Reklama

To nie była młodzieńcza brawura... "Ustrzelony" w Kuczynie to 65-latek.

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: D. Kaźmierczak

To nie była młodzieńcza brawura... "Ustrzelony" w Kuczynie to 65-latek. - Zdjęcie główne

W Kuczynie łapią ich na potęgę | foto D. Kaźmierczak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Prawie o ruchu drogowym jasno jest napisane, że przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Do takiej właśnie sytuacji doszło w ubiegłą sobotę, 18 marca 2023 r. w miejscowości Kuczyna na ruchliwej DW434. Kierowca z Wrocławia mógł jednak kontynuować jazdę. Dlaczego?

Reklama

Statystycznie, jeśli czytamy o znacznym przekroczeniu prędkości w terenie zabudowanym, ponad 100 km/h, oczyma wyobraźni widzimy młodego kierowcę w charakterystycznym pojeździe z trzema literami. Jak się okazuje, nawet z ponad 60-oma latami na karku można "popisać się" brawurą i bezmyślnością.

Nie zauważył tablicy?

W ubiegłą sobotę, 18 marca 2023 r. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Gostyniu zatrzymali pirata drogowego na DW434 w Kuczynie, w gminie Krobia. Mieszkaniec Wrocławia dozwoloną prędkość przekroczył ponad dwukrotnie.

- Natychmiastowa reakcja policjantów z gostyńskiej drogówki pozwoliła na wykluczenie z ruchu na kilka najbliższych miesięcy 65-latka, który jechał 108 km/h przez Kuczynę, gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka”- relacjonuje podkom. Monika Curyk, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. - Mieszkaniec Wrocławia został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych.


Czy w takim razie musiał wracać do domu pociągiem lub taksówką? Stety, niestety, nie.

zdj. KPP Gostyń

Kiedy można jechać bez prawka?

Jest kilka przypadków, kiedy pomimo zatrzymania dokumentu uprawniajacego do kierowania mamy dokładnie 24 godziny na to, aby wrócić do domu lub dojechać do miejsca docelowego - oczywiście tylko z pokwitowaniem wystawionym przez policjantów. Oto one:

  • kierowanie pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym,
  • przekroczenie przez kierującego pojazdem liczby 24 punktów za naruszenie przepisów ruchu drogowego,
  • przewożenie osób w liczbie przekraczającej o co najmniej 3 liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym.
 

- Jeżeli zatrzymany do kontroli drogowej kierowca ma już wydaną decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy w związku z przekroczoną liczbą 24 punktów, to nie może kontynuować jazdę - dodaje podkom. M. Curyk z KPP Gostyń.

Natomiast nie ma co liczyć na tę dwudziestoczterogodzinną klauzulę kierujący pod wpływem alkoholu czy narkotyków lub kierowca, który przekroczył liczbę 20 punktów karnych w ciągu roku od uzyskania prawa jazdy po raz pierwszy. Wykluczony jest też powrót za kółkiem kierowcy, co do którego istnieje podejrzenie, że popełnił przestępstwo lub wykroczenie, za które może być orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

 

W miniony weekend na drogach powiatu gostyńskiego było więcej zatrzymań, nie tylko za prędkość [KLIKNIJ W OBRAZEK BY PRZEJŚĆ DO ARTYKUŁU]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy