Reklama

To już pewne. Wchodzą zaraz po Trzech Królach. Strzelecka w Gostyniu czas start!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fotomontaż Zbigniew Pacanowski

To już pewne. Wchodzą zaraz po Trzech Królach. Strzelecka w Gostyniu czas start! - Zdjęcie główne

Gostyń. Za dwa tygodnie rusza gryuntowna przebudowa ul. Strzeleckiej | foto fotomontaż Zbigniew Pacanowski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ucieszy się duża grupa kierowców. W pierwszej połowie stycznia rozpocznie się gruntowna przebudowa ul. Strzeleckiej w Gostyniu. Trzeba się będzie oczywiście liczyć z pewnymi utrudnieniami. Jakimi i do kiedy?

Przebudowa ul. Strzeleckiej w Gostyniu. Od kiedy i za ile?

Szosa od ronda Czarnego Legionu w kierunku Ponieca jest bardzo ruchliwa. Nie ma też wątpliwości, że jest w fatalnym stanie. We wrześniu 2022 roku samorząd powiatowy, który jest administratorem drogi, ogłosił przetarg na pierwszy etap jej modernizacji. Realizacją inwestycji zainteresowały się cztery firmy. Najkorzystniejszą ofertę złożyło lokalne przedsiębiorstwo Drogbud z Grabonogu, które zadeklarowało wykonanie zadania za nieco ponad 4,3 mln złotych.

To oznacza, że samorząd powiatowy musiał dołożyć dodatkową pulę pieniędzy, gdyż w budżecie powiatu gostyńskiego na 2022 rok na ten cel zarezerwowano 3.220.000 zł. Zadanie współfinansuje gmina Gostyń, która – po podpisaniu porozumienia w tej sprawie - na inwestycję przekaże ponad milion złotych - WIĘCEJ CZYTAJ TUTAJ.

- 9 stycznia wchodzimy na plac budowy i zaczynamy realizację zadania – potwierdza Andrzej Wojciechowski, dyrektor Przedsiębiorstwa Drogowego Drogbud w Grabonogu. 

Utrudnienia w ruchu w związku z przebudową ul. Strzeleckiej w Gostyniu

Wykonawca zapewnia, że dużych utrudnień w ruchu, w związku z prowadzeniem zadania, nie przewiduje. 

- Na czas prowadzenia robót wprowadzimy ruch wahadłowy, nie będziemy zamykać drogi. Będziemy wykonywać prace na jednej połowie, później drugiej. Rozbiórka chodników, prace ziemne, elektryczne i kanalizacja deszczowa – tak w skrócie można opisać zakres prac, jakie mamy do wykonania – informuje dyrektor Andrzej Wojciechowski.

W ramach inwestycji pas drogowy poszerzony zostanie do szerokości 6,5 m. Znikną chodniki ze starych, betonowych płytek i powstanie nowy ciąg pieszo-rowerowy. Dodatkowo, na ul. Strzeleckiej zmodernizowana zostanie kanalizacja deszczowa, powstanie ścieżka pieszo-rowerowa, pojawi się nowa infrastruktura teleinformatyczna, a także oświetlenie uliczne oraz zatoka autobusowa. Mieszkańcy mogą spodziewać się również remontu parkingu naprzeciwko szkoły muzycznej.

Kiedy pojedziemy przebudowaną ul. Strzelecką w Gostyniu? 

Termin wykonania zadania związanego z remontem i przebudową ul. Strzeleckiej, aż do nowego skrzyżowania w Brzeziu upływa 31 lipca 2023 r. 

- Będziemy się tego trzymać. Jeśli uda się coś wcześniej zrealizować, wszyscy będziemy zadowoleni – podsumowuje Andrzej Wojciechowski.

Prace, jakie będą wykonywane w 2023 r. to dopiero pierwszy etap gruntownej przebudowy powiatowej szosy na odcinku od ronda Czarnego Legionu na krajowej „dwunastce” w Gostyniu, przez ulicę Strzelecką i Brzezie. Realizację drugiego etapu – przebudowy odcinka od nowego skrzyżowania w Brzeziu w kierunku Ponieca zaplanowano na 2024 rok. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy