Reklama

Termomodernizacja szkoły podstawowej w Starej Krobi i przedszkola oraz MGOPS-u w Krobi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek, 6 czerwca gmina Krobia podpisała umowę z firmą „RAF-MAL" Zakład Usługowo – Remontowy Rafał Piotrowski w Gostyniu na termomodernizację Szkoły Podstawowej im. Ziemi Biskupiańskiej w Starej Krobi, Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami” w Krobi oraz termomodernizację i przebudowę Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krobi.

O przetargu i potrzebie dołożenia pieniędzy przez władze krobskiego samorządu do inwestycji obejmującej termomodernizację i modernizację trzech budynków publicznych informowaliśmy już wcześniej.

Zgodnie z podpisaną umowa, której wartość wynosi 4.397.311,50 zł do sierpnia 2023 roku w szkole i przedszkolu oraz budynku krobskiego OPS-u (przez wielu nadal nazywanego "białym domkiem" ze względu na komunistyczne zaszłości) powinny zostać przeprowdzone następujące prace:

  • wymiana starego, awaryjnego i energochłonnego pieca gazowego w Szkoły Podstawowej im. Ziemi Biskupiańskiej w Starej Krobi oraz zastosowanie w budynku pompy ciepła zasilanej panelami fotowoltaicznymi,
  • częściowa wymiana stolarki okiennej, docieplenie ścian i stropodachu oraz instalację pompy ciepła z wykorzystaniem już funkcjonującej instalacji fotowoltaicznej w Przedszkolu Samorządowym „Pod Świerkami” w Krobi,
  • wymiana starej stolarki okiennej i drzwiowej oraz pokrycia dachowego, a także docieplenie ścian budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krobi oraz wymiana starego pieca gazowego, którego praca wspomagana będzie pompą ciepła oraz zamontowanie paneli fotowoltaicznych - ponadto gruntownej przebudowie ma zostać poddany budynek przylegający bezpośrednio do ulicy Powstańców Wielkopolskich. 
Na realizację inwestycji krobski samorząd pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 3.591.000 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy