniędzy na Zuzię Sulecką ze Smogorzewa, która choruje na SMA. Wszyscy już jednak wiemy, że dzielna 2-latka wraz z rodzicami i tysiącami życzliwych ludzi uzbierała już niebotyczną kwotę 9,4 mln złotych na terapię genową. Więcej pod TYM LINKIEM. Co zatem z loterią fantową?

- Oczywiście, wszystkie pieniądze wrzucone do puszek #ZuziakontraSMA powędrują do Zuzi ze Smogorzewa - podkreśla Monika Siekierkowska. - Natomiast fundusze uzyskane ze sprzedaży losów loterii fantowej czy z licytacji postanowiliśmy w całości przelać dla 10-miesięcznej Wiktorii Maciejewskiej z Talarów, której rodzice zbierają pieniądze na kosztowne leczenie i rehabilitację córeczki z wadami rozwojowymi mózgu.

Więcej o Wiktorii Maciejewskiej po kliknięciu w obrazek, wkrótce też przedstawimy o niej osobny artykuł:

 

 

Przypominamy, że w loterii fantowej każdy los wygrywa, a w licytacjach jest już wiele przedmiotów podarowanych od różnych firm i osób prywatnych.

- Mamy nadzieję, że życzliwość ludzka nie wyczerpała się na pomocy Zuzi i Wiktoria też może na nas liczyć - dodaje nasza rozmówczyni.

Nie ma imprezy bez zabawy tanecznej

Poza turniejem i licytacjami, będzie też strefa gastronomiczna, z "zupą smogorzewską", kiełbaskami, pieczonym udźcem, ciastami i kawą.

Na najmłodszych czeka "Smogaś" znany chociażby z innego festynu charytatywnego, a trochę starsi mogą spędzić resztę wieczoru na zabawie tanecznej.

Smogorzewo umie się bawić, o czym świadczy chociażby niedawne "Święto Konia", o którym przeczytasz i objerzysz relację po kliknieciu w artykuł:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy