Reklama

Gmina Krobia musiała dołożyć kilkaset tysięcy złotych na termomodernizację szkoły podstawowej w Starej Krobi i przedszkola w Krobi oraz MGOPS-u

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Gmina Krobia musiała dołożyć kilkaset tysięcy złotych na termomodernizację szkoły podstawowej w Starej Krobi i przedszkola w Krobi oraz MGOPS-u - Zdjęcie główne

Jednym z budynków, dla którego zaplanowano termomodernizację jest Szkoła Podstawowa im. Ziemi Biskupiańskiej w Starej Krobi

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilkaset tysięcy złotych zmuszona jest dołożyć gmina Krobia do przetargu na termomodernizację Szkoły Podstawowej w Starej Krobi, Przedszkola Samorządowego w Krobi oraz termomodernizację i przebudowę Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krobi. Realizacja kompleksowej inwestycji została rozłożona na dwa lata. Zadanie jest współfinansowane z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

Między oferentami jest spora różnica

W przetargu na na termomodernizację Szkoły Podstawowej w Starej Krobi, Przedszkola Samorządowego w Krobi oraz termomodernizację i przebudowę Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krobi oferty złożyło dwóch oferentów:

  • RAF-MAL Zakład Usługowo-Remontowy Rafał Piotrowski z Gostynia - 4.397.311,50 zł
  • Hydratec Sp. z o.o. Białystok - 5.608.800 zł

W sumie trzeba będzie dołożyć pół miliona zł

Po postępowaniu przetargowym (...) do kwoty, którą mieliśmy w uchwale budżetowej brakuje ponad 400 tys. zł. Kiedy doliczymy do tego koszty inspektora nadzoru budowlanego i ewentualnie inne wydatki, które mogą w międzyczasie przy okazji tej inwestycji się pojawić w brakuje nam w sumie około pół miliona złotych. Biorąc jednak pod uwagę wszystkie okoliczności związane z efektami, które mogą być osiągnięte między innymi przez termomodernizację, jeżeli chodzi o efekty ilościowe: oszczędności budżetowe i jakościowe: wizerunek tych budynków, proponujemy zwiększenie środków - zwracał się do radnych podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej w Krobi skarbnik Damian Walczak.

Realizacja termomodenizacji i przebudowy trzech budynków przewidziano na lata 2022-2023

Prawie pół miliona złotych potrzebne do sfinansowania całego przedsięwzięcia krobscy samorządowcy chcą zaczerpnąć z inwestycji, z których gmina Krobia planuje w tym roku zrezygnować:

  • budowa i modernizacja chodników z gminie - 250.000 zł
  • wolne środki - 250.000 zł 

Co będzie robione w ramach inwestycji?

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Starej Krobi

Celem inwestycji jest przebudowa kotłowni z wymianą źródła ciepła z istniejącego kotła gazowego z otwartą komorą spalania na kocioł gazowy kondensacyjny wraz z montażem dodatkowego źródła ciepła w postaci kaskady 5 pomp ciepła powietrze-woda oraz przebudowa istniejącej instalacji gazowej i instalacji grzewczej w kotłowni; ponadto rozbudowa instalacji fotowoltaicznej o mocy 20 kWp montowanej na dachu budynku szkoły.

Termomodernizacja Przedszkola Samorządowego w Krobi

Przedsięwzięcie zakłada wykonanie termoizolacji ścian zewnętrznych budynku przedszkola, termoizolacja w przestrzeni wewnętrznej stropodachu, wymiana części stolarki zewnętrznej – okna i drzwi, montaż zadaszenia nad wejściem głównym, nad wejściem do kuchni oraz nad kotłownią, montaż zadaszenia oraz balustrady balkonu, modernizacja balkonu, montaż pompy ciepła powietrze woda o mocy 20 kWp.

Termomodernizacja i przebudowa Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krobi

Najbardziej rozległa cześć całego zadania dotyczy przebudowy i zmiany sposobu użytkowania budynku mieszkalno-usługowego oraz przebudowa budynku użyteczności publicznej M-GOPS w Krobi.

Pierwszy budynek przeznaczony do gruntownej modernizacji obejmującej izolację ścian fundamentowych, rozbiórki, wyburzenia i budowę ścian nośnych, działowych i posadzek, wymianę stropu drewnianego pomiędzy parterem a piętrem, wymianę okien, drzwi wewnętrznych i zewnętrznych, budowę klatki schodowej, szpachlowanie i malowanie pomieszczeń, rozprowadzenie instalacji m.in. elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, C.O., wentylacyjnej, wymianę znacznie porażonych i uszkodzonych elementów konstrukcji ciesielskiej, uzupełnienie elementów brakujących oraz wtórnie zmienionych, pokrycie dachu budynku dachówką ceramiczną karpiówką podwójnie w koronkę, barierki przeciwśniegowe oraz stopnie i ławy kominiarskie, docieplenie, instalacja odgromowa, rury i rynny spustowe systemowe z blachy cynkowo-tytanowej, termoizolacji ścian zewnętrznych budynku płytami styropianowymi oraz tynkiem cienkowarstwowym silikonowym w kolorze, renowacja balkonu.

Drugi budynek obejmuje przebudowę istniejącej kotłowni z wymianą źródła ciepła z istniejącego kotła gazowego z otwartą komorą spalania na kocioł gazowy kondensacyjny oraz montaż dodatkowego źródła ciepła w postaci pompy ciepła powietrze-woda, izolację ścian fundamentowych, demontaż i montaż instalacji C.O i grzejników, izolacje cieplne i przeciwdźwiękowe dachu, rury i rynny spustowe systemowe z blachy cynkowo-tytanowej, instalację odgromową, termoizolację ścian zewnętrznych budynku płytami styropianowymi oraz tynkiem cienkowarstwowym silikonowym w kolorze, montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 9 kWp.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy