Reklama

Tablica do szkoły, nowości wydawnicze do przedszkoli. Dofinansowanie dla gminy Gostyń

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Tablica do szkoły, nowości wydawnicze do przedszkoli. Dofinansowanie dla gminy Gostyń - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do kasy budżetowej gminy Gostyń z rządowych programów w sumie wpadło ponad 190 tys. zł.

Gmina Gostyń pozyskała dofinansowanie z trzech rządowych programów wspierających szkoły i przedszkola. W sumie do kasy budżetowej z rządowych programów wpadło ponad 190 tys. zł.

Najwyższa dotacja przypadła dla szkół podstawowych, przydzielona z rządowego programu „Poznaj Polskę”, o czym pisaliśmy na naszym portalu - TUTAJ. Dofinansowaniu, w 80%, podlegają wycieczki umożliwiające poznawanie Polski. Szkoły podstawowe otrzymały dotację na organizację 16 wycieczek, dzięki którym uczniowie zwiedzą m.in.: Wrocław, Łódź, Warszawę i Kraków.

Poza tym Szkoła Podstawowa nr 3 w Gostyniu otrzymała 35 tys. zł z rządowego Programu „Aktywna Tablica”. Środki te pomogą w sfinansowaniu zakupu pomocy dydaktycznych do terapii psychoneurologicznej dla uczniów z zaburzeniami koncentracji i uwagi, dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną oraz dla uczniów z zaburzeniami procesu uczenia.

Za to 43 tys. zł z budżetu państwa wpłynęły na konto gminy Gostyń z przeznaczeniem na zakup nowości wydawniczych oraz na promocję i wspieranie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Programem objętych zostanie 5 przedszkoli, 2 oddziały przedszkolne i 4 szkoły podstawowe. Zadanie dofinansowano w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0”. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy